tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
losktos    356

Saletrosan ze względu na siarke i mniejszy udział formy saletrzanej azotu przez co rzepak się tak szybko nie rozhartuje


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sendo    0

Ja jestem z dolnośląskiego i szczerze to nie wiem czy siać ten saletrosan czy czekać jeszcze tydzień. Korci mnie żeby jutro wysiać planowaną dawkę 400kg,ale w głowie mieszają ci co posiali 2lata temu wcześnie nawóz, a później wszystko wymarzło i ci się nie spieszą. Więc mam dylemat.

 

W kwestii Twoich watpliwości polacem wczorajszy artykuł z Farmera.

 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/rzepaki-trzeba-juz-nawozic-azotem,49362.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Decyzna podjęta, nawóz na przyczepie czeka na jutro, rozsiewacz też podczepiony więc jutro leci po 100kg soli i 400kg saletrosanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

ja tutaj z kresów wschodnich lubelszczyzny, byłem dzisiaj na polu.. jeszcze za mokro na wjazd, na górach jeszcze trochę śniegu.. Może pod koniec przyszłego tygodnia będzie się atakować albo jeszcze w następnym w zależności od pogody.. :] póki co nikogo nie widać żeby wyjeżdżał z czymkolwiek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

koledzy ja dzis siałem rano saletrosan bo był przymrozek z rana ładny. ale uwaga..o ile dobrze się orientuję to w myśl zasad cross complience nie można wysiewac nawozów od końca lutego. Słyszałem o kontrolach z Agencji , do której donieśli kochani sąsiedzi i przyjeżdżali do gospodarstwa i na pole. Za to wykroczenie podobno realna jest sankcja w postaci redukcji dopłat bezpośrednich.... także popytajcie...poczytajcie i dopiero podejmijcie decyzje.pozdrawiam


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

można wysiewac nawozy jesli nie jest ziemia zamarznieta .nie zalega snieg i nie ma zastoisk wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

na terenach ONW można wysiewac azot mineralny dopiero po 1 marca


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Na ONW na ziemię zamarzniętą głębiej niż 30 cm na wodę i śnieg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

u nas w opolskim powiat nyski, już praktycznie zapomnieli o sianiu nawozu po rzepaku, rozsiewają po pszenicy, dzisiaj nawet widziałem jak siali jęczmień. Na polu jest tak sucho że wszyscy zaglądają w niebo i czekają kiedy deszcz spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

kolego na dolnym śląsku to samo sucho strasznie zboża jare już posiane

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

nie no chyba cos tu sciemniacie jak mozna zboze jare siac? jeszcze jeczmien? w lutym no bez przesady... moze siali jakis owies albo jara pszenice ale juz? u nas snieg lezy i pole sie nie wjedzie takie bloto...o siewie to nawet ptaszki jeszcze nie spiewaja.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czy jest sens dzielić dawkę saletrosanu 400kg? Tyle mam zamiar siać w pierwszej dawce a potem na drugą saletra 200kg

Nie ma sensu, rzepak jest w stanie łyknąć w I dawce ponad 100kg N. A że saletrosan do szybkodziałających nawozów nie należy to na I dawkę jest super+ma w składzie siarkę.

@Milanreal1 dzieki za wskazowki. Wlasnie mam zamiar dac tebu z borem i odzywkami i moze cos na chowacza. Pozniej pewnie bedzie cos na slodyszka. A na opadanie mam zamiar dac yamato z proteusem. W tamtym roku yamato wyszlo korzystnie cenowo i z efektu bylem zadowolony. W jakich fazach powinno sie prawidlowo podac bor. Czy to prawda ze nie mozna mieszac boru z siarczanem??

Z tego co pamiętam nie powinno się ich mieszać. Bor najbardziej jest potrzebny w fazie pąkowania i kwitnienia, dlatego w fazie pąkowania daj coś na słodyszka+bor.

Co lepiej dać na 1 dawkę na rzepak Saletrzak czy Saletrosan

Zdecydowanie saletrosan, saletrzak super przedsiewnie przed zbożami jarymi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

A stosuje ktoś RSM na pierwszą dawkę startową w Rzepaku sam lub z jakimiś dodatkami np. nawozy dolistne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

maly00 nic nie ściemniamy zboża jare posiane sucho okropnie ciągnik po siewie cały okurzony ,nawet najmokrzejsze pola są suche u nas w dzień +10 w nocy po 2-3 stopnie na plusie ,ostatni przymrozek był tydzień temu , a deszczu nawet nie zapowiadają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba87    0

Panowie, co byscie proponowali na pierwsza dawke,saletrosan,czy moze odrazu saletre?

powiedzmy ze na poczatek 200kg? (w tym roku chce to zrobic na 3razy po 200)

(przed siewem bylo dane sporo obornika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nie ma sensu dzielenie dawki na 3. Na 1 zabieg polecam saletrosan lub saletrosan + saletra, a na 2 według uznania: saletra, mocznik. Zwykle 1 dawka pokrywa znaczną część zapotrzebowania na azot rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U nas na Lubelszczyźnie na razie cisza nikt nie wyjeżdża w rzepaki ja dopiero planuje za jakiś dobry tydzień wyjechać z nawozami :)

piotrb14 możesz opróżnić skrzynkę bo mam sprawę do Cb a nie można już Ci wiadomości wysyłać :D


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

@Milanreal1 dzieki za wskazowki. Wlasnie mam zamiar dac tebu z borem i odzywkami i moze cos na chowacza. Pozniej pewnie bedzie cos na slodyszka. A na opadanie mam zamiar dac yamato z proteusem. W tamtym roku yamato wyszlo korzystnie cenowo i z efektu bylem zadowolony. W jakich fazach powinno sie prawidlowo podac bor. Czy to prawda ze nie mozna mieszac boru z siarczanem??

bor wolno przemieszcza się w roślinie.najlepiej dawke podzielić na dwie cześci.pierwsza w zabiegu skracania lub zwalczaniu chowacza.druga w zabiegu zwalczana słodyszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba87    0

nie ma sensu dzielenie dawki na 3. Na 1 zabieg polecam saletrosan lub saletrosan + saletra, a na 2 według uznania: saletra, mocznik. Zwykle 1 dawka pokrywa znaczną część zapotrzebowania na azot rzepaku.

hmm...czyli lepiej bedzie np. dac 300 kg saletrosanu a za ok. 2tygodnie poleciec z ta sama iloscia saletry??

co moge potem dac dolistnie i kiedy? poradzisz cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest gorsze chowacz czy słodyszek bo chciałbym w tym roku coś opryskać na te gady bo jestem początkującym jeszcze w uprawie rzepaku . Acha no i jak duże są efekty pryskania na te owady np.czy plon jest chociaż troszke większy a rzepak napewno ładniejszy to ja wiem a plon chyba też . No i kiedy wy pryskacie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
September16    0

Kolego, radzę Ci zwalczać wszystkie szkodniki, opierając się na progach zagrożenia i terminach występowania.. Straty przy braku ochrony insektycydowej mogą sięgać 20% a w skrajnych przypadkach (dużym nasileniu szkodnika) nawet utratę plonu. Pamiętaj o przemiennym stosowaniu środków chemicznych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj