tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

panczo1922    635

Żadne strajki nic tu nie dadzą... Większość firm jest prywatna i robią sobie co chcą... Nie chcesz? To nie sprzedawaj do nich... Wiem że i tak prędzej czy później sprzedać trzeba oni też to wiedzą i dlatego dyktują ceny... Nie niem czy jest jakiś mechanizm który by temu zapobiegał... Chyba tylko skupy płodów rolnych w rękach rolników... Co do przechowania rzepaku pisałem o możliwości zaproponowanej przez pewną firmę w temacie "kontraktacja rzepaku".

Ps. Ja chyba jutro podpisze kontrakt na część zbiorów po 1320netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Przekonaliście mnie, że tu jakaś demagogia odchodzi na tym forum. Piep...ę te ich kontaktacje po 1300zł/t. Sklejam, desykuję i czekam aż bedzie miał 6-7% i sypie na pryzmy pod dach sdodoły. Mi kasa nie jest potrzebna na wczoraj. Niech leży nawet dwa lata, a nie sprzedam ż....om za bez cen, aby nabijali sobie konta w szwajcarii. Tak powinien zrobić każdy z tego forum. I nie pisać mi tu o kontraktach po 1300 , ani nawet po 1400!!!!

Edytowano przez jankris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

tylko że nie każdy ma kasy pod sam sufit na nowy sezon.... jakąś kasę na rozruch przecież trzeba nazbierać a żniwa orki i zasiewy nie są takie tanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Jeżeli nie ma pod sam sufit to przeliczyć ile potrzeba na nowe zasiewy a potem zakontraktowac tyle ile potrzebne. Resztę przechować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

no i tak własnie mam zamiar zrobić...

rozważam możliwość przetrzymania rzepaku w magazynie kupującego bo wtedy mam pewność co do jakości przechowywania, a cena tak wrzesień-październik na pewno pójdzie do góry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1606    0

Panowie radzę wam poważnie zastanowić się czy lepiej nie przetrzymać rzepaku. Rzepak skoszony przy wilgotności poniżej 9% leży spokojnie bez żadnego dosuszania. W zeszłym sezonie gdy ceny zaczęły nagle spadać zastanawialiśmy się nad przechowaniem niektórzy odradzali nam mówiąc, że bez suszarni nic z tego.. Rzepak koszony był w upał wilgotność w granicach 7% po wysypaniu na pryzmie ponad metr wysokości jego temperatura wynosiła 33-34 stopnie przez ok tydzień czasu, póżniej stopniowo temp spadała przeleżał do wiosny i cena była zdecydowanie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ja z sąsiadem też trzymaliśmy rzepak, stał w BB około 3 tygodnie i nic mu nie było, był koszony w upały i przez 2-3 dni był ciepły a po tym okresie ostygł i było git!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Ludzie, obudźcie się !!! BB, pryzma, spichlerz, przyczepy, Bin, magazyn skupującego- wszystko lepsze niż sprzedaż po cenach dyktowanych przez kupujacych w sezonie (teraz z reszta też). Dajcie na forum upust swojej frustracji!!!

RUCH OBURZONYCH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

zauważcie jedną rzecz wzrost powierzchni obsianej canolą w Kanadzie i duży wzrost pow. soi w w USA. jeśli nie będzie anomalii pogodowych to zbiory soi i canoli zabiją cenę na rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Jestem sfrustrowany... Dłużej nie mogłem czekać... Dzisiaj podpisane połowa zbiorów po 1315zl... Potrzebna kasa na sezon... Resztę magazynuje... Każdego dnia cena w dół... Jeszcze dobry tydz temu było 1370... Aż strach myśleć co będzie w żniwa... ZŁODZIEJE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Wszystko pięknie, tylko czy ktoś z was z forum zwróci mi kase za rzepak jeśli się zepsuje, bo bardzo chętnie bym przechował nawet dwa lata, ale się boje ryzyka popsucia, więc sprzedam, po tyle ile bedzie i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Jeżeli chcesz sprzedać to lepiej zakontraktuj bo inaczej będzie płacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

żeby rzepak przechować trzeba mieć wilgotność poniżej 7 % i na pewno dużo droższy będzie zimom bo jak wiadomo rolnicy teraz sprzedają bo potrzebują pieniądze na jesień, i będą plony solidne, to pośrednicy idą w dół z ceną, a z resztą u mnie bardzo niskie koszty w rzepaku bo tylko nawoziłem ( słodyszka nie było chowacza też nie )

 

A co mi doradzicie, nie pryskałem na płatka w rzepaku ( było zimno poniżej 20 stopni, wiedz moim zdaniem grzyb się nie rozwijał teraz widzę że żadnych strat nie ma, tylko trochę ucierpiał od przymrozków ) i jest piękny łan, ścieżki znikły nie ma odrostów kwiatków, równo dojrzewa (monolit odmiana) i zawsze desykowałem rzepak, i się zastanawiam czy sam mi dojrzeje, bo ma z 2m wysokości i żal mi w niego wjeżdżać,czy ktoś praktykował młócenie bez dosuszania,? Bardziej się obawiam co będzie jak go nie skleję, ale w tym roku bardzo równo dojrzewa więdz wszystko zależy od pogody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

jaki masz kombajn?

jeśli bizona to w niepryskanym rzepaku będzie komin prostował...

miałem już do porównanie pryskany-niepryskany.... wiadomo że nie niszczysz łanu przejazdami z opryskiwaczem ale taka zabawa to nie na nasze kombajny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Jeżeli chcesz sprzedać to lepiej zakontraktuj bo inaczej będzie płacz.

mam zakontraktowany 30 zł wiecej od ceny rynkowej (mosso), a terminu sprzedazy nie ma ze odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

nazywanie tego kontraktem jest lekkim wyolbrzymieniem, u mnie w byłym PZZ też mozna taki kontrakt zrobić i tez dadzą ze 20 zł więcej niż bez kontraktu ale co z tego jeśli przyjdą żniwa to ta cena rynkowa codziennie będzie o 20-30 zł spadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Zdrożeje ale wiosną. Rozmawiałem z kolesiem ze skupu ,że Niemcy są załadowani rzepakiem ponoć wszystko wykupywali. No i nasi rządzący zezwolili na import z UA bez cła. także cena nieciekawa będzie

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

jaki masz kombajn?

jeśli bizona to w niepryskanym rzepaku będzie komin prostował...

miałem już do porównanie pryskany-niepryskany.... wiadomo że nie niszczysz łanu przejazdami z opryskiwaczem ale taka zabawa to nie na nasze kombajny...

 

W zeszłym roku pierwszy raz kosiłem rzepak, monilit nie desykowany. Łodygi były zielone i mokre, młocarnia oczywiście kilka razy stanęła ale jak już się wyczuło kombajn(rekord) to jakoś szło. W tym roku raczej będzie desykowany...

 

 

A przy okazji,

mam zamiar zasiać rzepak po jęczmieniu ozimym, pod uprawę ścierniska rozrzucić obornik. Tylko zastanawiam się czy lepiej zebrać słomę czy posiekać i sypnąć saletrą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj