tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

proxy8441    248

u nas rzepak juz nie rusza tylko rosnie i powoli odrabia stracone liście, kolega z klasy mówił że pryskał mikroelementami juz.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

Przedwczoraj zolte naczynie na polu az sie gotowalo-dwa gatunki chowaczy i troche slodyszka,pojechalem to Minuetem 0,1l i Dursbanem 0,5 l na hektar plus odzywki.Na czesci rzepaku poszly ciezkie brony w poprzek rzedow i po kilku dniach widac bylo roznice in plus w porownaniu z niebronowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przedwczoraj zolte naczynie na polu az sie gotowalo-dwa gatunki chowaczy i troche slodyszka,pojechalem to Minuetem 0,1l i Dursbanem 0,5 l na hektar plus odzywki.Na czesci rzepaku poszly ciezkie brony w poprzek rzedow i po kilku dniach widac bylo roznice in plus w porownaniu z niebronowanym

 

 

 

U mnie jeszcze chowaczy nie widac, szybko cos u ciebie wyskoczyly . A po co rzepak bronujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniew009    0

Witam :)

Na wiosnę stwierdziłem w swoim rzepaku bardzo dużo chwastów dwuliściennych a przede wszystkim przytulię i rumian. Rzepak jest bardzo rzadki. Czym skropić dobrze a tanio?

Proszę o odpowiedź i poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Witam :)

Na wiosnę stwierdziłem w swoim rzepaku bardzo dużo chwastów dwuliściennych a przede wszystkim przytulię i rumian. Rzepak jest bardzo rzadki. Czym skropić dobrze a tanio?

Proszę o odpowiedź i poradę.

Nie ma wielkiego wyboru tylko Galera zniszczy rumian oraz przytulię ,ale tani nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

Dalem sie namowic ojcu.Pole po zimie bylo jak zabetonowane,brony skruszyly troche ta skorupe,nie wiem dostalo sie powietrze,tak czy siak wystartowal z impetem i zrobil sie ladniejszy od niebronowanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Co do Galery to ja bym dał dawkę 0.25 a nie jak pisze 0,35. dwa lata temu dałem tak jak piszę 0,35 i rzepak bardzo mocno uszkodziłem i guzik miałem nie plon. A kolega w miedzę dał 0,25 i było dobrze, bo już też taki błąd kiedyś zrobił. Więc jak kosztuję 450 zł za litr to na 4 ha to bardzo tanio wychodzi.Niczym taniej nie spryskasz. Nawet zastosować go na 3 ha litr, to też nie jest drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

0.2l starane-najlepsze na przytulie a koszt ok 20złna ha troszkę liscie podkreca na pare dni,ale galera jesiennej przytuli na moich ziemiach nie daje rady zwalczyc nawet w dawce 0,55l.Z przypaleniem rzepaku galerą nigdy się nie spotkałem (z brakiem skuteczności często).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

O kurcze a ja właśnie szykuję się na oprysk Gallerą i teraz już nie wiem czy dać całą dawkę czy jak kolega piszę 0,25l/ha? Zaznaczę, że jedną działkę pryskałem na jesień Devrinolem z metazem ale przepuścił trochę chwastów. Może właśnie tam gdzie było już pryskane dać mniejszą dawkę Gallery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

ja wczoraj prysnełem galerą w dawce 0,35 kurcze zasiane mam dwa ha a mniej niż 1l nie można kupić u nas koszt to 440zł za 1 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

wyrebski a wspomniane Starane Cie nie ratuje? w dawce 0.2l/ha. Ja osobiście muszę sie też zastanowić czy pryskać dodatkowo bo na jednej działce pozostał mi gdzieniegdzie Fiołek Polny i Przetacznik równiez polny, chyba dam sobie spokój co radzicie?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

15 marca dalem 200kg/ha saletry kiedy dac druga dawke 200kg/ha saletry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

Galerę proponuje zastąpić opryskiem Fernando u mnie koszt 1 l to bodajże 270 zł (nie pamietam dokładnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja dzisiaj pryskalem rzepak galera 0,33L/ha po 3 godzinach spadl deszcz to ok zadziala a na drugim polu po pol godziny spadl deszcz ale dalem wspomagacz Olemix Max jak myslicie zadziala ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jutro jak tylko pogoda bedzie to jade siac :) bo dzis padalo , nie dalem rady juz . A przy naworzeniu 500-600kg/ha saletrey nalerzy opryskac rzepak antywylegaczem? , czy nie powinno go duzo polozyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

koledzy powiedzcvie czy sama galera ruszy cos samosiewy.. czy musze 2 raz oprysk robic? dalem ciala bo mam takie 2 ha ktore nie opryskalem na jesieni..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

koledzy powiedzcvie czy sama galera ruszy cos samosiewy.. czy musze 2 raz oprysk robic? dalem ciala bo mam takie 2 ha ktore nie opryskalem na jesieni..;/

galera i samosiewy , nie ma szans ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

koledzy jaki oprysk jest na jednoliscienne w rzepaku ozimym na wiosne,wiem ze fusilade ..ale jakie sa jeszcze.?? prosze o podpowiedz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po ile wam wychodzi ten Graman?Ja za 10l dałem 309zł a 5l kosztuje cos ok 330zł

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj