tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

lonoh    194

U nas wlasnie te rzepaki jakies dziwne sie zrobily po tych mrozach cale pola sa biale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Powalona ta pogoda u nas dowaliło w 1-dzien więcej śniegu niż przez całą zimę , teraz ciepło wszysto sie topi w nocy - 17 wczoraj było a od wtorku ma być cieplutko i znowu powrót zimy chyba w moich okolicach to nawóz rozsypiemy w połowie kwietnia.

 

Dla tego mocznik chce zastosować w 2 dawce jak już sie ociepli

 

Witaj w klubie mam sytuację identyczną do Twojej, ale cóż zrobić taki uroku tegoż biznesu :D po prost trzeba mieć nadzieję, że po tym ochłodzeniu następnym już kolejnego niestety nawrotu zimy nie będzie...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

właśnie może ta pogoda jest normalna, wszyscy w ciągu ostatnich lat przyzwyczaili się do wczesnych wiosen, przecież z czegoś to wynika że ta zima trwa do 21 marca i nie mysle tylko o dniu równemu nocy, ciekawe jak to było w latach 70 , 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

Tym co już rzepaki rosną po rozsianiu nawozu to kombajny muszą stac w pogotowiu.Ale nie ma co

się stresować czas pokaże. Tym co siali nawoz na początku marca lub jeszcze w lutym to wnioski

wyciagną sami.Najlepiej to jest samemu się przekonać.Po dzisiejszej lustracji rzepakow nawoz

jeszcze troche poczeka.Snieg sypie urlop się przedłuża,na pogode nie mamy wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas juz widac efekty 1 dawki danej 2 tygodnie temu przed mrozami

 

To co już zakwitł ? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To lepiej niech jeszcze dopada tego śniegu, @Wicherek - rozumiem, że Chmurka też ma taką samą prognozę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Nie da sie na pole nadal wjechać, mokro, śnieg, śnieg z deszczem masakra, nawóz juz powieniem być rozsiaany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja na części rozsiałem w sobote jak była idealna pogoda i prognozy mówiły że od środy ma być już lepiej a tu dzisiaj spadło 15 cm śniegu...ale pomału sie topi już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

U nas w lubelskim od rana gruby i gęsty śnieg napierdziela, nawóz narazie czeka w garażu :rolleyes: nie ma co sie za wczasu zamartwiać, po świętach sie posieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

Nie da sie na pole nadal wjechać, mokro, śnieg, śnieg z deszczem masakra, nawóz juz powieniem być rozsiaany

nie przesadzaj że nawóz już powinien być wysiany, w tym roku zima się ostro przeciągnęła i nikt na to nie ma wpływu, po prostu wiosna w tym roku przyjdzie trochę później niż zwykle i nawozy też będziemy wysiewać trochę później niż zwykle

 

@metiu20 tak piątek był bardzo ciekawy tylko ciągniki po szosie jeździły i nic więcej z pojazdów mechanicznych :D

Edytowano przez mocher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Takie gadanie, że nawóz powinien być już rozsiany, jak zima na całego, to mnie rozbraja, ludzie zastanówcie się co piszecie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dokładnie do poprzednika też mnie takie gadanie dziwi koniec lutego zapowiadali że zima z mrozem wróci ale pokazało się słoneczko 3 dni wtedy i ludzie wyjechali z nawozami bo terminy są, jeszcze by dwa dni na początku marca nie zamarzło już by siali zboża ale spadł snieg mrozy nawet do -17 były trochę puściły ale od czwartku znowu ma być -10 kilka dni i co że u nich azot leży pod śniegiem albo na zamarzniętej ziemi ,jak się ociepli może jeszcze ostatnie dni przed świętami coś się w pole wyskoczy a jak nie to w kwietniu się zasieje jak nie będzie jakiś anomali w pogodzie przyroda nadrobi to nikt mnie nie powie że sianie nawozów na zmarznietą oziminę i potem nakrytą śniegiem już teraz prawie trzy tygodnie to coś da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładanie takie gadanie jak by była pogoda i nie można było rozsiewać to sie można martwić, a tak jest zima i tyle, wszystko sie opóźnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki17    0

Zgadzam sie na wszystko przyjdzie pora, kto wysiał to wysiał, gadanie ze nawóz ma już czekac od lutego na rzepak do mnie jakoś nietrafia przy tych cenach, dziesieć lat już sieje rzepak i bywało różnie zsianiem nawozu raz wcześniej raz pużniej i zawsze jakoś urosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Mnie interesuje gdzie sie podziały te osoby które jeszcze niedawno pisały i sie cieszyły ze dobrze zrobily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

no jak ozimina zmarznieta to juz tylko plug, swoja droga ja rozsialem pod rzepak siarczan amonu, nawiozlem 6ha kurzakiem zgruberowalem poplony, nie wszedzie sa takie same warunki jedni maja mróz gdzie indziej susza w innej czesci ulewy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Mnie interesuje gdzie sie podziały te osoby które jeszcze niedawno pisały i sie cieszyły ze dobrze zrobily.

 

a tutaj jestem :P nadal uważam że zrobiłem dobrze wysiewając nawóz na rzepak 6 marca, był to saletrosan z solą potasową, który teraz sobie czeka w ziemi na ocieplenie, pozostały tylko zboża ale to jeszcze czas bo RSM działa bardzo szybko

 

nie zdziwcie się koledzy jak w kwietniu przyjdzie susza bo w naszym regionie WLKP to już prawie standard że w kwietniu i maju nie ma zbyt wiele opadów, co mi potem po nawozie skoro nie ma deszczu i nie ma jak go roślina pobrać ??

uważam że ten rok już jest opóźniony, w zeszłym roku 6 kwietnia rzepak już dawno był po dwóch dawkach nawozu i robiłem oprysk na chowacza... a w tym jak dobrze pójdzie to może uda się druga dawkę wysiać.... a w maju ma już kwitnąć... heh nie wiem jak to wyjdzie, nie można porównywać różnych regionów w Polsce bo między zachodem a wschodem jest przynajmniej 2 tyg różnicy

 

tak wyglądał mój rzepak 6 kwietnie 2012r., w tym roku dopiero chyba się obudzi

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/354849-rzepak-visby-f1/

 

a tak żyto 7 kwietnia

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/355039-zyto-visello/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Mam pytanie czy zasiany nawóz w sobotę na który teraz spadł śnieg nie straci swoich właściwości. :mellow:

 

Rozsiane było 250 saletry, 100 siarczanu amonu i 150 kg kainitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Mnie interesuje gdzie sie podziały te osoby które jeszcze niedawno pisały i sie cieszyły ze dobrze zrobily.

Ja posiałem 4 marca yara21 i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ja też posiałem i czuje sie z tym świetnie, a co żal d*pke ściska że się tak dopytujesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

W zeszłym roku siałem nawóz koło 25 marca, to każdy pisał czemu tak późno, a w tym roku jak zasieje 25 marca to chyba cud będzie. Rok do roku nie podobny i dziwi mnie pisanie niektórych a że terminy itd, da się kiedy pogoda się poprawi i kiedy będzie można wjechać w pole. Był jeden dzień tak koło 10 marca co można było wjechać, ale zobaczyłem, że ochłodzenie będzie więc dałem sobie spokój, zresztą chcę aby podczas siania nawozów były najmniejsze straty po co mam tracić formę azotanową, która znacznie szybciej się rozkłada.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj