tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

thug    236

co się dzieje z rzepakiem odmiana sherlock byłem na polu i już pojawiają się pierwsze nie równomierne kwiaty a rzepak dopiero co ma zaledwie 15 może 20 cm 

 

ile ten rzepak dostał azotu to co piszewsz to wygląda na objaw głodu azotowego poprostu rzepak ratuje sie z głodu aby wydać jakikolwiek plon

u mnie nawet nie myśli o kwitnieniu kolor granatowy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

dostał na pierwszą dawkę 400 kg saletrosanu na drugą po 2 tygodniach 300 kg saletry teraz czeka na Bor plus odżywki ale wiejace wiatry i pogoda na to nie pozwala.

ten sam rzepak ta sama odmiana te same nawożenie na innych polach jest ok ten sam objaw był na jesieni tez gdzie nie gdzie kwitł 3 lata temu na tym polu miałem rzepak jary moze to jest przyczyna

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a konieczne jest stosowanie odzywki na rzepak ? u nas dk exstorm ale nie widac u niego jakichs objawow braku jakich skladnikow dostal 320 saletrosanu i 250 saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

czynnikiem limitującym w plonowaniu jest to czego brakuje roślinie.Wyobraz sobie duże niedobory siarki i boru w rzepaku.Co  wtedy by było?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

pękanie łodygi przez co rzepak jest narażony na infekcje chorobowe.nie zawiązywanie się łuszczyn podczas kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Zmieniłem plany i po dzisiejszej południowej lustracji zaryzykowałem i opryskałem, ale nie taką zupą jak wcześniej pisałem (10 składników) tylko:

Bormax 1,5l

caryx 0,33-0,66l

tebu 0,5-0,66L

cyperkill 0,052L

Temperatura podczas zabiegu 12-8 stopni i wiatr z początku dość silny, ale 2 strumieniowe eżektory nieźle sobie poradziły.

Jak myślicie dobrze zrobiłem, czy lepiej było poczekać około tygodnia na ocieplenie wg prognoz i dopiero jechać?

Visby wysokość około 50cm widać zwarty pąk  caryx 0,66 L tebu 0,5L

Quartz 30cm      caryx 0,5L tebu 0,7L

sensei 10-15cm   caryx 0,33L tebu 0,66L

Przy tych fazach rozwojowych nie zaszkodzą takie dawki? Tebu w tych temp. podziała wogóle?

 

Opryskałem bo nadają prawie tydzień załamania pogody, a wtedy na skracanie/regulację napewno będzie zapóźno, szczególnie zależało mi przetrzymać pęd w visbym gdyż strasznie rzadki miejscami jest nawet 3szt/metr w skrajnych przypadkach

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

u mnie sensei stoi jak zaczarowany, tzn tydzień temu pryskałem normalne odmiany bo goniły to widzę, że podrósł, ale bez szału... w porównaniu do innych to mozolnie dosyć idzie w pęd.. ale dzisiaj zakończone opryski rzepaki odżywione, pszenice odzywkami też w końcu się udało.. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mie artoga i visby ponad tydzien pryskane grzyb skracanie i odzywki. Tam gdzie ominałem to wystrzelił jak szalony zwarty pąk ze 20cm nad rozetą smiesznie to wyglada :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

masz artoge ? u nas jest jej nastepca arsenal  , miała byc artoga ale nie było nasion


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a ja mam takie pytanie...mianowicie czy ktos stosowal w rzepaku pod korzen sol potasowa+superfosfat+mocznik(lub jakis saletrzany)?

ja stosowałem sól + fosforan (N amonowy)

a konkretnie o co Ci chodzi?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex170491    0

Czy można stosować toprex w fazie zielonego pąka ( na etykiecie pisze wiosną od wybijania w pęd do fazy zielonego pąka) i czy można zastosować mocznik w oprysku gdy rzepak ma już zielony pąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie.rzepak po tym zimnie i nocach z przymrozkami paki,listki i łodygi zrobiły sie fioletowe,niektore łodygi skręcone,jak sie ociepli che opryskac bor+fertina 20+20+20,czy to odbije sie na plonie,wczesniej pryskałem bor+toprex,chyba nie zrobił sie od tego taki?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Czy można stosować toprex w fazie zielonego pąka ( na etykiecie pisze wiosną od wybijania w pęd do fazy zielonego pąka) i czy można zastosować mocznik w oprysku gdy rzepak ma już zielony pąk

też jestem ciekaw bo został (zapodział się) mi niecały 1ha do pryśnięcia toprexem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945
 

Pietras892, w 15 Kwi 2015 - 07:43, powiedział:snapback.png

50 kg na hektar, tylko nie moze byc slonca i odpowiednia proporcja siarczanu, ja zawsze daje 50% czyli max 50:25

 

 


 

chyba Cię poniosło kolego

Dlaczego uważasz że mnie poniosło ? Pytanie było o MAKSYMALNĄ ilość mocznika w oprysku. Przy wydatku cieczy 300l/ha mamy 16% do tego taka dawka siarczanu znacznie zmniejsza ryzyko poparzeń.

Rzepak bez problemu to przyjmuje.Oczywiscie jeżeli wykonamy zabieg w odpowiednich warunkach nie mixując z innymi środkami.

Pozdrawiam.

 

 

Edytowano przez Pietras892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Moim zdaniem to ,że niektóry rzepak idzie w górę i pojawiają się już pierwsze żółte pąki to wina pogody , najpierw było zimno później ciepło przez kilka dni , teraz znowu zimno , roślina głupieje , widać to na moim rzepaku i to w miejscach gdzie pole jest zasobniejsze w składniki pokarmowe , w drugim końcu na glinie gdzie rzepak słabszy jest niby normalnie .

  U sąsiada rzepak w tym roku jeszcze nic z nawozów nie dostał , wygląda przeciętnie i też już zaczyna wydłużać łodygę .

 

  Cóż jak piszecie , raczej o skracaniu można już zapomnieć , ale czy tebukonazol zadziała jeszcze na rozwój pędów bocznych ?  Mam dość rzadki rzepak (wysiałem około 2,7kg na ha , obsada roślin około 25-30 na m2 ), czy ryzykować jeszcze i sypnąć saletrą mimo braku skracania czy dać sobie spokój żeby go nie wyłożyło ? A może dać mu lepiej jakiś nawóz dolistny , jaki ? Czy mogę go podać w mixie razem z tebukonazolem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

jak masz rzadki to nie ma co skracać on sam pójdzie na boki bo nie ma konkurencji, a przy okazji łodygi są mocniejsze i o wyleganie bym sie nie martwił.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

A jeśli prysnąłem tebukonazolem z caryxem w piątek i było potem zimno, ale bez przymrozków w nocy to czy jak się ociepli to mogę się spodziewać działania tebu? Bo ponoć tebu działa powyżej 12 stopni, jak to z tym jest dokładnie?

 

Bo jeśli nie będzie działać to może po niedzieli powtórzyć i do odżywek dodać tebu?

Mocznik 8

Siarczan mg 8

Rosasol 4

Foliq mikromix 0,8

Tytanit 0,3

Dursban 0,6

Dodać cyperkil skoro w piątek dałem 0.05?

No i Tebu powtórzyć tak z 0,4?

 

 

Bor 1,5  raczej podziałał w chłodzie?

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Moim zdaniem to ,że niektóry rzepak idzie w górę i pojawiają się już pierwsze żółte pąki to wina pogody , najpierw było zimno później ciepło przez kilka dni , teraz znowu zimno , roślina głupieje , widać to na moim rzepaku i to w miejscach gdzie pole jest zasobniejsze w składniki pokarmowe , w drugim końcu na glinie gdzie rzepak słabszy jest niby normalnie .

  U sąsiada rzepak w tym roku jeszcze nic z nawozów nie dostał , wygląda przeciętnie i też już zaczyna wydłużać łodygę .

 

  Cóż jak piszecie , raczej o skracaniu można już zapomnieć , ale czy tebukonazol zadziała jeszcze na rozwój pędów bocznych ?  Mam dość rzadki rzepak (wysiałem około 2,7kg na ha , obsada roślin około 25-30 na m2 ), czy ryzykować jeszcze i sypnąć saletrą mimo braku skracania czy dać sobie spokój żeby go nie wyłożyło ? A może dać mu lepiej jakiś nawóz dolistny , jaki ? Czy mogę go podać w mixie razem z tebukonazolem ?

Silne wybijanie w pęd i pojawiające się żółte pąki to efekt spóźnionej 2 dawki N ktoś już to opisywał że rzepak chce wydać jakikolwiek plon. 

Z tą saletrą to już bym sobie dał spokój bo rzepak jak zaczyna kwitnąć to praktycznie nie pobiera azotu z gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

Silne wybijanie w pęd i pojawiające się żółte pąki to efekt spóźnionej 2 dawki N ktoś już to opisywał że rzepak chce wydać jakikolwiek plon. 

Z tą saletrą to już bym sobie dał spokój bo rzepak jak zaczyna kwitnąć to praktycznie nie pobiera azotu z gleby.

 

ja mam ten sam problem miejscami pojawiają się kwiaty dostał 400 kg saletrosanu i 2 tygodnie pózniej 300 kg saletry teraz czeka na odzywki na innych polach ta sama odmiana i jest ok moze to rzepak jary bo 3 lata temu na tym polu był siany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Wszystko też zależy od odmiany. mam na jednym polu Marathona i Bonanzę i różnica między nimi jest dość spora. Marathon z zielonym pąkiem ma z 40-50cm, a Bonanza 30cm i pąka nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj