Skocz do zawartości

Zdjęcie

Płyn chłodzący w oleju

159 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 16:36

Płyn chłodzący w oleju W jaki sposób zauważyłeś że się tam olej pojawił?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Płyn chłodzący w oleju Dzisiaj, 01:22
  •  

#42 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 05 listopad 2009 - 17:17

Płyn chłodzący w oleju

Witam - w naszym 1614 pojawił się podobny problem - w trakcie pracy na polu (dostał mocno bo z talerzówką chodzi) pojawił się olej w płynie chłodniczym - ale po przyjechaniu na zakład olej jakby znikł (nie ma go w chłodnicy) - w oleju wody nie ma a płynu chłodniczego ani nie ubywa ani nie przybywa - moje pytanie co się dzieje i jak z tym sobie poradzić ?? - czy wyżej wspomniana wymiana chłodniczki oleju silnikowego pomoże ?? - bo domyślam się ze poprostu gdzieś w chłodniczce zrobiła się dziórka i układ chłodzenia zassał trochę oleju z chłodniczki

z góry dzięki za pomoc

napewno pomoże,można wymienić sam wkład, ale często też obudowa aluminiowa ma ubytki i wymiana samego wkładu może nic nie dać,miałem taki przypadek że wymieniłem same uszczelki i było git.

#43 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 17:39

Płyn chłodzący w oleju Pomoże albo nie pomoże jeżeli wina leży po stronie chłodniczki to pomoże, proponował bym wyłączyć chłodniczkę z obiegu wody i zobaczyć czy na odłączonych krućcach pojawia się olej, jeżeli się pojawia to wina chłodniczki. Wtedy wymiana wkładu, uszczelek lub aluminiowego korpusu jak wspomiał przedmówca.

Pomoże albo nie pomoże jeżeli wina leży po stronie chłodniczki to pomoże, proponował bym wyłączyć chłodniczkę z obiegu wody i zobaczyć czy na odłączonych krućcach pojawia się olej, jeżeli się pojawia to wina chłodniczki. Wtedy wymiana wkładu, uszczelek lub aluminiowego korpusu jak wspomiał przedmówca.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#44 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 05 listopad 2009 - 18:22

Płyn chłodzący w oleju dzieki za odpowiedzi

a czy jest jeszcze jakieś inne podejrzenie skąd się olej mógł wziąść ??

wyżej czytałem o uszkodzonej tulei cylindrowej ale wtedy woda poszła by także do oleju w misce olejowej wiec to wykluczam

PS

@Lukasz1 - operator odkrecił korek chłodnicy poprostu
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#45 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 18:35

Płyn chłodzący w oleju Napewno chłodnica oleju którego ciśnienie w wymienniku jest duże i wystarczy małe pęknięcie przeciska olej do wody wymień wymiennik ciepła i uszczelki a powinno pomóc.

#46 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 19:15

Płyn chłodzący w oleju Zapytałem bo mógł się pomylić w swojej ocenie co do zawartości oleju w układzie chłodzenia. Skoro po dojechaniu na warsztat olej w płynie znikł, oleju nie ubywa ani nie przybywa, to mógł po prostu się pomylić. Spróbuj dalej obserwować całą sytuację i to co się dzieje z ciągnikiem. Może to tylko błąd w ocenie...

#47 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 19:56

Płyn chłodzący w oleju Oleju w silniku nie ubywa bo do płynu przedostaje sie bardzo mała jego ilości ,z tego samego powodu nie widać go gdy wypniesz przewody wodne z wymiennika.

#48 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 21:10

Płyn chłodzący w oleju Witam

Ja u siebie problem oleju w wodzie rozwiązałem odpinając chłodniczkę. Teraz jest OK. A tak na marginesie bez tej chłodniczki silnik wcale się nie przegrzewa. W sumie to chyba nie będę jej naprawiał.
Tylko mnie zastanawia to że teraz jak są odpięte węże wodne to nie widzę by z niej olej kapał, lub lał sie pod ciągnik - teraz oleju w wodzie nie mam, ale przecież by kapało z niej (z króćca wody).

#49 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 10:49

Płyn chłodzący w oleju

Oleju w silniku nie ubywa bo do płynu przedostaje sie bardzo mała jego ilości ,z tego samego powodu nie widać go gdy wypniesz przewody wodne z wymiennika.

Co fakt to fakt, ale jest jeszcze inna możliwość która wymaga wymontowania chłodniczki i w krućiec wodny puszczamy powietrze a drugi zatykamy, w kanały olejowe wlewamy wodę (lub całość zanurzamy w niej)i wtedy powinno już pokazać.

Jak pisze poprzedni po wypięciu problem znikł a kapania nie widać, świadczy to o znikomym uszkodzeniu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#50 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 14:27

W zeszłym roku pokazał mi się olej w układzie chłodzenia. W chłodnicy robi się na korku maź, a po spuszczeniu wody widać go w wodzie. Na wiosnę przed sezonem odłączyłem wymiennik ciepła (chłodniczkę oleju) i dalej robi się maź w chłodnicy i widać olej w wodzie po spuszczeniu.

O dziwo z odłączonych od układu chłodzenia króćców wymiennika - nie leci olej, więc raczej wymiennik szczelny. Myślałem że te kilkanaście wymian wody w sezonie wypłukało by ewentualny olej, który mógłby się dostać do ukl. chłodzenia z wymiennika.

Dodam jeszcze że na wiosnę robiłem kapitalny remont głowicy w zakładzie naprawczym i oczywiście nowa uszczelka pod głowicą.

Którędy więcej może się olej dostawać do układu chłodzenia? OLEJ CZYSTY, WODA NIE DOSTAJE SIĘ DO OLEJU.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 29 listopad 2010 - 15:33

Płyn chłodzący w oleju U mnie w 1014 nic nie pomagało wymieniałem te chłodniczkę oleju oringi na niej chyba 3 razy wkońcu kupiliśmy nową głowicę i po problemie jeszcze mówię że to nie możliwe że głowica dałem do sprawdzenia koszt 100 zł i powiedzieli głowica pęknięta nie do naprawy

#52 Share szybki00

szybki00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja no i to co każdego sprowadza na tą strone

Napisany 29 listopad 2010 - 16:49

Płyn chłodzący w oleju U mnie w 12145 było to samo w zeszłym roku odłączyłem chłodniczke oleju, na jakiś czas ustąpiło ale pózniej znowu sie pojawił ten olej w wodzie więc wymieniłem uszczelkę pod głowicą, dobrze było przez rok czasu bo nie tak dawno musiałem znowu wymienić uszczelkę pod głowicą i jak narazie jest OK :blink: a przyczyną tego było nie poprawne dociśnięcie głowicy i po roku czasu wyszło :rolleyes:

#53 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 29 listopad 2010 - 18:05

Płyn chłodzący w oleju no wlasnie tu jest pytanie do ciebie czy dokrecales glowice zgodnie z instrukcja i czy uzywasz klucza dynametrycznego czsem niekturzy twierdza ze to zdbdne ale wtedy masz pewnosc ze glowica ci sie nie odksztalci :rolleyes:
ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

#54 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 18:40

Płyn chłodzący w oleju Oringi na krótymś cylindrze mogą jeszcze puszczać.

#55 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:36

Płyn chłodzący w oleju Więc tak - oringi jak by przepuszczały to bu woda szła do oleju, a nie olej do wody (tak mi się wydaje) dobrze myślę?

Głowicę dokręcałem zgodnie z instrukcją, kluczem dynamometrycznym, lecz drugi raz nie dokręcałem jak to niektórzy zalecają po jakimś czasie poprawić.

#56 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:45

Płyn chłodzący w oleju ostatnio byl taki sam problem z c360 woda do oleju po wymianie uszczelek na tulajech wszystko bylo ok

#57 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:46

Płyn chłodzący w oleju Kolego, a wywala wodę z chłodnicy ? Jeszcze jedno jak odłączyć ,,wymiennik ciepła (chłodniczkę oleju)''

#58 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 00:30

Płyn chłodzący w oleju Może temat sprzed roku coś pomoże. http://www.agrofoto....dzie-chodzenia/

#59 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 12:09

Płyn chłodzący w oleju Głowicę należy dokręcać kluczem dynamometrycznym w odpowiedniej kolejnosci popcząwszy od środkowych śrub, ale nic nie zasąpi ponownego dokręcenia po kilkudaziesięciu motogodzinach pracy. Prawie gwarantowane że śruby będą szły lekko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 14:03

- Głowicy nie dokręcałem drugi raz, ale na wiosnę ściągnę ją i założę nową uszczelkę, przy okazji zbaczę co tam widać. No i oczywiście tym razem dokręcę 2 razy :-)

- Nie nie wywala wody chłodnicą - pracuje normalnie - cały sezon przepracowany

- Ktoś pyta jak odłączyć chłodniczkę oleju - zostawić ją w spokoju tam gdzie jest, odłączyć węże wodne, złączyć je kawałkiem rurki, do tego opaski i już. A jak olej cieknie to pozostałe króćce zaślepić - niech olej w niej szaleje. :-)

- sugerowany temat sprzed roku tez był mój, założyłem nowy, bo zapominałem o nim by go ciągnąć dalej - wszystkie zalecenia wykonałem, które tam radziliście - odłączyłem chłodniczkę oleju - nic, dalej olej w wodzie.