tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Popryskałem w tym tygodniu na samosiewy i tebu+odżywki. Zostało jeszcze ubezpieczenie. Ogólnie lichy mój rzepak, jasnozielony, 2-5 liści. Widać sporą różnice między liniowym a mieszańcem na korzyść mieszańca. Ostatni rok pryskałem "chlomazon-em". Strasznie przytrzymuje mi na ciężkiej ziemi i ciężko trafić w porę z opryskiem. Z tych środków które używałem najlepsza jest Galera. Ma tylko jeden minus przepuszcza przytulie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

221 stron a nie chce mi się czytać.

 

Czym zniechęcić ślimaki? Chcę się zabezpieczyć bo w zeszłym roku mi zniszczyły sporo na jednym kawałku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

moluskocydy - to są środki przeciwko mięczakom ( ślimaki to mięczaki :P )

Glanzit 06 GB i Snacol 05 GB jest zarejestrowny (strona ministerstwa)

Nie mam pojęcia czy są to kontaktowe czy zapobiegawcze związki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

rzepak w fazie 5-6 liści, dzisiaj była ładna pogoda, ociepliło się więc poszedł Toprex i 150 g/ha boru, jak narazie nie powinno być przymrozku. Jeszcze planuje dać jakąś odżywke NPK i może mikrokomplex


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ja ruszam od poniedziałku albo od jutra o ile żona pozwoli :P idzie toprex +fosfor+ osd rzepak +siarczan magnezu+ mocznik. Na cieższych glebach rzepak wygląda zle dzieki tym ulewom ,były zastoiska wodne.Za tydzień pójdzie herbicyd na 1 liścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja wyruszyłem dzisiaj rzepak w fazie 3-6liści poszedł toprex + 65l gnojówki w poniedziałek pojadę drugi kawałek a za tydzień jednoliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Warunki były dobre.Dosyć ciepło i kilka dni bez przymrozków.Dawka leoparda 1.1l więc powinien działać.W poniedziałek o ile pogoda pozwoli idzie toprex ,bor i basfoliar.

Powinno być ok, zalecana dawka na samosiewy to zaledwie 0,7l, a dałeś więcej, powinno być ok. No jak się pogoda utrzyma to będzie dobry termin na regulator. Dziś przynajmniej u mnie była super pogoda na taki zabieg, ciepło, słonecznie i nawet teraz nocą nie jest bardzo zimno.

Co myślicie o sypaniu N na jesień? Zaczynają się pojawiać niedobory azotu... Czy dwa zabiegi mocznikiem po 10kg/ha do zimy załatwią sprawę?

Chcesz to dać doglebowo? Niezbyt dobry pomysł, rzepak nie skorzysta z tego mocznika. Co innego dolistnie, pobierze tyle ile dasz.

Popryskałem w tym tygodniu na samosiewy i tebu+odżywki. Zostało jeszcze ubezpieczenie. Ogólnie lichy mój rzepak, jasnozielony, 2-5 liści. Widać sporą różnice między liniowym a mieszańcem na korzyść mieszańca. Ostatni rok pryskałem "chlomazon-em". Strasznie przytrzymuje mi na ciężkiej ziemi i ciężko trafić w porę z opryskiem. Z tych środków które używałem najlepsza jest Galera. Ma tylko jeden minus przepuszcza przytulie.

No chlomazon hamuje rzepak, tym bardziej jeżeli na jakimś obszarze pola dasz wyższą dawkę i termin zabiegu nie będzie odpowiedni. Z drugiej strony nie ma to wielkiego wpływu na plon. Rzepak szybko to nadrobi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie tam gdzie się nałożył oprysk to widać jeszcze przebarwienia po chlomazonie i rzepak jest mniejszy ale po deszczach sporo nadrabia i powoli sie plantacja wyrównuje

 

Co myślicie o sypaniu N na jesień? Zaczynają się pojawiać niedobory azotu... Czy dwa zabiegi mocznikiem po 10kg/ha do zimy załatwią sprawę?

 

Ja jakoś nie pochwalam sypania azotu jesienią, chyba że ewentualnie rzepak bardzo mały i zależy nam na "podgonieniu rozwoju". Co innego dolistne dokarmianie, tak jak kolega wyzej napisał, roslina pobierze ile dasz. W ubiegłym roku stosowałem odżywke NPK 20-20-20 i byłem zadowolony z efektu. W miejscach gdzie widoczne były niedobory podziałało, myśle ze gdyby zastosować 2 takie dawki to zaspokoiło by uwczesny głód.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja z 2 dni temu dałem na rzepak po 100 kg RSM 32, pierwszy raz dałem na jesień azot.

Koło mnie duże gospodarstwo zawsze daje 100 kg Canu lub saletrosanu.

Rzepak jest różny 2-6 liści, jasno zielony, tym tygodniu jeszcze gramicyd z funicydem potem herbicyd, i potem odżywki mix.

Czekam jak będzie ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

gramicydu z fungicydem bym nie dawał zwłaszcza że rzepak nierówny.polecam saletre wapniową w płynie 5 l zamiast azotu w granulkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

witam ja siałem rzepak 24 sierpnia było bardzo sucho niedawno troszka popadało ale jest nadal sucho i niezszedł wszystek są place ze brakuje duzo wczoraj posiałem dobre 100kg saletry na ha czy jest szansa ze bedzie i przezimuje czy wziemi skropiszeje ziarko i niezejdzie

odmianę jaka siałem to kolumb 2.8kg na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

własnie obawiam się tego pługa zeby trocha popadało to wziąłbysie jeszcze jak byłby zatszy nawiosne dostał by saletry i cos be było lepiej niz orac i dodatkowa robota i koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

U mnie nie mam zastrzeżeń d działania graminicydu. Fusilade zadział jak trzeba, ale dawałem go w fazie 2-3 liści czyli dość dawno.

 

Rzepak miejscami przebarwił się na fioletowo. Lecieć odżywką fosforowa? Co jeszcze warto dodać bor, molibden czy jeszcze coś innego z mikroelementów? Czy może jeszcze poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Fioletowe przebarwienia mogą byc tez spowodowane niską temperaturą


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Ja z 2 dni temu dałem na rzepak po 100 kg RSM 32, pierwszy raz dałem na jesień azot.

Koło mnie duże gospodarstwo zawsze daje 100 kg Canu lub saletrosanu.

Rzepak jest różny 2-6 liści, jasno zielony, tym tygodniu jeszcze gramicyd z funicydem potem herbicyd, i potem odżywki mix.

Czekam jak będzie ciepło.

 

Lepiej jak sławek pisał dać coś nalistnie, a taka dawkę RSM wpakowałbym lepiej wiosną, większe korzyści przyniesie niż jesenią co obniży jego zimotrwałość napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

fioletowe przebarwienia występują głównie na rzepakch dobrze wyrośniętych gdzie składników rzepak potrzebuje więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Moim zdaniem efekt przebarwień rzepaku to brak pobierania fosforu.

Koniecznie ratować rzepak pełną dawką odżywek dolistnych i ubezpieczyć. Najszybciej taki rzepak wymarznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

odrzywki z prewagom fosforu i mocznik w oprysku moim zdaniem to najszybciej podziała bo w polu sucho i z ziemi składników nie pobiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

dzisiaj będe jechał z opryskiem navigator + fusilade. Wiem, mówiliście żeby nie łączyć ale juz i tak przez pogodę mam spóźnione zabiegi. Po jakim czasie moge jechac z toprexem +mocznik i bor? rzepak na ponad połowie plantacji ma 4-5 liści.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

panowie szybkie pytanie, w jakiej dawce i czy można łączyć teraz galere z metazanexem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

W połowie tygodnie tak będe pryskał i myślę 0,33 galety i 1 litr metaxu 500 no może z 1,3 max. W tamtym roku przy 4 lisciu dałem 1 litr i spokojnie starczyło, ale pryskam z adiuwantem. Teraz mam 2-6 lisć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

@tespis17 było zimno i mokro to był problem z pobieraniem fosforu, teraz przyszło ciepło to sytuacja wróci do normy. Mam sporo przebarwień ale nie mam zamiaru nic mu aplikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj