tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Bambi24    0

Ja wjeżdżam w pole w sobotę 2 marca myślę że śnieg zginie jak narazie 15 cm Mazowieckie

Edytowano przez Bambi24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Tak jak wczesniej pisałem posiałem rzepak poraz pierwszy i mam kolejne pytanie, co sypnąć na pierwszą, drugą itd dawkę i kiedy? na jesień poszło 400 kg polifoski m tebukonazol i chwasty. Rzepak dosyć rzadki bo słabo powschodził ok 30 na m2, ale bardzo wyrośnięty nawet po 12 liści w rozecie było na jesień. planuje dać saletrosan ale nie wiem ile go sypnąć tak 250- 300 wystarczy na początku? a i czy magnez w czymś dostarczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

kolego @jacek472 rzepak wcale nie musi byc bardzo gęsty żeby dac dobry plon, a nawet za gęsty tez zły. jeśli chodzi o nawożenie wiosenne to dawka saletrosanu dobra, potem po 2 tygodniach ze 200 saletry i jak upilnyjesz grzyba i robaka to bedzie ładny rzepak, magnez możesz dać w granulowanym siarczanie magnezu 20-30 Mg-S. firma siarkopol taki robi.

Edytowano przez kpiotr

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Dolistnie magnez siarczanem magnezu lepiej do każdego oprysku. 300kg/ha saletrosanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

ile tego siarczanu magnezu dawać na jeden oprysk i czy można go mieszać z MAXIBOREM 21 % ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

7, 5 lub 15 kg w zależności czy stosujesz jednowodny czy siedmiowodny. Z borem raczej go nie mieszać, ale można z mocznikiem czy odżywkami i funicydem lub/i pestycydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Witam. Czy dobrą dawką na pierwszy rzut będzie 200kg saletry+200kg siarczanu amonu? Na jesieni był lubofos 3,5 w ilości 500kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi24    0

Jutro pojadę kupić nawóz ale jeszcze wcześniej się spytam czy 300 kg saletrosanu i 200kg siarczanu amonu albo saletry amonowej to dobra dawka czy na dwa rzuty

Edytowano przez Bambi24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

kiedy planujecie startowac? bo na razie pogoda do bani i nie zapowiada sie na poprawe jak tak dalej bedzie w pole wjedzie sie za jakies 2 tygdonie bo -3 to za malo zeby wjechac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi24    0

to zależy skąd jesteś np. na zachodzie już zaczeli kilka dni temu a na wschodzie może dopiero za 5,6 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

A gdzie sie spieszyc spokojnie poczekac az da sie wjechac a nie na sile sie pchac bo sasiad wjechal to ja tez musze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja na wschodzie mysle cos moze o poniedzialku ma byc -3 to bedzie szlo moze a jak nie to sie jeszcze poczeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Kolega b. mądrze to podsumował. Ale co niektórzy to chyba usiedzieć nie mogą bo trzeba pierwszym być czy co. Zawsze można ręcznie jak sie ktoś nie może doczekać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie sniegu nie ma i taki mróz nie mróz-1 -2 jak ziemia bedzie troche zmarznieta to wjezdzac?? 28 bedzie -4 to może wjade czy jeszcze za wczesnie??

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Najlepiej weźcie Miski gumaki i ruszajcie w pole jak usiedziec nie możecie.a i jeszcze łopaty i odsniezajcie jak macie za duzo sniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

dzisiaj zaliczylem 1wszy wjazd w pole z rozsiewaczem, rzepak dostal 250kg/ha kornkali (jesienia 300kg pk 10-20)

śnieg miejscami, na weekend, moze poczatek przyszlego tygodnia chce rozlewac rsm 27n + S

zachodnio-pomorskie, dla jasnosci :)

Edytowano przez goodkat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja wczoraj też jeździłem po polu ale bez rozsiewacza jeszcze, jeszcze z tydzień poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi24    0

z tego co wyczytałem najczęściej siejecie saletrosan i saletre amonową a w tych nawozach nie ma potasu a rzepak sporo potrzebuje go wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

w zaleznosci od gleby potas daje sie jesienia lub czesc wiosna.kazdy ma swoja teorie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak czytam wasze wypowiedzi i widze Wasza niecierpliwosc to smiac mi sie chce :-) Po co tak wczesnie ruszac w pole? Za dużo $$? Wezcie sobie urlop i na 2 tyg wyjedzcie na wakacje. Po powrocie myslcie o nawozeniu N :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja mieszkam w zachodniej polsce i też nie mam zamiaru ruszać z nawozem prędzej niż 10-15 marca czyli do momentu ruszenia wegetacji... Wiosny nie widać także nie ma co szaleć. W tamtym roku zrobiłem mały eksperyment, na jednej połowie działki na start dałem 400kg saletrosanu a na drugiej połowie 300kg saletry, druga dawka N na obu kawałkach była identyczna po 250 kg saletry. Rzepak który dostał na start saletrę zdecydowanie szybciej ruszył, lepiej się rozwijał i dał lepszy plon... Moim zdaniem nie ma co się tak podniecać tym saletrosanem, jak dla mnie żadna rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Dokladnie poczekajmy do polowy Marca i wtedy wyjedziemy i bedzie gitara:) A teraz na urlopy sezon sie konczy wiec duze przeceny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

hmmm. Podziwiam tym co udało się wjechać w pole. U mnie po epoce lodowcowej od dwóch dni mocna odwilż.

woj.kuj-pom

Ja też poczekam tak jak koledzy @Barabus, @Adrenalina, i @HubertOjdana

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebb1    0

dzisiaj rozsiane 370 kg/ha saletrosanu i 180 kg/ha soli ziemia rozmarzła na jakieś 2-3 cm tak ze na polu nie ma znaku po przejeżdzie za tydzień wegetacja pewnie ruszy saletrosan sie akurat rozłoży i bedzie gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj