Skocz do zawartości

Zdjęcie

Płyn chłodzący w oleju

159 odpowiedzi na ten temat

#101 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:30

Płyn chłodzący w oleju Wymiennik ciepła sprawdżałeś? Może tam jest coś prżeżarte.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Płyn chłodzący w oleju Dzisiaj, 06:12
  •  

#102 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 03 marzec 2013 - 20:03

Płyn chłodzący w oleju Uszczelka nie była wydmuchana a na tulei mechanik nie zauważył nic podejrzanego. Wymiennik ciepła jeszcze nie był sprawdzany ale jak najpierw szła woda do oleju to nie wiem czy to wina wymiennika.

#103 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 03 marzec 2013 - 23:19

Płyn chłodzący w oleju coś mi kolego nie wydaje się że tą wodę w trakcie roboty to ci przepali tam chyba nie ma aż takich temp. żeby woda ci wyparowała z tego oleju, a olej jaki ma kolor przed i po robocie?
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#104 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 07:08

Płyn chłodzący w oleju Jak się dobrze rozgrzeje np w orce to przez parę godzin odparuje woda i olej jest czarny a jak tylko ostygnie i postoi trochę to się robi siwy i jest ponad stan. Wygląda na to że jak jest silnik ciepły to nie ma przecieku tylko na zimnym.

#105 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 18:55

Płyn chłodzący w oleju a próbowałeś dodać taki środek do uszczelniania chłodnic bo nie masz duzego przecieku to może zalepi ten przeciek , warto spróbować
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#106 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 19:48

Płyn chłodzący w oleju

Poszła woda do oleju.

1 chłodnica oleju
2. jeśłi tuleje nie są peknięte, to może blok? Wiem, czarna wizja, ale mozliwe, jek jeździsz na wodzie i w porę nie spuściłeś jak przyszły mrozy.
3. jak mechanik zmieniał gumki, to nie widział tam nic podejrzanego? czasami zdarza sie, ze tuż przy gumkach zaatakuje mocno korozja i puszcza tamtedy wode. Samemy ie da sie tego narawić, trzeba oddac blok do profesjonajmego zakładu, gdzie najpierw wytoczą wieksze otwory, a potem wbiją w nie odpowiednio dopasowane tulejki.
(czesto zdarzało sie tak w traktorach, które długo jeździły na niemiłosiernie żrącym borygo*)

*w latach 80-tych i początku 90-tych to było bardzo silnie korozjogenne do tego stopnia, ze po roku-dwóch wyżerało na wylot te korki zabezpieczające blok przed mrozem.

#107 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 19:59

Płyn chłodzący w oleju U nas w u914 zżarło te aluminiowe pokrywki od chodniczki oleju,wiec mogło też coś puścić w środku tej chodniczki. Warto to sprawdzić.

#108 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:18

Płyn chłodzący w oleju Tuleje wkleja się na viktora http://moto.allegro....063696386.html.
wedle mnie jest drogi ale najlepszy.Stosuję go własnie do wklejania tulei i na razie nikt się zgłosił z jakimiś przeciekami.Wystarczy dobrze wyczyścić papierem ściernym przemyć rozpuszczalnikiem nałożyć origi na tuleję posmarować viktorem dosyć grubo i wsunąć.Ja bym oddał jeszcze głowice do sprawdzenia.

#109 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:20

Płyn chłodzący w oleju @mocher nic takiego nie dodawałem.
@nigdy wody nie przyłapało. Z 10 lat temu był przegrzany i też woda poszła a wina była gumek. Wiem że czarna wizja ale od czego tu zacząć żeby jak najmniej się narobić.
@ursusc914 to jak idzie woda do oleju to może być wina chłodniczki?
@balcerek1 mi to wygląda na jakieś małe pęknięcie i pod temperaturą stal się rozszerza i w tedy nie leci i to może być w głowicy.

Edytowany przez Daro20, 04 marzec 2013 - 20:25.

#110 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 21:08

Płyn chłodzący w oleju ja na twoim miejscu bym spróbował ten proszek dodać do uszczelniania układu chłodniczego, prawie na każdym CPN kupisz ze 3 zł chyba kosztuje zależy jeszcze gdzie, może akurat pomoże

Edytowany przez mocher, 04 marzec 2013 - 21:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 22:36

Płyn chłodzący w oleju miałem taki problem w bizonie z głowicą ale dmuchało mi do układu powietrze ale do momentu zagrzania.Otwierałem korek od chłodnicy dolałem wody i cały dzień miałem spokój.Zawoziłem głowicę w dwa miejsca do sprawdzenia i nic wszystko było dobrze ale po odkręceniu kolektora wydechowego na 2 garze była woda czyli było pękniecie na wyjściu spalin.

#112 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 23:47

Płyn chłodzący w oleju jak chcesz najtańszym kosztem sprawdzić chłodniczke oleju, to ją najzwyczajniej w świecie odłącz (dopóki silnik nie będzie pracował pod dużym obciażeniem nie jest ona potrzebna)

Co mam na myśli mówiąc odłącz?
Zdjąć z niej dolny wąż wodny, górny wypiąć przy bloku, dokupić dobre pół metra węża na przedłużkę i ten, który przychodził do chłodniczki z dołu przedłuzyc i puścic od razu na blok pomijajac całkowicie chodnice.

Jak po tej operacji woda juz sie pojawiała nie bedzie, to masz winnego. Jeśłi będzie, to trza ściagac głowice, wyjmowac tuleje i byc moze pobawić sie z tą pastą uszczelniajaca na gumki.

edit
a co do tego proszku, który sugeruja koledzy. JA bym go nie używał, bo na 99% nie uszczelni przesiaków do oleju, a wyraźnie obnizy sprawność chłodnicy (zasyfia ja wewnątrz czym utrudnia wymianę ciepła).

Edytowany przez nunu85, 04 marzec 2013 - 23:49.

#113 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:20

Płyn chłodzący w oleju Jeszcze mam pytanie odnośnie tej chłodniczki. To jak idzie sama woda do oleju to może być ona zła czy tylko jak olej do wody? Bo większe ciśnienie jest oleju i w takim razie wtedy powinno pompować olej do wody.

#114 Share mario12

mario12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:14

Płyn chłodzący w oleju Witam. W moim Ursusie c-385 poszla woda do oleju, byla woda na tloku więc wymienilismy uszczelke i splanowalismy głowice. Wszystko bylo w porzadku aczkolwiek po pewnym czasie znow poszla woda do oleju. Jaka moze byc tego przyczyna ?.

#115 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 05 kwiecień 2013 - 21:46

Płyn chłodzący w oleju Moj znajomy mial przypadek w c-360 ze w 2 tulejach zrobily sie dziury i poszla woda do oleju.
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#116 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 05 kwiecień 2013 - 22:26

Płyn chłodzący w oleju prawdo podobnie tuleje a nie wiesz czsem czy nie robiło się ciśnienie w chłodnicy bo jeśli tak to spreż szedł w obieg wody
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#117 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 06 kwiecień 2013 - 02:24

Płyn chłodzący w oleju No niestety nie wiem czy sie cisnienie robilo w chlodnicy.
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#118 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 06 kwiecień 2013 - 07:49

Płyn chłodzący w oleju Mogły też paść oringi na tulejach.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#119 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 06 kwiecień 2013 - 08:27

Płyn chłodzący w oleju Dostał pewnie temperatury i wywaliło oringi na tulejach albo któraś tuleja pękła.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2013 - 10:40

Płyn chłodzący w oleju jakby wywaliło oringi na tulejach to by nie było wody na tłoku....dziura w tulei albo znowu uszczelka ,może masz wżery w bloku i samo planowanie głowicy nie pomogło?..blok nie rozmrożony (pęknięty)?

Edytowany przez kozulek2, 06 kwiecień 2013 - 10:42.