tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
silva    19

Jeśli nie wymarznie to będą plusy bo patogeny również niszczy mróz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Może w przyszłym tygodniu jak ponownie przymrozi,dziś rano zrobiło się biało,ale to nie poleży gdyż jest na +.Czym rozsiewasz nawozy,i na ile szer. poleci siarczan.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Ja osobiście sieje na start 200kg polifoska n21 s35 mg4 i do tego do 150kg saletry 34 co daje 70kg siarki i 93kg azotu w czystym skladniku idealne zestawienie działa super później w zalezności jak wyglada rzepak to w 2 dawce sama saletra a w miedzy czasie odżywka fosforowa i jakies mikroelementy jak juz dobrze ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Piotr nawóz wysiewany będzie jak co roku od paru lat Rauchem ZSA 600l mam w galerii, a poleci na ok 10-15m okaże sie w praktyce. U mnie tylko tak po katach sie zatrzymał snieg czyli jak na lekarstwo, ani nie przybieliło natomiast nareszcie puścił mróz. A Ty czym rozsiewasz?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

lukaszbor Polfoska21 ma 35%trójtlenku siarki, a czystej siarki tylko 14% czyli dajesz tylko 28kg siarki w czystym składniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Nawet nie trójtlenku tylko SO4 dlatego mimo że piszą że ma 35 wychodzi w czystym składniku tylko 14. Niezły chwyt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

lukaszbor Polfoska21 ma 35%trójtlenku siarki, a czystej siarki tylko 14% czyli dajesz tylko 28kg siarki w czystym składniku

Ale numer a nikt o tym mi nie mówił jak sprzedawali :( a stosuje juz to 3 rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

sytuacja jak wszędzie - zamiast masła mixełko, zamiast kilograma cukru tylko 900gram, zamiast 1l mleka 900ml - człowiek rzuci okiem na cene i mówi dobra cena, nie mniej jak przeliczy to juz ta cena okazuje się być średnia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jednak chyba najlepszą opcją jest ten siarczan amonu wg mnie. Zakwasza ma lepszy skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4
Nawet nie trójtlenku tylko SO4 dlatego mimo że piszą że ma 35 wychodzi w czystym składniku tylko 14. Niezły chwyt

Pisze ile jest w formie przysfajalnej tak samo jak potas jest nie w K tylko w K20.

Na worku na pewno pisze w jakiej formie jest ta siarka i często nawet w przeliczeniu na czysty składnik.

 

Ale numer a nikt o tym mi nie mówił jak sprzedawali :( a stosuje juz to 3 rok :)

 

Szkoda żeby jeszcze o tym mówili, było przeczytać co pisze na worku, to żadna tajemnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Podczas reklamy na pewno nikt nie mówi że jest 14% tylko mówią że 35% wielu jest takich którzy nie czytają nic. Na początku jak się nim interesowałem też sugerowałem się tym najpierw że w Saletrosanie jest 26% a w Polifosce 21 jest 35% ale że jedno jest SO3 a drugie SO4 to już nie zwróciłem uwagi wcale. Dopiero przy kupnie się zainteresowałem.

Znowu z K2O to troche inaczej bo praktycznie nikt nie podaje ile jest w samego K. Zawsz jest to samo K2O. Znowu P2O5 również może sie troche różnić bo np Polidap ma 46% P2O5 z tego 41% jest rozpuszczalne w wodzi zaś Polidap Light ma 34% P2O5 a rospuszczalne w wodzie jest 28%. Tu się zastanawiam na którą liczbę patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Tylko że nie jest napisane ile % jest przyswajalne tylko ile % jest rozpuszczalne w wodzie a ile w jakiejś innej cieczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

@silva wspominałeś kiedyś, że piszesz prace inż. na temat związany z rolnictwem, wnioskuję więc, że studiujesz.

Nie mieliście czegoś takiego na chemii rolnej?

Pytanie, które teraz zadałeś poddaje wątpliwość sensu tego studiowania.

Wiesz jak przebiega pobieranie składników z gleby przez rośliny?

Kiedy składnik jest dostępny, a kiedy nie?

W charakterystyce nawozu jest podane w czym dany składnik się rozpuszcza, owych rozpuszczalników i ich generyków należy szukać w glebie. Szczególnie widoczne jest to przy nawozach właśnie fosforowych. Znasz genezę tych nawozów? Wiesz co się z nimi dzieje w glebie, w zależności od rodzaju gleby?

Witold Grzebisz - kojarzysz? Wklep sobie jego nazwisko, to moim zdaniem guru nawożenia. Warto się zapoznać z jego publikacjami. Od biedy mogą być Mercik i Fotyma.

Nie bierz tego do siebie, ale pewne prawa należy znać.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Sam zrozum co napisałeś i czy to jest odpowiedź. A więc co oznacza dla Ciebie % przyswajalności nawozu?

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@silva, patrzysz na 46% fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie, czyli przyswajalnego w formie fosforanu jedno i dwuamonowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Panowie a co Waszym zdaniem jest godniejsze uwagi Toprex czy Caramba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toprex ma dwie substancje biologicznie czynne i pewnie uzupełniają się Wielu rolników stosuje ten preparat i sobie chwalą. Nie wiem jaka jest różnica w cenie pomiędzy tymi środkami. Ale to się zorientuj(a co, u Ciebie rzepak dobrze się trzyma, że myślisz o jego ochronie, a nie orce?) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

a od kiedy to toprex i caramba to nawozy?

mi sie wydawało, że w dużej mierze są to regulatory wzrostu stosowane w rzepakach. ten temat traktuje o nawożeniu :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiniu23    0

Pod śniegiem to ja bym raczej się o niego nie martwił... U nas -15 i żadnego śniegu już trzeci dzień... rzepak ginie w oczach , w miejscach gdzie był mizerny jesienią można już myśleć co tam siać. Pod śniegiem jak pod pierzynką....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj