tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mati15196    2

ja 26 lutego sialem 1dawke i dzis poszla 2dawka narazie 1ha na test czy sie wjedzie ale zadnych problemow nie bylo. na 1 dalem saletrosan a na 2 saletrzak z borem. pierwszy raz mam rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornas    0

Panowie,jaki herbicyd polecicie na samosiewy w rzepaku,odbił mi jęczmien jary pierwszy raz takie cos mam żeby po zimie odbił chyba nie wymarzł.

Fusilade forte, targa super etc.... Tylko działaj jak najszybciej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

25 lutego 1 dałem w RSM dziś 2 też w RSM i teraz ładnie pada sobie deszczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
infinityPG    0

Chcę rosiac drugą dawkę saletry na rzepak w tej chwili pada deszcz jak od kilku dni ... obserwując prognozy u mnie już nie zapowiadają deszczu na następne 16 dni!Jak myślicie rozsiac po deszczu będzie to efektywne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Już dajecie II dawkę? Dość szybko zważywszy, że rzepak jakoś strasznie nie urósł od wiosny bo temperatura w sumie nie rozpieszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

pod koniec tygodnia lub na początku następnego planuje dać oprysk (mocznik 10% + mikrokompleks 5 kg) i w połowie przyszłego tygodnia lub pod koniec pójdzie druga ostatnia dawka saletry


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

mikrokomplex to praktycznie to samo co siarczan magnezu tylko że zawiera dodatkowo mikroelementy. Bor pójdzie przy następnym zabiegu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

toprex pewnie pójdzie oddzielnie razem z borem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

O drugiej dawce to już zapomnieli co niektórzy bo poszła 10.03 ale dopiero znikła. po opadach jak i sól. Rzepak z dnia na dzień wygląda teraz inaczej i intensywnie rośnie. Po niedzieli prawdopodobnie poleci Toprex plus tytanit i Osd mikro rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

@Losktos jak radzisz polaczyc opryski aby nie bylo skutkow ubocznych. Najpierw mam zamiar opryskac mocznikiem 8%+siarczan 5%+NPK 5 kg + cos na samosiewy. W drugim oprysku insektycyd + bor + micro + tebu + CCC. Zmienilbys cos czy jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w pierwszym zabiegu od nawozów odłączyłbym środek na samosiewy a w drugim oddzieliłbym tebu od CCC

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Lepiej polaczyc srodek na samosiewy z Galera? CCC w drugim zabiegu pojdzie w malym stezeniu tylko po to zeby lepiej tebu zadzilalo 0,5 litra max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2200

w pierwszym zabiegu od nawozów odłączyłbym środek na samosiewy a w drugim oddzieliłbym tebu od CCC

 

Czemu ccc od tebukonazolu odłączyć?? Przeież poniekąd ten sam cel stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

dokładnie CCC ma wspomóc Tebukonazol bo samo stosowanie CCC nic nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

przy łącznym stosowaniu CCC i tebukonazolu następuje silniejsze działanie i albo trzeba to stosować oddzielnie albo po prostu skorygować dawke


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam galere 334 sl oraz inne herbicydy w dobrych cenach, obecnie od ręki apyros, mospilan, sporgon. na inne trzeba czekać maksymalnie do 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

tebu z CCC spokojnie mozna łaczyc. Tebu oczywiscie w pelnej dawce, CCC mozna obnizyc o 30%, czyli 0,5-0,7l Antywylegacza 675. W Monolicie stosowałem 1l tebu + 0,5 CCC efekt skrócenia minimalnie lepszy od 0,5l toprexu.

Stosował ktoś CCC + tebu w pełnych dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Doradźcie co robić. 26.02.2014 poszła pierwsza dawka saletrosanu ponad 300 kg na ha. Od tamtej pory słabo ruszył. Mineło dobre 3 tygodnie i sie zastanawiam czy wysiać w sobote 2 a za razem ostatnia dawke czy jeszcze poczekać tydzien. Pogode zapowiadaja słoneczna na przestrzeni dłuższego czasu nie wiem czy czekac czy siac poki jest wilgoć w glebie. Jestem z podlaskiego a stan rzepaku po jesieni oceniam na dośc słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj