tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FisKars    3

można stosować dursban + pyretroid jeśli na jesień była już stosowana taka mieszanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Nurella jest dostepna ja nurelke w tym roku zastosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

w pierwszej poszło 70 kg N +52,5 kg N w polifisce czyli dostał 122,5 kg N

 To reszte azotu śmiało w jednej dawce

ja daje zawsze n 4 ha buraków

1000kg soli potasowej

1000kg Lubofos 12

1000kg saletrzaku z magnezem

coś za dużo tego superfosfatu buraki nie maja dużego zapotrzebowania na fosfor ale na potas już tak biorą jeszcze raz tyle niż azotu :D

jak superfosfat 40to za dużo jak 20 to może być :D

i wysiej sobie to wszystko 3 tygodnie przed siewem wymieszaj to agregatem i niech leży  potem będziesz miał równe wschody buraków :D

Temat: Nawożenie rzepaku. O burakach jest osobny dział.

P.S. Od kiedy to forma chlorkowa jest dobra na wiosnę, i to w dodatku pod roślinę która jest na nią wrażliwa?  Te nawozy powinny pójść na jesieni "pod pług"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Te opryski to na chowacza, wyjścia masz dwa. Albo wystawiasz żółte naczynia i sprawdzasz co i ile się wyłowiło, albo patrzysz na sygnalizację na stronie Piorin. Jak już stwierdzisz, że chowacze się pojawiły to znowu masz dwa wyjścia, albo od razu pryskać parytroidem (raczej mało kto tak robi) albo za 10-14 dni (ciepłych) jedziesz środkiem systemicznym np. Dursban+perytroid, Nurelle, Pyrinex któy za jednym zamachem zwalczy larwy, jaja, aktualny nalot i dodatkowo zabezpieczy na jakieś 2 tyg. Oczywiście drugi sposób dużo droższy ale i dużo lepszy, jak dobrze pójdzie to rzepak będzie wtedy wybijał w pęd więc można za jednym zamachem, dać fungicyd, bor, czy co tam chcesz.

 

jak sprawdzic te sygnalizacje na tej stronie piorin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

http://piorin.gov.pl/sygn/start.php,

Z tą Nurella to nieźle pojechali, w tamtym roku ją kupiłem ale jak w chacie wyliczyłem ile wyjdzie kasy na ha to tego samego dnia ją oddałem i wziąłem Dursban + pyretroid... dla tych co nie wiedzą to to samo co Nurelle tylko trzeba zmieszać dwa środki

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dzieki wszedlem w to i cxo tam daty beda podane od kiedy wystepuje bo naarzie to np rzepak i tam chowacz jest to tylko obraz jest tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plastik    0

panowie  czy mogę dać  150 kg siarczanu amonu na rzepak dodam ze 1 dawka była 220 saletry amonowej ok 12 dni temu? i na 3 dawkę chcę zastosować 250 saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Jeśli sucho to wal saletre ,chyba że popaduje u ciebie,bo u mnie nie padało już dwa miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

I co dużo lepiej rzepak Ci plonuje jak N wysiewasz 7tygodni przed kwitnieniem.???? bo ja stosuję 2 dawkę jak strzela w pęd i to będzie raczej końcem marca. I tak ten N jest słabo pobierany bo nie jest ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

drugiej dawki azotu jeszcze nie posiałem czy to saletry dodać np 50kg/h mocznika? czy to bez sensu ten azot z mocznika za 3tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

witam

co myślicie o środku  karate zeon 50 cs , podobno dziala w niższych temperaturach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex170491    0

http://piorin.gov.pl/sygn/start.php,

Z tą Nurella to nieźle pojechali, w tamtym roku ją kupiłem ale jak w chacie wyliczyłem ile wyjdzie kasy na ha to tego samego dnia ją oddałem i wziąłem Dursban + pyretroid... dla tych co nie wiedzą to to samo co Nurelle tylko trzeba zmieszać dwa środki

 

 

Ten pyretroid to nazwa środka czy substancja czynna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

grupa subst czynnych a środki to np fastac ,fury, ammo, itd

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex170491    0

Czy stosował ktoś biostymulator kelpak w uprawie rzepaku? Jakie były efekty stosowania tego środka?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez alex170491

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

 To reszte azotu śmiało w jednej dawce

Temat: Nawożenie rzepaku. O burakach jest osobny dział.

P.S. Od kiedy to forma chlorkowa jest dobra na wiosnę, i to w dodatku pod roślinę która jest na nią wrażliwa?  Te nawozy powinny pójść na jesieni "pod pług"

 

ja robię tak i buraki ostatnio miałem po 80 ton z ha na 3b to chyba nie robi to za dużej różnicy :D

a pod buraki to bardzo głęboko orze to kto wie gdzie ten nawóz może się znaleźć :D

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie temat o rzepaku...

 

a temperatura na chloropiryfos?? moim zdaniem za wcześnie na dursban

 

wszystko się zgadza ale kolega nie pisał że chce go teraz stosować

 

Witam. Chciałbym posypać rzepak polifoska21 ok.200kg na hektar czy ma to jeszcze sens tydzień temu dałem 300 kg saletry

 

dlaczego zrobiłeś na odwrót? Polifoska jak juz powinna pójść pierwsza

 

panowie  czy mogę dać  150 kg siarczanu amonu na rzepak dodam ze 1 dawka była 220 saletry amonowej ok 12 dni temu? i na 3 dawkę chcę zastosować 250 saletry

 

trzeba było siarczan wysiać 2 tyg temu a teraz saletre


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

dzieki wszedlem w to i cxo tam daty beda podane od kiedy wystepuje bo naarzie to np rzepak i tam chowacz jest to tylko obraz jest tego ?

 

nie będzie tam dat, będzie tylko pisało, że komunikat aktywny i zapewne wkrótce tak będzie, a może i już w niektórych rejonach tak jest bo robi się ciepło. Więc jak pojawi sie komunikat to gdzieś za 10 ciepłych dni (zimne się nie liczą) będzie trzeba pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

ja robię tak i buraki ostatnio miałem po 80 ton z ha na 3b to chyba nie robi to za dużej różnicy :D

a pod buraki to bardzo głęboko orze to kto wie gdzie ten nawóz może się znaleźć :D

A nie 90t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

wracając do tematu kiedy planujecie drugą dawkę saletry, I poszła 7 marca, część nawet 2?. W sumie to rzepak dopiero od kilku dni zaczął intensywnie rosnąć, choć Quartz jeszcze niezbyt zielony i nisko przy ziemi siedzi w porównaniu do DaVinci. Gdyby tak w najbliższą sobotę zacząć nawozić to nie będzie za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Niektórzy już wysiali drugą dawkę. Ja w czwartek planuje drugą dawkę z mocznikiem, pierwsza saletrosan 450kg 20.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Druga dawka powinna iść na 4 tygodnie przed kwitnieniem, minimalnie do 3 tyg. przed 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj