Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar czy Ursus

97 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Murphys

Murphys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 21 maj 2011 - 16:29

Pronar czy Ursus jak już to belarusa pronary nie udane experymenty.
A jak ursusa To 12x4 lub 16x4

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar czy Ursus Dzisiaj, 05:38
  •  

#62 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 22 maj 2011 - 09:47

Pronar czy Ursus Na 10 ha to Ursus 5524 . Bo 3724 nie jest trochę przymały , do niego najwyżej zapniesz 3x35 a do takiego 5524 to 4x40 i będzie szedł .
http://allegro.pl/ci...1581033231.html
Kosztuje 116 a jak odliczysz wat to około 95 tyś ci wyjdzie . Jak założysz szersze koła za 2,5tyś , obciążniki za 2,5 tyś i dwa siłowniki wspomagające za 1tyś to wyjdzie ci coś około 101 tyś bez watu . A z watem około 120 tyś . Ale w tedy ciągnik będzie mógł się wykazać w pracy :) Może 120 tyś to dużo ale ten ciągnik będzie pracował pewnie na tych 10 ha sam przez kilkadziesiąt lat więc warto zainwestować w lepszy sprzęt no ale też nie przesadzić . A takie kupowanie jak mój sąsiad kupił Case JX 90 za 150 tyś niby tani ale te wszyskie wymiany olejów , szkoda gadać . A ceny napraw to po prostu płakać się chce . Ciągnik może być drogi gdy kupujesz ale części muszą być tanie gdy naprawiasz . A ursus awaryjny nie jest . Wszyscy narzekali na niego że produkował zacofany sprzęt np. 4512 ale na te post licencyjne się nikt nie skarży . A na 18 ha to 6824 będzie najlepszy . Według mnie warto inwestować w polski sprzęt bo to się zwraca chodzi o koszty części i eksploatacji .

#63 Share michal82sa

michal82sa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Informatyka

Napisany 04 czerwiec 2011 - 21:23

Pronar czy Ursus

jak już to belarusa pronary nie udane experymenty.
A jak ursusa To 12x4 lub 16x4

A czemu tak uważasz?Że pronary są lipne wuj ma belarusa 952 i sypie.A mój pronar82sa nigdy mnie nie zawiódł

#64 Share MtzTheBest

MtzTheBest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 20:54

Pronar czy Ursus Witam. Dzis bylem w agromie i zapytalem sie o ceny kilku ciagnikow w tym pronar belarus 82sa seri (I) i (II). Jak uslyszalem ile kosztuje teraz belarus to zatkalo mnie... Stal na sprzedaz 820 na krzyzaku szerokie opony i kosztuje 90tys...;/ porazka a kilka miech temu kosztowal 67tys bo bralem oferte na takiego. 82sa (I) ok 110tys brutto a (II) 120tys brutto. P5 105km 170tys brutto okolo... zainteresowalem sie bo tez bede kupowal ciagnik na 18ha i mysle ze bedzie to pronar 82sa tylko nie wiem czy serii (I) czy (II) siedzialem w II seri i kabina naprawd duza i na 2 os luzna... Jak jest w tej mniejszej kabinie nie wiem bo nie siedzialem :( A i jeszcze zetor proxima 90 bo 85 juz nie produkuja (tak pow koles co gadalem z nim a rozni sie tym ze ma 87 km a nie 84) kosztuje 127tys brutto ale to gola bez niczego tylko kola opony silnik i podwozie nic wiecej... pomyslalem ze jesli mial bym wywalic 90tyz na zwyklego belarusa 820 to wole dolozyc do zetora albo juz pronara bo te ciagniki nie sa tyle warte tym bardziej ze byly takie tanie ;[

#65 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 25 czerwiec 2011 - 15:45

Pronar czy Ursus Zauważyłem iz ostatnio wzrasta zainteresowanie ciągnikami Pol-Mot H więc może i ty powinieneś się jemu przyjrzec ;) Bo jakby nie patrzec cena nie jest bardzo wygórowana a wyposażenie chyba ma lepsze niż Pronara 82SA :)
http://moto.allegro....1671004721.html
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#66 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 15:48

Pronar czy Ursus no tylko jak dla mnie to polmot wygląda delikatniej, mniej waży, ma mniejszą pojemność silnika, mniej nm i węższe laczki w standardzie. Porownuję to do MTZ tej samej mocy. ale polmot ma torche lepszy komfort i ma więcej w środku jak ursus który nic nie ma a kosztuje bardzo bardzo dużo.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#67 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 16:21

Pronar czy Ursus Faktycznie Mniej waży o całe 50kg od 82SA (to tak dużo?) :lol: ale modele 90konne mają już odwrotnie ;)

model 8014 wg danych technicznych waży 4215kg ma o 10l/min wydajniejszą hydr. od MTZ ;) ma lepszą skrzynię 12/12
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#68 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 16:35

Pronar czy Ursus o skrzyni to mi nic nie mów bo mam 1025 i coś o tym wiem. Ale teoretycznie MTZ jest masywniejszy i ma lepszy uciąg, a praktycznie można rzec że to jest traktor do roboty a nie na pokazy. MTZ ma chyba większy udźwig na TUZie. Oj zresztą nie ma ciagników idealnych 1 ma jakąś zaletę i ma coś co ma inny ciągnik a z kolei 2 nie ma tam czegoś ale jest w czymś innym lepszy. 1 słowem każdy ma swoje + i minusy, tylko nie wiem z kąd wyszło ci 50kg, jak ja ważyłem swojego 1025 z pełnym bakiem i kierowcą to ważył 4823 kg z tego co pamiętam, bo miałem okazję zważyć więc wykorzystałem tą okazję

Edytowany przez piotrb14, 25 czerwiec 2011 - 16:39.

#69 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 18:20

Pronar czy Ursus W tym modelu jest inna skrzynia 14/4 właśnie teoretycznie a jak jest w praktyce to tylko osoba która pracowało jednym i drugim może się wypowiedziec ;) Faktycznie idelnych maszyn niema dlatego trzeba dobierac wedle własnego gustu/upodobania itp te które najlepiej spełniają nasze oczekiwania ;)
No właśnie 1025 a ja porównywałem dane Pronara 82SA(odpowiednik MTZ 920) i Pol-Mota H8014 czyli ciągniki o podobnych mocach w rzeczywistości te dane mogą odbiegac nieco od stanu faktycznego. A poza tym czy to wielki problem dociążyc z resztą nie do każdej pracy potrzebna jest duża masa :P
Co do kwesti TUZ z monoblokiem ma wiekszy udźwig niz P-M ale bez już nie :P

Edytowany przez MgrLukash, 25 czerwiec 2011 - 18:23.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#70 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 19:29

Pronar czy Ursus to to prawda...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share MtzTheBest

MtzTheBest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 20:47

Pronar czy Ursus Pronar 82sa (I) jest o 1tone lzejszy i (II) bedzie o niebo lepsza od serii (I). MgrLukash co do polmota to myslalem o nim ale nie podchodzi mi on jakos do gustu...;/ Najbardziej co mnie zastanawia w serii (II) 82sa czy bedzie dobry do tura... widzialem takiego z bliska siedzielem w nim i jest naprawde spoko w srodku mechanik ktory go robil polecil mi zebym bral cos z silnikami MMZ bo tani w utrzymaniu a za 3tyz mozna zrobic generalny remont silnika... wiem cos o tym bo mam t-25 i c-360 i ostatnio t-25 zaczynal mi sie psuc ale wkoncu ma 29lat i dopiero teraz byl w remoncie to i tak nie zle... wydalem na to ponad 1.5tys i teraz chodzi idealnie tylko leciutko leci kolo cylindrow ale to mechanik ma przyjechac i poprawic usterke B)

#72 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 20:50

Pronar czy Ursus ale T25 ma mało związane z silnikami MMZ, a co do eksploatacji to prawda - tanie w utrzymaniu, ekonomiczne, i łatwe do remontu i ewentualnych usterek, które rzadko się zdarzają.

#73 Share MtzTheBest

MtzTheBest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 21:01

Pronar czy Ursus a spotkales sie z seria (II)?

#74 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 25 czerwiec 2011 - 21:38

Pronar czy Ursus pol mot to moim zdaniem nowosc i jeszcze niewielu rolnikow go posiada zeby zaczerpnac konkretnej opinio nim a mtz wiadomo jaki jest kazdy wie :D mlotek i przecinak i chodzi ale to sie zadko zdarza jak go sie dobrze utrzymuje a co do polmota to jego eksplatacja napewno bedzie drozsza z tego powodu ze silnik perka a co za tym idzie napewno drozsze czesci nie wiem jak ze skrzynia ale podobno taka jak w valtrze
p.s cena polmota jest bardzo kuszaca i jezeli chodzi o mnie jak bym mial wybierac pomiedzy polmotem a pronarem musialbym sie powaznie zastanowic

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#75 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 20:31

Pronar czy Ursus

Pronar 82sa (I) jest o 1tone lzejszy i (II) bedzie o niebo lepsza od serii (I). MgrLukash co do polmota to myslalem o nim ale nie podchodzi mi on jakos do gustu...;/ Najbardziej co mnie zastanawia w serii (II) 82sa czy bedzie dobry do tura... widzialem takiego z bliska siedzielem w nim i jest naprawde spoko w srodku mechanik ktory go robil polecil mi zebym bral cos z silnikami MMZ bo tani w utrzymaniu a za 3tyz mozna zrobic generalny remont silnika...

Wybacz ale Pronar (na pozespołach MTZ) to jeden z najgorszych ciągników jakie można wybrac do pracy z ładowaczem :P :D :lol:

Edytowany przez MgrLukash, 26 czerwiec 2011 - 20:32.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#76 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 20:37

Pronar czy Ursus

ale T25 ma mało związane z silnikami MMZ, a co do eksploatacji to prawda - tanie w utrzymaniu, ekonomiczne, i łatwe do remontu i ewentualnych usterek, które rzadko się zdarzają.

Sądze że dużo mają wspólnego dużo podobieństw jest.Tuleje i tłoki do oby dwuch produkują o ile się nie myle na Ukrainie
Mój Wladimirec podbija świat

#77 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 06:56

Pronar czy Ursus a ja powiem że te silniki nie mają nic wspólnego po za ich trwałością. pronar to składak rozbierany belarus składany w polsce.

#78 Share MtzTheBest

MtzTheBest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 16:43

Pronar czy Ursus

Wybacz ale Pronar (na pozespołach MTZ) to jeden z najgorszych ciągników jakie można wybrac do pracy z ładowaczem :P :D :lol:

MgrLukash czemu sadzisz ze pronar to najgorszy ciagnik do ladowacza?

Edytowany przez MtzTheBest, 27 czerwiec 2011 - 16:44.

#79 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 20:39

Pronar czy Ursus Pisałem już to wielokrotnie...
Jest niezwrotny, wysoki i ma poryte przełożenia więc ciągłe manewrowanie nim przyjemnie nie jest a wrecz męczące operatora ;)

Ciagnik który ma pracowac z ładowaczem powinien miec wmiarę kompaktowe wymiary, miec skrzynie z rewersem (najlepiej EH ale i z mechanicznym idzie przeżyc) no i skrętnośc ;)
A przecież ciągnik to nie zakup na rok czy 2 ale zazwyczaj na kilkanaście lat dlatego należy to dobrze przemyślec żeby nie żałowac swojego wyboru :)
Bo gdy emocje już opadną zaczyna się szara rzeczywistośc ;)

Edytowany przez MgrLukash, 27 czerwiec 2011 - 20:44.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 08:35

Pronar czy Ursus przykładowo 1025.3 byłby już dobry bo na reduktorze przełożenie jest w prostej lini co bieg do tyłu także tragedi by nie było, no ale rewers dobry by był do takiej rzeczy, jest także + MTZ bo siedzi się wysoko i jest dobra widoczność ale - bo nie ma dachu przeszklonego

Dodaj odpowiedź