tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

piotrb14    192

Żeby to był marzec.. okej przyznałbym rację, robi się wiosna, czekać na ostatni przymrozek i skoro świt jechać z nawozem. Ale dopiero jest luty. Choćbym chciał nawet nie wiem jak to u mnie na lubelszczyźnie leży tyle sniegu że nawet z szosy nie zjechał bym na pole. Kto ogląda wiadomości dobrze wie jak wyglądała sytuacja na lubelszczyźnie parę dni temu. Zachód zupełnie inny świat - tam nie ma śniegu. Każdy robi jak uważa :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jeśli chodzi o azot to teraz można siać ale mocznik tak tak mocznik na saletrę i saletrosann jest jeszcze za wcześnie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Może bedzie może nie w pogodzie nie widzą co bedzie za dwa dni a co dopiero za 2 tyg .. .. przyjdzie czas to sie zrobi narazie ze spokojem .. niektórzy twierdzż ze snieg bedzie na 100% tak bedzie rok długi przwaznie w grundniu pada ..

  • Like 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Gadasz durnoty. W tamtym roku zapowiadali powrót zimy 2 tygodnie wczesniej ale mimo to byli tacy napaleńcy że na poczatku marca z nawozami wyjechali a zima wróciła i klops.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jeśli chodzi o azot to teraz można siać ale mocznik tak tak mocznik na saletrę i saletrosann jest jeszcze za wcześnie

Forma amidowa jest najłatwiej wymywalna formą azotu, Mocznik zdecydowanie odpada, jak ma wypłukać jakiś azot to forma amidowa zawsze najbardziej...

Teraz jeżeli ktoś może wjechać w pole, ma tys ha i rozsiewa C-360 z rozsiewaczem kos :D to może siać teraz sól potasową, w innych wypadkach nie rozumiem na co już rozsiewają nawozy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Milanreal1 a przypadkiem nie mówisz o formie azotanowej??? bo jeśli nie to chyba się nie zgodzimy. :)

Żeby przedwiośnie było takie to nawozy bajka będzie się siało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@mathewc385

Trochę pola między nami jest. Gdzie Zamość a gdzie "moja Bydgoszcz" dlatego kolego porównywać nie możesz tak do końca z datą siania nawozu.

 

@pawlus224

Jeśli chodzi o dawki nawozu to bardzo małe stosuje.

Przede wszystkim analiza gleby a potem można cokolwiek mówić a sianiu nawozu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Gadasz durnoty. W tamtym roku zapowiadali powrót zimy 2 tygodnie wczesniej ale mimo to byli tacy napaleńcy że na poczatku marca z nawozami wyjechali a zima wróciła i klops.

 

 

I jaki klaps ? coś sie stało z tym- nie .. powiedzieli być może bedzie zima .. a u nich byc może to jest raz na dzień raz na ruski rok trafią i akurat wtedy pogode oglądałeś .. i pamietasz kiedy to było no popatrz


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Odnośnie pogody nie mówie o jednym incydencie z tamtego roku jak trąbią wszędzie ze ma byc ochłodzenie to te ochłodzenie bedzie a jak mówią ze ma być ocieplenie to te ocieplenie też będzie wiec nie gadaj ze nie umieja na 2 dni pogody przewidziec bo zeby nie umieli to by nikt nie ogladał. Odnośnie siania nawozów w tamtym roku na poczatku marca to nie bede sie spierał kazdy ma inne zdanie ale to była ostra durnota a to że potem nie było przymrozków i nie dało sie w pole wjechac to po prostu był fart szczęście zwał jak zwał.

 

Odnośnie pogody nie mówie o jednym incydencie z tamtego roku jak trąbią wszędzie ze ma byc ochłodzenie to te ochłodzenie bedzie a jak mówią ze ma być ocieplenie to te ocieplenie też będzie wiec nie gadaj ze nie umieja na 2 dni pogody przewidziec bo zeby nie umieli to by nikt nie ogladał. Odnośnie siania nawozów w tamtym roku na poczatku marca to nie bede sie spierał kazdy ma inne zdanie ale to była ostra durnota a to że potem nie było przymrozków i nie dało sie w pole wjechac to po prostu był fart szczęście zwał jak zwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Zadam wam pytanie, które może dla co niektórych wyda się śmieszne. Dlaczego stosujecie sól potasową pogłównie i to dopiero na wiosnę? Na jesieni nie macie już czasu czy funduszy? Dzielicie dawkę na połowę? Czy jest sens dzielenia dawki, gdzie wymywanie potasu na dobrych glebach jest niewielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Zrób doświadczenie i daj 100kg soli na jesień i na wiosne. Moze nie bedzie wielkich różnic ale zauważysz że dawka wiosenna lepiej wpływa na rośliny szczególnie jak jest sucha wiosna.

Dziwne ze "małorolni" krytykują tych co osiągają lepsze wyniki ekonomiczne bo ktoś zasiał wcześniej nawóz niż on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Forma amidowa jest najłatwiej wymywalna formą azotu, Mocznik zdecydowanie odpada, jak ma wypłukać jakiś azot to forma amidowa zawsze najbardziej...

Teraz jeżeli ktoś może wjechać w pole, ma tys ha i rozsiewa C-360 z rozsiewaczem kos :D to może siać teraz sól potasową, w innych wypadkach nie rozumiem na co już rozsiewają nawozy.

uuuu jak na moderatora to pisać takie nieprawdziwe rzeczy to aż strach

zapytj czym właśnie ten tydzień jechali w top farmsie kietrzu i kilku innych wielkich przedsiębiorstwach i czemu akurat był to mocznik w dawce przybliżonej ok 150 kg ha


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Nie wiem o co wam wszystkich chodzi Panowie. Każdy traktuje się za najmądrzejszego i potrafi aby wytykać innym błędy a swoją ideologię traktować nadrzędnie. Każdy ma swoje zdanie i sprawdzone teorie które dla innego mogą być totalną porażką w danych czynnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Konoro co do zeszłego roku i siewów nawozów w marcu to w przypadku wielkopolski ci co wyjechali na początku marca to wygrali i jest to nie tylko moje zdanie ale i ludzi którzy zajmują się nawożeniem całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zadam wam pytanie, które może dla co niektórych wyda się śmieszne. Dlaczego stosujecie sól potasową pogłównie i to dopiero na wiosnę? Na jesieni nie macie już czasu czy funduszy? Dzielicie dawkę na połowę? Czy jest sens dzielenia dawki, gdzie wymywanie potasu na dobrych glebach jest niewielkie.

 

W ostatnim, top agrar jest opisane dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Narazie zapowiadają do końca lutego wiosnę w moim rejonie .. Po niedzieli trzeba badzie zahaczyć rozsiewacz i będziemy próbować jak to by szło , w planach mam sol 60 na rzepak po 150 kg .. Przed plonem była pszenica sloma została na polu wie. Powinno wystarczyć a na drugim polu słomę zebraliśmy .. Ciekawe czy będzie różnica


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
Napisano (edytowany)

Konoro co do zeszłego roku i siewów nawozów w marcu to w przypadku wielkopolski ci co wyjechali na początku marca to wygrali i jest to nie tylko moje zdanie ale i ludzi którzy zajmują się nawożeniem całe życie.

 

Masz racje zgadzam sie z Tobą ale wygrali dlatego bo potem nie dało sie wjechać w pole co nie zmienia dla mnie faktu ze wjazd z nawozami na poczatku marca a szczególnie jeszcze jak zapowiadaja powrót zimy to durnota i tego sie bd trzymał.

Tyle z mojej strony na ten temat.

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Zadam wam pytanie, które może dla co niektórych wyda się śmieszne. Dlaczego stosujecie sól potasową pogłównie i to dopiero na wiosnę? Na jesieni nie macie już czasu czy funduszy? Dzielicie dawkę na połowę? Czy jest sens dzielenia dawki, gdzie wymywanie potasu na dobrych glebach jest niewielkie.

niektórzy wysiewają sól pogłównie na lzejszych glebach gdzie jest ryzyko wymycia przez zime większej ilości składnika, w innym wypadku nie widze sensu

Zrób doświadczenie i daj 100kg soli na jesień i na wiosne. Moze nie bedzie wielkich różnic ale zauważysz że dawka wiosenna lepiej wpływa na rośliny szczególnie jak jest sucha wiosna.

Dziwne ze "małorolni" krytykują tych co osiągają lepsze wyniki ekonomiczne bo ktoś zasiał wcześniej nawóz niż on.

chyba kolega @sławek2209 dawał kiedyś przykład że stosował sól jednego roku pogłównie i mówił że nie widać było różnic w plonie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Umnie juz prawie wszyscy posiali na zboża też

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

uuuu jak na moderatora to pisać takie nieprawdziwe rzeczy to aż strach

zapytj czym właśnie ten tydzień jechali w top farmsie kietrzu i kilku innych wielkich przedsiębiorstwach i czemu akurat był to mocznik w dawce przybliżonej ok 150 kg ha

Bo te gospodarstwa coraz bardziej przypominają PGR, niestety. Za jakiś czas stwierdza pewnie że po co kilka razy jechać, dać 500kg N przedsiewnie i wystarczy na cały sezon... Top farms w listopadzie lał RSM, i ciekawe po co...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Zrób doświadczenie i daj 100kg soli na jesień i na wiosne. Moze nie bedzie wielkich różnic ale zauważysz że dawka wiosenna lepiej wpływa na rośliny szczególnie jak jest sucha wiosna.

Dziwne ze "małorolni" krytykują tych co osiągają lepsze wyniki ekonomiczne bo ktoś zasiał wcześniej nawóz niż on.

 

Nonsens. Sól podana na jesieni da lepszy efekt niż wysiana na wiosnę. Też dzieliłem, nie było efektów, teraz całość poszła przed siewem, 280kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie są lekkie ziemie i dawka idzie i na jesień i wiosne efekty dobre .. jz robie tak kilka lat i nie ma problemu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

może w tym listopadzie dawali żeby uniknąć głodu rzepaku ale czy RSM to najlepsza forma to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Bo te gospodarstwa coraz bardziej przypominają PGR, niestety. Za jakiś czas stwierdza pewnie że po co kilka razy jechać, dać 500kg N przedsiewnie i wystarczy na cały sezon... Top farms w listopadzie lał RSM, i ciekawe po co...

wiem że wiedze masz bo czytam twoje posty ale tutaj sie mylisz, napiszę Ci tak jestem rolnikiem ale pracuje też w jednej z najwiekszych firm obsługujcych rolnictwo w Polsce i powiem Ci tak byłem kilka razy w top farmsie nie jest to pgr a plony jakie maja to kolego można tylko pomarzyć.A czemu lali RSM bo mieliśly długą i ciepłą jesień rzepak był bardzo głodny azotu i trafili w dziesiątkę bo ich rzepaki są w idelanym stanie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj