tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Tomek90    2203

Kwitnie rzepak czy moge opryskac proteusem? Nie zaszkodzi na kwiat? Oczywiscie zrobie to i tak noca bo pszczol szkoda

 

Od czego bedziesz pryskać proteusem teraz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Umnie sąsiad na kwitniejący Rzepak sial wczoraj Mocznik 250kg na Ha i mówi ze mu nie zaszkodzi.

'

Nie zaszkodzi, tylko będzie dłuuuugo zielony.. Tylko możesz mi powiedzieć jak On ten mocznik wysiewał bo nie potrafię sobie wyobrazić rozsiewacz umieszczonego ponad kwiatami,,, samolotem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Umnie sąsiad na kwitniejący Rzepak sial wczoraj Mocznik 250kg na Ha i mówi ze mu nie zaszkodzi.

Jakos dziwnych masz sąsiadów, a jacy bogaci bo wg Twoich opowieści to już z 10 raz sieja nawóz, wysieli N w czystym składniku pewnie z tonę a na koniec i tak pewnie będą mieli plon słabszy od Twojego :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

'

Nie zaszkodzi, tylko będzie dłuuuugo zielony.. Tylko możesz mi powiedzieć jak On ten mocznik wysiewał bo nie potrafię sobie wyobrazić rozsiewacz umieszczonego ponad kwiatami,,, samolotem ?

Kolego on siał rozsiewaczem ciąganym Amazone i Rzepaki są Tu małe moze 1 metr maja.

 

Jakos dziwnych masz sąsiadów, a jacy bogaci bo wg Twoich opowieści to już z 10 raz sieja nawóz, wysieli N w czystym składniku pewnie z tonę a na koniec i tak pewnie będą mieli plon słabszy od Twojego :D

 

Kolego Myślisz ze mam 1 sasiada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Mam mały dylemat bo rzepak dopiero zaczyna kwitnaca jest na nim troche słodyszka ... nie wiem co zrobic raz popaduje a dwa słodysze tez chyba troche zapyla co ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

nie pryskaj nie ma sensu rzepak w połowie następnego tygodnia będziesz musiał pryskać na opadanie płatków ponieważ z dnia na dzień łuszczynki sie pokazują. u mnie zaczał troszke kwiat się pokazywać 8 maja a dzisiaj w połowie pęd główny kwitnie i po 10 luszczyn jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie tak mniejsza połowa zakwitał dopiero


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

musisz obserwować co słodyszek robi ale raczej dędzie na kwiatku siedzieć jak na pąku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie dzisiaj poszedł oprysk na płatek


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Ajak u was z chowaczem bo ja wczoraj musialem walnąć oprysk bo go sporo było asz mi szkoda bo niedługo na płatka by poleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u mnie tak mniejsza połowa zakwitał dopiero

połowy zawsze są równe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to mniej niz połowa chociaż może równa ... w polsce jest wszystko możliwe wiec mniejsza połowa też ;D


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

co mnie czeka jeszcze z oprysków w rzepaku? wczoraj pryskałem alertem i proteusem na płatek rzepak na głównym pędzie w połowie przekwitł a na drugiej połowie są jeszcze pąki, nie za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@jacek472: Pozostaje Ci jeszcze ewetualna desykacja ze sklejaniem łuszczyn na ok 2 tygodnie przed zbiorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi24    0

pierwszy raz sieje rzepak i mam pytanie co do pryskania po co się pryska na opadanie płatków ?? i jak kolega wcześniej napisał co mnie czeka jeszcze z pryskania oprócz tego z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

Na opadanie płatków(termin) pryska się środkami grzybobójczymi i przy okazji od szkodników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie środki polecasz ? W tym roku po raz pierwszy zasiałem rzepak ponad 20 h możecie mi wytłumaczyc, dlaczego Monolit ma ponad 170 cm, a Kalifornia ma niecałe 140 cm to same naworzenie i płodozmian i podobna kl ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

chce posiac rzepak na jednym kawałku i chce rozrzucic tam obornik przed siewem czy to dobry pomysł czy raczej nie bo jeszcze tego niepraktykowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Poprostu cechy genetyczne, jedne odmiany są wyższe a drugie niższe :) Co do środków to nie mam zbytniego porównania ale stosuje Pictor i jestem zadowolony


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Jakie środki polecasz ? W tym roku po raz pierwszy zasiałem rzepak ponad 20 h możecie mi wytłumaczyc, dlaczego Monolit ma ponad 170 cm, a Kalifornia ma niecałe 140 cm to same naworzenie i płodozmian i podobna kl ziemi

czy skracałeś? mój monolit ma 140cm skracany na jesieni i wiosną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jesienią Brasifun w dawce 1,1 plus 0.3 ccc a wiosną tylko Brasifun w dawce 1 litr pryskałem 26 kwietnia dodałem 7kg magnezu i 2.5 kg bora sól ma 21 procent boru plus 2,5 kg rzepaku extra ( chyba tak ta odżywka się nazywa, składu nie pamiętam) a i 15 kg mocznika. wysiałem ponad 240 kg pierwsza dawka poszła 4 marca Polifoska21 w dawce 84 kg N a reszte wysiałem saletre amonową jak nie było pokrywy śnieżnej 16 kwietnia Na robaka pryskałem 1 Maja Durzban 0.7 plus 0.3 sherpa drugi raz 10 maja 0.6 proteusa i co dalej mam z nim robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

oprysk na opadanie płatków od grzyba i owadobójcz na szkodniki łuszczynowe, polem sklejanie łuszczyn i desykacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj