Skocz do zawartości

Zdjęcie

Płyn chłodzący w oleju

159 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 23 listopad 2006 - 19:13

Płyn chłodzący w oleju ja tez mam problemy  z moją szóstką jak nie woda do oleju to olej  do wody albo wode  wyrzuca głowica planowana i na  dal  uszczelke wydmuhuje a tuyleje nowe i rowno osadzone sa i chyba silni  ten wyminie! i jeszcze sie sączy  olej z pod głowicy  przez usczelke a docisnac mocniej nie idzie :'(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Płyn chłodzący w oleju Dzisiaj, 15:42
  •  

#22 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 23 listopad 2006 - 20:07

Płyn chłodzący w oleju Wojtek daj blok do planowania.

#23 Share Filip09

Filip09

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 grudzień 2006 - 12:26

Płyn chłodzący w oleju Wina uszczelki pewnie ja przedmuchało tak miałem w swojej szustce. Wymiana uszczelki i może też blok lub głowica do planowania. I trzeba pamiętać po późniejszym dokręceniu głowicy!

John Deere 7430,6620,8200; MF 255; Manitou MLT 725
.................John Deere 1550 WTS.....................

#24 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 14:47

Płyn chłodzący w oleju chłodniczka oleju walneła sprawdz czy woda nie posżła do oleju bo wolej do wody to półm biedy gorzej jak w oleju wada

#25 Share laktok

laktok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 09 kwiecień 2007 - 11:09

Płyn chłodzący w oleju wojtek glowice moze masz peknieta to tez daje takie objawy...

#26 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 10 maj 2007 - 10:11

Płyn chłodzący w oleju A wiecie czemu sie tak stało juz wam mówie bo 1014 ma to do siebie ze to jest dobry cioagnik :blink: i jak sie na niego zdenerwujesz to nawet jedzie bo wie ze jak cos przeskrobie to na złom pójdzie :D

#27 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 10 maj 2007 - 12:12

Płyn chłodzący w oleju Ja uwazam ze ciągnik mógł być przegrzany i oringi na tulejach popękały i dlatego poszło, ja tak miałem w swoim Zetorze 8011, tak woda w olej poszła ze wyglądał ja mleko. więc trzeba było rozrywac blok i wymieniać te oringi.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#28 Share robi

robi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 maj 2007 - 20:00

Płyn chłodzący w oleju Balzak mistrzu powiedz no mi od kiedy to trzeba jak to napisałes rozrywac blok by wymienic uszczelnienia tulej ??. Pierwsze słysze o takim czyms a moze wystarczy tylko wyciagnąc tuleje po co ruszac blok silnika a tym bardziej go rozrywać
Robi:)

#29 Share nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 10 maj 2007 - 20:15

Płyn chłodzący w oleju Tez jestem ciekawy jak można rozerwać blok silnika? U mnie w 7211 jak poszła woda do oleju to wyjąłem tuleje i wymieniłem uszczelke bez rozrywania

#30 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 08:43

Płyn chłodzący w oleju Witam

U914.Jesienią jak spuściłem wodę z układu chłodzenia, był w niej olej. W zimie ściągnąłem głowicę, ale uszczelka nienaruszona była. Przy okazji dałem głowicę do regeneracji. Zawory zrobili, szczelność sprawdzili i OK. Jedynym elementem, przez który olej poszedł do wody może być chłodnica oleju. Rozebrałem ją i oringi wyglądały OK, być może gdzieś były pęknięte rurki w wymienniku. Złożyłem chłodniczkę, ale wody pod nią nie podpinałem, ominąłem ją.(Ciągnik pracuje tylko z biernym agregatem, to się nie przegrzewa). Więc jeżeli chłodniczka uszkodzona, węże nie podpięte to powinien olej lecieć z króćców po wężach z chłodniczki, a nie leci jak ciągnik pracuje. Więc skąd ten olej był w chłodnicy??????????? Wody w oleju nie ma, olej czysty w misie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 11:52

Płyn chłodzący w oleju może go przegrzałeś i uszczelka pod tuleją lekko popuściła miałem taki przypadek że poszła woda a potem przestało to się dziać. Ale zaraz po robocie rozebrałem i wymiana

Edytowany przez zetor, 06 kwiecień 2009 - 13:44.

#32 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 13:59

Płyn chłodzący w oleju Olej poszedł do wody, nie woda do oleju. Olej w misie czysty

#33 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 16:32

Płyn chłodzący w oleju Jeśli wszystko to co wspomniałeś jest dobre to niestety ale musisz jeszcze raz rozebrać silnik i wymienić tuleje bo jedna z nich jest najprawdopodobniej przeżarta przez rdzę a jak jedna jest dziurawa to i reszta może niedługo przerdzewieć więc wymień od razu wszystkie. Na potwierdzenie dodam że 12 lat temu też miałem identyczną sytuację w 1214.

#34 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 16:56

Płyn chłodzący w oleju Dokładnie miałem taką samą sytuację w w swoim Ursusie, wymieniłem uszczelkę i okazało się,że lipa, dopiero po wyjęciu tulei wyszło że rdza przeżarła tuleję i były do wymiany.

#35 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 21:07

Płyn chłodzący w oleju Być może, zobaczymy dalej co będzie po zasiewach. Dziś ciągnik pracował prawidłowo. Olej w porządku, nie robi sie masło, czyli woda nie idzie do oleju. Jak by tuleja była przeżarta to by woda szła do oleju, a tak nie jest. Narazie zobaczymy, rozbierać nie będę, tylko obserwacja. Obserwuję też chłodniczkę oleju, może to ona. Woda w chłodnicy się nie burzy. Narazie za wcześniej stwierdzić jaka jest woda w chłodnicy, bo tłusta to będzie bo musi wypłukać ten olej co był przedtem. Zobaczymy

#36 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 14:45

Płyn chłodzący w oleju Raczej bez rozbierania się nie obejdzie a im szybciej to zrobisz tym szybciej zrobisz zasiewy na polu bo jak podepniesz np jakiś agregat itp. to zobaczysz w wodzie olej i będziesz musiał naprawiać w trakcie prac

#37 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 09:42

Płyn chłodzący w oleju Kolejny dzień prac z agregatem i hula. (nie mam czasu rozbierać bo ładna pogoda). Widać w chłodnicy kolorową wodę, ale wody nie ubywa nic, nawet po kilku godzinach pracy. Normalnie czarna magia. Ciągnik moc ma. Wczoraj siałem agregatem biernym z Famarolu 3m (struna+2rzędy kultywator+Packer) + Poznaniak 3m na hydropaku. Kawałki mam nieduże, ale rozrzucone. 1,5ha kawałek robię tym zestawem w 1godz, jak zawracam na hamulcach to potrafię zejść do 45minut. (2 szosowa i 1900 obr)

Proszę o ew. wskazanie, którędy może iść olej do wody? Jeżeli by była tuleja przerdzewiała, to by woda poszła do oleju. A tak nie jest.
Miał ktoś podobny przypadek? Olej jest czysty w misie.

#38 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 17:30

Płyn chłodzący w oleju być może chłodnica oleju silnikowego jest nieszczelna i stąd ten olej w wodzie.

#39 Share nimar1999

nimar1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 18:14

Płyn chłodzący w oleju ja też tak miałem i wymieniłem tą mosiężna chłodniczke w wymienniku ciepła i teraz jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 05 listopad 2009 - 16:30

Płyn chłodzący w oleju Witam - w naszym 1614 pojawił się podobny problem - w trakcie pracy na polu (dostał mocno bo z talerzówką chodzi) pojawił się olej w płynie chłodniczym - ale po przyjechaniu na zakład olej jakby znikł (nie ma go w chłodnicy) - w oleju wody nie ma a płynu chłodniczego ani nie ubywa ani nie przybywa - moje pytanie co się dzieje i jak z tym sobie poradzić ?? - czy wyżej wspomniana wymiana chłodniczki oleju silnikowego pomoże ?? - bo domyślam się ze poprostu gdzieś w chłodniczce zrobiła się dziórka i układ chłodzenia zassał trochę oleju z chłodniczki

z góry dzięki za pomoc
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."