tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

z czym wejść w pierwszym zabiegu na szkodniki (chodzi mi o substancje odżywcze), zaaplikuję mocznik, bor, odżywkę (fosfor + minimalne ilości mikro) czy stosować już większe ilości mikro (np. super 5) oraz stymulatory wzrostu (kelpak, tytanit itd?)

@ Kissmy mam pytanie mieszasz razem tyle mikro na jeden opryskiwacz ? Pytam bo wyczytałem że bor nie lubi się z siarczanem magnezu i się waham. Chciałem kupic odzywki intermagu stosowałeś je może u siebie ? Nie stosowałem dotąd odżywiania dolistnego i w tym roku chcę zaaplikować mocznik razem z odżywkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Rzepak wygląda jak Nigdy bardzo dobrze :) Zieloniutki i na moje ruszaa aż przyjemnie się Patrzy:) A juz sie martwilem że zainwestowalem i bedzie trzeba orac:() Na dwóch kawalkach(35ha) nawet 1 listek boczny nie odpadl:)Narazie nie dostał nic nawozu i sobie radzi :) Sąsiad obok posial juz 3 razy nawóz i niewidać róznicy .Po niedzieli Poleje RSM 32 na 1 dawke a Puźniej zaczepiam beczke i Lece z Gnojowica:)Beda Dobre plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

U mnie dopiero dzis go zobaczyłem po oststnich sniegach bo w nocy mocniej popadałdeszcz i sniegu zgineło sporo ale jest jescze około 10cm. Dobrze ze posiałęm saletrosan przed swietami :) teraz to można pomażyć u nas o wjechaniu przez 2 tygodnie. bedzie problem ze zbożami bo nie zasilone :(

 

Piszemy "można pomarzyć" a nie "można pomażyć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

JA od poniedziałku ide do pracy a na pole nie wjadę przez tydzień jutro sieję ręcznie 4ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja cholera mialem w planach na sobote 2 dawke na rzepak a tu dzis leje masakra ;( i juz widac ze woda stoi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Rzepak wygląda jak Nigdy bardzo dobrze :) Zieloniutki i na moje ruszaa aż przyjemnie się Patrzy:) A juz sie martwilem że zainwestowalem i bedzie trzeba orac:() Na dwóch kawalkach(35ha) nawet 1 listek boczny nie odpadl:)Narazie nie dostał nic nawozu i sobie radzi :) Sąsiad obok posial juz 3 razy nawóz i niewidać róznicy .Po niedzieli Poleje RSM 32 na 1 dawke a Puźniej zaczepiam beczke i Lece z Gnojowica:)Beda Dobre plony

 

Wcześniej pisałes że połamane masz miejscami. Wkońcu jak jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@ Kissmy mam pytanie mieszasz razem tyle mikro na jeden opryskiwacz ? Pytam bo wyczytałem że bor nie lubi się z siarczanem magnezu i się waham. Chciałem kupic odzywki intermagu stosowałeś je może u siebie ? Nie stosowałem dotąd odżywiania dolistnego i w tym roku chcę zaaplikować mocznik razem z odżywkami.

dlatego trzeba uważać i stosować jak najwięcej składników od jednego dostawcy, dzielenie odżywek nie ma sensu, chyba że wykonuje się w krótkim okresie kilka zabiegów i można rozłożyć zasilanie, w zeszłym sezonie używałem bormaxu i jeszcze nie miałem problemów, a niektórzy na takim samym składzie zrobili galaretę także trzeba przetestować daną mieszankę przed przygotowaniem cieczy w opryskiwaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerf5030    0

koledzy chce dac na pierwsza dawke 100 N w siarczanie amonu 200kg i saletry 200 kg.i tu pytanie.czy dac to razem czy oddzielnie i co pierwsze jak cos i po jakim czasie drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Nie pomieszasz dokładnie, i nie rozrzucisz dokładnie jak pomieszasz. Rzuć osobno chyba że drugi raz już nie wjedziesz w ścieżke. Saletra potem siarczan jak dasz rady na ten sam dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Rzepak wygląda jak Nigdy bardzo dobrze :) Zieloniutki i na moje ruszaa aż przyjemnie się Patrzy:) A juz sie martwilem że zainwestowalem i bedzie trzeba orac:() Na dwóch kawalkach(35ha) nawet 1 listek boczny nie odpadl:)Narazie nie dostał nic nawozu i sobie radzi :) Sąsiad obok posial juz 3 razy nawóz i niewidać róznicy .Po niedzieli Poleje RSM 32 na 1 dawke a Puźniej zaczepiam beczke i Lece z Gnojowica:)Beda Dobre plony

 

 

ile litrow gnojowicy chcesz dac? slyszalem ze ludzie mieszaja to z woda i pryskaja normalnie ale nie wiem jak to dziala i co to za teoria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/rsm-nie-wiosna-w-oziminach,43187.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Na rzepak zgadzam się, chodz można dawka większą nadrobić, ale w zbożach niekiedy sytuacja wygląda inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

hehe ja jeszcze nigdy RSM nie stosowałem ale tak sie zastanawiam czy od przyszłego sezonu nie spróbować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

http://www.agrofoto.pl...nach,43187.html

 

większych głupot nie czytałem :) ale przypuszczam że konkurencja Puław dobrze zapłaciła za taki artykuł... bo RSMu sprzedaje się z roku na rok coraz więcej, więc coś w tym jest, ja używam drugi rok i puki co uważam że jest rewelacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

Strasznie późno i zastanawiam się czy by nie wylać na raz ok 500l RSM tak żeby 180kg N było. Co o tym myślicie, pierwszy raz RSM leję i nie wiem czy nie zaszkodzi taki zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

500 l to trochę dużo ale jakby zrobić 300 i później wedle uznania dolać 100-200 to byłoby "rozważniejsze " ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj