tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
toomi30    10

mam newsa tym wszystkim co siali azot w lutym u nas ARIMR, kontroluje bo do końca lutego nie mozna było siac azotu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

głównie operuje ksiażkami. Poszukaj "Produkcja roslinna" pod redakcją W. Grzebisza albo jakis podręcznik do chemi rolnej

 

Na SGGW też uczą, że forma amidowa nie jest łatwo wymywana i może być stosowana nawet późną jesienią.

 

http://e.sggw.pl/mod/resource/view.php?inpopup=true&id=20331


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

mam newsa tym wszystkim co siali azot w lutym u nas ARIMR, kontroluje bo do końca lutego nie mozna było siac azotu

mnie to akurat nie dotyczy ale powiedz mi proszę jak udowodnią że ten azot siało się 28 lutego a nie 1 marca??!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Ja pierwszy raz na zboża dałem saletrosan. Zobaczymy co z tego będzie. może się okazać że dzisiaj był ostatni przymrozek tego roku.

 

bedziesz mile zaskoczony ja stosuje co roku na 1 dawke o ile fundusze pozwalają ale naprawde warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

ja dzisiaj też po dokarmianiu rzepaku saletrosanem w dawce 240, 300kg. na najsłabsze pszeniczki rzucone troszkę saletry. Jak pogoda dopisze to w przysżłym tygodniu pewnie rsm na resztę pszenic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9022    0

Czy przy wysiewie nawozu pod rzepak można wymieszać ze sobą saletrosan i saletrę? czy będzie się coś działo z tymi nawozami w siewniku?

 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

będzie się działo to że nie wysiejesz tego równomiernie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a pozatym mieszanie tych nawozów raczej nie ma sensu, gdyby to był powiedzmy siarczan amonu ale w saletrosanie siarki jest za mało aby ją jeszcze dzielić, a mieszanie azotu z azotem chyba nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Zacznijmy od tego że zarowno polifoska jak i saletrosan są głównie stosowane na pierwszą dawkę... Dlaczego zmieniles kolejność zaczynając od saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

rzepak dziś rano zasilony i cześć pszenicy, przymrozek co prawda lekki bo tylko -2st co uczyniło ok 3cm zmarzlinę która i tak się załamywała ale pomimo tego większych problemów nie było jutro ciąg dalszy na pszenicę i żyto.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U mnie dzisiaj udało się w końcu posiać po przymrozku -3 saletrosan na rzepak i saletrę na 4ha pszenicy, reszta pewnie jak już obeschnie, bo mrozu już nie nadają... :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak tak czy siak ruszy przy tych temperaturach, które zapowiadają na weekend, czy go zasilisz czy nie. Przed mrozem się nie uchroni.

  • Like 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

to i -4 może być końcem kwietnia. jeszcze tydzień temu zapowiadali po -8 i gdzie ta temp. to jest tylko przewidywanie co będzie za 14 dni, a tak dokładnie to na 2 dni wiedzą co będzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Nie ma na co czekać, ja się cieszę że dzisiaj był przymrozek to się udało posiać, a rzepak i tak ruszył (przynajmniej u mnie ) a zimy czy tych przymrozków już na pewno nie będzie ;) tak jak piszą wyżej pogoda sprawdza im się na 2-3dni max ;)

 

mój rzepak dostał 380kg/ha saletrosanu teraz planuję na 2 dawkę 250kg/ha saletry tylko kiedy ? z tego co czytałem to za jakieś 2-3tygodnie od 1 dawki ?? ...  czy 185N wystarczy ? ( pH 7, 2,3 klasa ziemi ) ;)

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Nie wiem na jaki termin bede czekać, może pod koniec tygodnia. W mojej okolicy kogo nie pytam to nikt nie siał.

Jak mówie że na zachodzie każdy już posiał  odpowiadaja że nam nie śpieszno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik8888    6

dziś poszło 300 kg saletrosanu. widać że wszystko sie budzi...

 

Edytowano przez kazik8888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Nie wiem na jaki termin bede czekać, może pod koniec tygodnia. W mojej okolicy kogo nie pytam to nikt nie siał.

 

Jak mówie że na zachodzie każdy już posiał odpowiadaja że nam nie śpieszno.

Ja jestem z okolic poznania i nawozenie azotowe juz zakonczylem na ten sezon... Dzisiaj mamy ponad 10 stopni w przyszlym tyg ma być 15... Jednym słowem wiosna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Nie ma na co czekać, ja się cieszę że dzisiaj był przymrozek to się udało posiać, a rzepak i tak ruszył (przynajmniej u mnie ) a zimy czy tych przymrozków już na pewno nie będzie ;) tak jak piszą wyżej pogoda sprawdza im się na 2-3dni max ;)

 

mój rzepak dostał 380kg/ha saletrosanu teraz planuję na 2 dawkę 250kg/ha saletry tylko kiedy ? z tego co czytałem to za jakieś 2-3tygodnie od 1 dawki ?? Od jakiego robaka będzie się teraz pryskać pierwsze i kiedy on występuję ? kiedy opryskać toprexem ?( na jesieni pryskałem w dawce 0,3l/ha teraz chyba daje się 0,5l /ha ? ) sorry za tyle pytań, ale po raz pierwszy mam rzepak i jestem zielony w uprawie...  czy 185N wystarczy ? ( pH 7, 2,3 klasa ziemi ) ;)

druga dawkę azotu daje sie zaraz po zabiegu skracania gdy rzepak ma 10 -15 cm wysokości .przypada to 3-4 tygodnie przed kwitnieniem.185kg czystego azotu powinno wystarczyć na plon około 4t zakładając że ziemia zasobna w pozostałe składniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a u nas dzisiaj wszyscy ruszyli na rzepaki z pierwszą dawką, cięzko się na drogach było wymijać taki ruch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj