tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
master20002    228

Koledzy mam dylemat. Miałem jutro jechać z saletrosanem na rzepak bo się ociepliło i dość sucho jest w polu, ale przeglądam prognozy to mówią, że w niedzielę ma się skręcić wiatr z północy i mają przyjść mrozy i śnieg. Co robić? Nie chcę narobić bałaganu w rzepaku. Po azocie może go wymrozić jak się rozhartuje...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Ja lubię jak wiosna przychodzi w połowie marca wtedy się sypie nawozy a wszystko rośnie e oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

Koledzy mam dylemat. Miałem jutro jechać z saletrosanem na rzepak bo się ociepliło i dość sucho jest w polu, ale przeglądam prognozy to mówią, że w niedzielę ma się skręcić wiatr z północy i mają przyjść mrozy i śnieg. Co robić? Nie chcę narobić bałaganu w rzepaku. Po azocie może go wymrozić jak się rozhartuje...

 

sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie. Skoro zobaczyłeś taką prognozę i masz wątpliwości co do wysiewu tego nawozu to się wstrzymaj. Ja mam jakieś takie przeczucie, że właśnie zima nas jeszcze zaskoczy i sam z niczym się nie śpieszę.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Ja jakbym miał ubezpieczony rzepak to bym ejchal z nawozami i na nic nie patrzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Lepiej siedzieć spokojnie na tyłku .Na wschodzie wcale nie ma się na wiosnę w najbliższym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Na podkarpaciu widac wiosne , dzisiaj gosp sialo mocznik na pszenicze na rzepak tez siali ale nie wiem co ale jakis azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U mnie tak samo na Lubelszczyźnie dzisiaj piękna pogoda i 8 stopni, ale z saletrosanem wstrzymam się do marca ;) ile planujecie sypać saletry/saletrosanu na 1 dawkę? :D ja planuję 350 saletrosanu ;)

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Ja 300 kg saletry i druga z 250 saletry , moj rzepak jakis mizerniawy miejscami gdzie buszowala pchelka , a pryskalem 3 razy od tego robala masakra , to jedynie sklania mnie do jak najszybszego N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Dziś posiałem sól i siarczan magnezu. Duzi lecą z rsm-em ale z saletrą raczej poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

ja w drugiej daje ok 250 kg saletry i ze względu na lekkie gleby na 3 dawkę 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

300-350 saletrosanu i 300 saletry na 2 dawkę


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja lecę 400kg saletrosanu, 140kg soli a na drugą dawkę 250 mocznika. Wyjściowo prowadzony na 4T a jak wyjdzie zobaczymy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

widzę że kolega tez z Lubelskiego ;) i kiedy planujesz 1 dawkę w rzepaku ? :)

patrząc na prognozę pogody dlugoterminową to nie wcześniej niż początek marca.Na dzień dzisiejszy nie ma sensu wjezdzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ja dałem saletrosanu 250 kg + z jesieni 20 m3 gnojowicya co do siania to na rzepak wysiałem ale na zboża nie czekam do marca 1 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

dzisiaj z rana rozsiany siarczan amonu, saletrę myślę po niedzieli dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

wczoraj wysiałem sól na rzepak i zboża średnio wyszło 120 kg na ha  i dzisiaj polifoske  na rzepak w dawce 250 kg na ha

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Ja wstrzymuje sie do marca. Niby nie ma w mojej gminie OSN-u ale i tak jeszcze sie troche wstrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

ja u siebie koło domu byłem na rzepaku, to rośliny wyglądają mizernie, przywiędnięte wszystko, z wierzchu nie widać za bardzo aby coś ruszało.. Próbowałem wyrwać roślinki to ze dwie może mi się udało (nie widać w nich żadnych nowych korzonków), a innych nie dało się ruszyć, jakby ziemia była głębiej zamarznięta jeszcze, czy to raczej niemożliwe? Z wierzchu lekkie błotko, ale raczej powierzchowne.. temperatury na plusie, wczoraj było pewnie koło 10 w dzień, ale w nocy spadają w okolicę 0 pewnie, ze słońcem różnie, czasami jest czasami nie ma.. Jak będzie ładnie i prognozy się utrzymają i warunki pozwolą to może pod koniec przyszłego tygodnia rozsieję saletrosan na rzepak, na zboża szykuję rsm więc myślę, że pójdzie w pierwszych dwóch tygodniach marca - oczywiście w zalezności od pogody, czy coś się będzie miało zmienić.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj