tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Tomek90    2245

Saletrzana tzn azotanowa działa najszybciej z wszytkich 3 form azotu i przy najmniejszej temp. przy saletrze idzie już przy 3C. Jeśli masz zamiar polifoske 21 podzieł jakoś z saletra zrób 2 rzuty bo rzepak szybko wstaje po zimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja 2 lata temu siałem polifoske 21 na rzepak ale robiłem w ten sposób ze polifoskę wysiałem na zamarzniętą glebę przed ruszeniem wegetacji a za pare dni jak tylko wegetacja ruszyła i wszystko zaczeło się zielenić to szybko poszła saletra. Sama Polifoska na start to nie za dobry pomysł


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

ok, dzięki za odpowiedzi. Poszukam jeszcze tego saletrosanu a jak nie to będe mieszał z saletrą.

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

tylko nie mieszaj w sensie żeby rozsiać razem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Saletrzana tzn azotanowa działa najszybciej z wszytkich 3 form azotu i przy najmniejszej temp. przy saletrze idzie już przy 3C. Jeśli masz zamiar polifoske 21 podzieł jakoś z saletra zrób 2 rzuty bo rzepak szybko wstaje po zimie.

 

 

Wydaje mi się ze jest właśnie odwrotnie. W niskich temperaturach następuje znaczne spowolnienie pobrania azotanów powod brak energii na redukcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2245

Może i taka jest teoria, nie przeczę bo z chemi byłem słaby. Powiedz tylko teraz co z tego wynika?? Mocznik na start??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Mocznik na start to pomylony pomysł :) kiedyś sobie porównałem 2 warianty z tym ze w pszenicy, mocznik na start i później saletra a drugi najpierw saletra a na 2 dawkę mocznik. Od tamtej pory zawsze idzie ten drugi wariant :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

i ja w tym roku planuje tak pojechać, na 1 rzut 300 kg saletrosanu a na drugi 300 saletry


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Proszę o radę jaki nawóz wybrać na 1 dawkę saletrosan czy polifoske 21 ? Mam dylemat poniważ oferują mi polifoske 21 która jaest tańsza od saletrosanu o 160 zŁ. Ale wiadomo nie chodzi o te pieniądze tylko o to żeby nawóz dobrze działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

kilka tematow wyżej zadałem to samo pytanie, wystarczy przeczytać


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

zdecydowanie saletrosan, ze względu na inne formy azotu które w tym wypadku są lepsze


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

a ja pojadę podobnie jak losktos tylko ze na start 400 kg/ha Saletrosan , druga dawka 300 kg/ha Yara Can27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Daj na 1 dawkę 250 kg saletry i 150 kg kizerytu a nie jakieś saletrosany za 2 tygodnie druga dawka 250 saletry i będzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2245

Daj na 1 dawkę 250 kg saletry i 150 kg kizerytu a nie jakieś saletrosany za 2 tygodnie druga dawka 250 saletry i będzie git

 

Po co mam jezdzić 2 razy? Za 2 tygodnie 2 dawka powiadzasz hmm bardzo ciekawe planujesz, powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

saletrosan to najlepsza opcja na 1 dawke pod rzepak , pod zboża zresztą też kto nie stosuje niech spróbuje efekty widoczne gołym okiem chociaż kosztuje wiecej od saletry to warto !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Po co mam jezdzić 2 razy? Za 2 tygodnie 2 dawka powiadzasz hmm bardzo ciekawe planujesz, powodzenia.

A co chcesz cały azot daćć w jednej dawce?Ja co prawda dałem w tym roku 400 kg w jednej bo była puzna wiosna i siałem ok 10 kwietnia a zbyt pózo zastosowana druga dawka podobno przedłuża kwitnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Jak jest pszenica siana po rzepaku to jest sens dawać saletrosan?Raczej nie. Sarki powinno coś zostać po rzepakui ,więc po co zakwaszać ziemie.W nawozach wieloskładnikowych też wnosimy siarkę nawożąc pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2245

Co 4 lata regularnie wapnujemy pola także nie martwie się o zakwaszenie. Jak rzucisz 300kg saletrosanu tj 39kgS/ha jak się nie mylę to śladowe ilości zostaną.

Sporo lat wstecz już stosowali siarkę w zobzach u nas tyle że siarczan amonu i 2x trzeba było jezdzić bo rzucali saletre jeszcze oczywiście.

A co chcesz cały azot daćć w jednej dawce?Ja co prawda dałem w tym roku 400 kg w jednej bo była puzna wiosna i siałem ok 10 kwietnia a zbyt pózo zastosowana druga dawka podobno przedłuża kwitnienie

Jaki cały azot mowa o tym kizerycie 150kg i saletrze 250kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Połowa nawozu z rzepaku zostaje na polu.Siarki zapewne podobna ilość.Rzepak średnio na wytworzenie 1 tony nasion potrzebuje 15 kg a pszenica tylko 4kg siarki.

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Ja też daję saletrosan i rzepak całkiem dobrze po nim idzie. I jeszcze jedno ja nie sieję jak niektórzy na zmarzniętą glebę, tylko dopiero jak puści i da się wjechac (każdy robi jak uważa).

Edytowano przez margoo78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2245

I przez ten czas co nie możesz wjechać rzepak głoduje. Jeśli mam szansę wjechać w ostatnie dni przymrozków -8 to lepiej być nie może ;)

 

 

Połowa nawozu z rzepaku zostaje na polu.Siarki zapewne podobna ilość.Rzepak średnio na wytworzenie 1 tony nasion potrzebuje 15 kg a pszenica tylko 4kg siarki.

 

To i tak rzepak wyciągnie wszystko 39kgN/ha jeśli ma zapotrzebowanie 15kg/t nasion. 4kgS/t to jest sporo i raczej żadnym nawozem dolistnym tego nie dostarczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Siarka ucieka głównie na lekkich glebach.Po rzepakach dawałem siarke tylko w polifoskach.Plony miewam nie najgorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Twoja opcja wychodzi drożej i mało siarki wg mnie.

No zdecydowanie. Przy 180 kg N 30-40 kg S należy dać. Jak ktoś chce bić rekordy w wydajności i sypać 220-240kg N to 60kg S koniecznie.

Połowa nawozu z rzepaku zostaje na polu.Siarki zapewne podobna ilość.Rzepak średnio na wytworzenie 1 tony nasion potrzebuje 15 kg a pszenica tylko 4kg siarki.

Siarki po rzepaku wiele nie zostanie. Oczywiście jeżeli dasz tej siarki znacznie więcej niż rzepak potrzebuje to siarka na lepszej glebie zostanie. Siarka jest składnikiem aminokwasów siarkowych które zlokalizowane są głównie w nasionach.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj