tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
losktos    356

w jaki plon mierzysz?

te 180-200 kg N pasuje podać i do tego uwzględniając podaną juz siarke jakieś 30 kg S/ha (zwróć uwagę na oznaczenia S -SO3 bo to całkiem inna ilość składnika)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Piszecie cały czas podać, a N min. 0-60 nie liczycie do tego bilansu? Np. jak N min. będzie 30 kg/ha to od tych 180-30 i podać 150? Mam zamiar zbadać na 2 wyrywkowych (reprezentatywnych) działkach próby N na wiosne po rzepaku pszenica i po jęczmieniu jarym rzepak. Może nie ma sensu? Cena ok 30 zł za próbke.  

O to chodzi że często stosuje nawożenie organiczne i ciekawi mnie ile mogę mieć z tego azotu w glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Może to przesada na pierwszy raz, myślę  5t/ha ale z tym czekam do wiosny jak przezimuje i wtedy decyzja. Tak wiem ta po prostu była w formie SO3.

 

Siarczan amonu? (mam na stanie) czy lepiej inna forma?

 

Brak nawożenia organicznego. 

Edytowano przez maniek183

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2130

a co myślicie zeby w 1 rzucie rzucic 200kg saletry + 100 kg siarczanu magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Dobra zwracam honor :) Siarczan magnezu zawsze kojarzył mi się z nawożeniem dolistnym a ten co ty podałeś to coś podobnego do kizerytu granulowanego tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2130

to jest to samo co ten do rozpuszczania tylko do rozsiewania noi dużo tanszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Ten do rozpuszczania tez mozna sobie wysiac ;) , pod QQ wlasnie bede zamawial jakis MG i zastanawiam sie nad kizerytem Mg25% s 20% 1500zl  czy Siarczanem MG 21% 30%S po 940zl brutto , ktoro lepsze bedzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

kolego coś ten siarczan magnezu mocno drogi, a właściwie dwa razy drooższy, jeżeli to jest to co ja brałem w tamtym roku po 480brutto chyba..  to z luveny chyba było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kramer    0

Czy z luveny chodzi ci o: Luboplon - Nawóz magnezowo-siarczanowy. 16 MgO-17 SO3

Jeśli tak to mniejsza zawartość składników i mniejsza cena ja kupowałem w listopadzie ten z siarkopolu po 840 brutto. Dość gruba granulacja myślę że będzie się dobrze rozsiewał bo kupiłem go pierwszy raz. Zamierzam dać 200-250 kg na ha rzepaku i po 100-120 na zboża i trawy. Kizeryt z korn-kali ma jeszcze większą zawartość magnezu i siarki ale cena też sporo większa a na dodatek na wschodzie kraju ciężko go dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

pewnie o to :) magnezu mało co mniej, tylko tej siarki sporo mniej... ten z luboplonu dobrze się rozsiewało, więc z tym też nie powinno być problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

pogoda sprzyja, może już czas jechać z nawozami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

Ja na jesień rozsiałem pod rzepka 500 kg/ha nawozu wapniowo siarkowego AgroSulCa i wydaje mi się że rzepak miał lepszy wigor jesienny niż w poprzednich latach :]

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

A co chciałeś rozsiać wywalić kase i żeby efektu nie było? to po co siać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Dobrze napisałeś. Tylko Ci się wydaje. AgroSulca ma słabą przyswajalność bo to głównie gips więc i dużo czasu potrzebuje. I tak taniej wychodzi użyć saletrosanu i zwiększyć latem dawkę wapna.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

a skąd wiesz że to gips, sprzedawca jak pytałem zaprzeczał żeby nawóz zawierał go...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Wiesz co Ci sprzedawcy sie tyle znają że szkoda gadać. Dla mojego ojca kiedyś wciskał że moddus to środek od grzyba ile ja sie bajek nasłucham jak zajade do sklepu to łeb pęka. Nie mówie że żaden sie nie zna ale samemu zawsze trzeba zweryfikować pewne informacje w internecie czy w książkach a nie w ślepo wierzyć sprzedawcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

a skąd wiesz że to gips, sprzedawca jak pytałem zaprzeczał żeby nawóz zawierał go...

 

Bo AgroSulca to dwuwodny siarczan wapnia czyli gips.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Siarczan_wapnia

 

Pewnie kupiłeś w BB, więc w stosunku do siarki zawartej w saletrosanie przepłaciłeś dość dużo i bez efektów. No może za kilka lat przy regularnym stosowaniu.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Koledzy a co myślicie o polfosce 21 na start, dodam że azotu w glebie est dość dużo bo przedsiewnie poszedł obornik kurzy 12t/ha, rzepak jesienią nie wykazał żadnych niedoborów

cena za polifoskę 21 to około 950zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jak dla mnie ten nawóz solo to troche pomyłka na start dla rzepaku. Nawet formy azotanowej nie zawiera tylko amidową i amonową. Jakbyś dorzucił troche do tego saletry byłoby ok myśle. A najlepiej to daj saletrosan tylko możesz zmniejszyć troche dawke skoro kurzaka dawałeś do jakichs 250 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

stosowałem raz polifoske 21 i więcej nie będę.. w porównaniu do saletrosanu - nie ma co porównywać

po polifosce musiałem za ok. tydzień poprawić saletrą bo nie było widać efektów działania azotu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

tak myślałem :)  tylko saletrosan nie bardzo jest dostępny w mojej okolicy musze jednak postarać się jakoś o niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj