tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

slawek2209    161

Druga dawka saletry poszła trzy dni temu.Na pierwszy raz poszedł saletrosan.Ostatnie nawozenie saletra na początku wybijania w ped

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

pierwsza dawka 27 luty 90kg azotu,dziś poszła druga również 90 kgN. Może trochę wcześnie ale u nas sahara a licze na ten deszcz sobotni ze coś pokropi.Rzepak zaczął intensywnie puszczać liście a w przyszłym tygodniu

nie znalazł bym na to czasu.Jak rzepak będzie jakoś super rokować to za 3 tyg 40 kgN dorzuce,a jeżeli będzie lipny to poprzestane na takim nawożeniu.Dziś rzepak kiepsko wyglądł bo w nocy był przygruntowy przymrozek -5

stopni(info tv)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

podlaskie od wczoraj pułapki stoją i cisza narazie.

 

pomorskie, wczoraj w pułapki wpadło średnio 5szt chowacza czterozębnego. Brukwiaczek narazie tylko 1 na 3 pułapki. Dzisiaj nic nowego nie wpadło.

Teraz pogoda na kilka dni pewnie wyhamuje chowacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

U was już ruszył tak wgl rzepak że siejecie 2 dawke? Ja siałem 2 tygodnie temu saletrosan po dzisiejszych oględzian stwierdzam że pole sie G*** zmieniło. Rzepak praktycznie stoi dalej ma fioletowe i żółte liście zboże też tylko troche sie zazieleniło niby cieplo ale nie ma deszczu i nie ma pobierania składników niby wilgoć w glebie jest ale to nie to samo co po deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Zimno w nocy :mellow: raps pomału wegetuje ale bez szału, za to na pszenicy było widać tylko gołą ziemię, a już się zieleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

dzisiaj był u Mnie przedstawiciel z wielkopolski i mowił ze tam rzepaki jeszcze praktycznie nie ruszyły a u Mnie w wiekszych rzepakach już Pąk idzie

dzisiaj dałem Forstestim + bor i na chowacza też dałem środek bo jednak u Mnie już sie pojawił w ciągu 3godzin od wystawienia pułapki wpadły 3 chowacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Ja wstawilem naczynie i w ciagu doby sie złapały 2 chowacze także szkoda pryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

Witam. Panowie rzepak w mnie już wynosi pąk od 2-5cm do górę, Nawożony saletrosanem 20.02.2014. w dawce 300kg/ha. myślicie , że juz czas na 2 dawkę?? planowana jest saletra w dawce 250kg/ha. Jak wasze rzepaki???


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

mój buduje rozetę (pierwsza dawka 28.02 300kg/ha saletrosan), pewnie po deszczach dostanie 300kg/ha saletry (około 20.03), jak się ociepli i niebędzie przymrozków powinien ruszyć z kopyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam. Panowie rzepak w mnie już wynosi pąk od 2-5cm do górę, Nawożony saletrosanem 20.02.2014. w dawce 300kg/ha. myślicie , że juz czas na 2 dawkę?? planowana jest saletra w dawce 250kg/ha. Jak wasze rzepaki???

w połowie tygodnia możesz jechać z drugą dawką


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie narazie na pole sie nie wjedzie .. ale deszcz potrzebny niech pada .. n apoczątku przyszłego tyg powinno sie ruszyć z drugą dawką i dolistnymi


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie też leje. Pierwsze dawki azotu na rzepak, pszenice i PK pod burak i fasole rozsiane także woda się przyda.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja też pojadę w połowie tyg lub pod koniec z drugą dawką azotu. Teraz jeszcze niech popada, bo nie wiem jak u was ale robiło się sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

było sucho, ale jak widać natura robi swoje :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

u mnie narazie na pole sie nie wjedzie .. ale deszcz potrzebny niech pada .. n apoczątku przyszłego tyg powinno sie ruszyć z drugą dawką i dolistnymi

 

Nie chciałbym być uszczypliwy ale wjechać zawsze się da :D Gorzej z wyjechaniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Fajnie że u was pada, ale moje okolice (dolnyśląsk Wołów) to zbyt dużych opadów nie było, coś kropi. Wiadomo lepze to niż nic. Może w końcu sól zniknie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Kurcze a ja już nie wiem z czym lecieć na 2 czy mocznik czy saletra. dałem 300 saletrosanu i planowałem 200 mocznika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jeśli masz zamiar dać mocznik a masz możliwość wjazdu w pole to leć z nim, nie ma na co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Mocznik śmiało można dawać dluga wiosna się zapowiada. ja lecę 100kg mocznika i 150 saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

może w czwartek pojade z saletrą 250 kg na cha i potem w oprysku bede dawał azot razem z borem .. planuje bor może jeszcze w tym tyg podać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

jak trochę obeschnie to jadę w tym tyg z drugą (ostatnią) dawką azotu...

potem już tylko opryski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie,jaki herbicyd polecicie na samosiewy w rzepaku,odbił mi jęczmien jary pierwszy raz takie cos mam żeby po zimie odbił chyba nie wymarzł.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mnie też jarzyna w rzepaku przezimowała :D

 

Panowie stosujecie 2 czy 3 dawki nawozów ? Skoro wiosna długa to lepiej podzielić na 3 dawki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj