Skocz do zawartości

Zdjęcie

POMOCY ukręcona kierownica

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pitek13

pitek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 22:56

POMOCY ukręcona kierownica Witam wszystkich, mam poważny problem a mianowicie w pracy uzywamy zetora 7045 do beczkowozu niestety podczas jazdy ukreciala sie kierownica a bardziej to moge okreslic jako trzpien laczacy kierownice z mechanizmem skretu. dzisiaj kupilismy nowy koszt ok 300zl i moje pytanie jest takie jak to wymienic?? w zetorze wykrecilismy ulamany trzpien i tam sa jakies male kuleczki ( w sklepie powiedzieli ze jesrt ich okolo 40) ktore wpadly do srodka :( podnieslismy bude i nie mamy pojecia co dalej robic, a mamy tylko 2 dni na wymiane tego jesli kots cos takiego wymienial prosze o jaka kolwiek rade, dzieki

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor Proxima Power 110

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 125000.00 PLN
  • 23 maj 2017
Zetor 7711 (jak 7245, 7211, Ursus Renault),mtz, jak nowy .

• 47500.00 PLN
  • 16 lip 2017
Zetor 4911. stan b. dobry. komplet zaczepów .nie 5011. 4711.

• 14500.00 PLN
  • 16 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
POMOCY ukręcona kierownica Dzisiaj, 08:25
  •  

#2 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1547 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 23:23

POMOCY ukręcona kierownica to pare godzin roboty ,w lecie na srodku laki miedzy wsiami to wymienialem-niestety to nie pierwszy raz i temu mi tak dobrze idzie :( .zatarlo sie lozysko kulowe i temu sie ukrecil wal,ale kilka ladnych mtg musieliscie z tym jezdzic -kto ma tyle pary w rekach,
wybijasz ramie przekladni,spuszczasz olej korkiem,odkrecasz bok obudowy przekladni,wyciagasz calosc na wierzch,kulek jest 72[lub cos kolo tego],musisz je wygarnac wszystkie z resztkami oleju i w spuscie oleju drutem wypychasz,szukasz przewodu mlecznego od dojarki -najlepszy oryginal delawal,jak nie masz to po wsi sie przejdz ,ucinasz przewod na dlugosc tej kulki ze srutami ,delikatnie wykrecasz nowy walek i wpychasz rurke w to miejsce ,potem odkrecasz stara kulke z walka,zakrecasz nowa i skladasz z powrotem do ciagnika.jak zaczniesz wkrecac walek to od doly wychodzi rurka i wtedy mozesz ja wyciagnac i wszystko poskrecac.kup oczywiscie nowe lozysko walu,ale wymiana to by braklo postu.
jesli masz jakies pojecie o mechanice i dwie prawe rece to bez problemu naprawisz,jakbys cos nie wiedzial to bede na af ale dopiero w niedziele.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#3 Share Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 07 styczeń 2011 - 23:31

POMOCY ukręcona kierownica Szkoda ze nie zalozyles tego tematu 10 razy!!! Moj kolega teraz moze zapomniec o odpowiedzi na swoj. ;[
" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

#4 Share pitek13

pitek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 18:55

POMOCY ukręcona kierownica ten nowy drazek jest z tym lozyskiem i tymi kulkami ale jak go krecilismy to kuli wypadaja od dolu jak w druga strone to wypadaja góra. boki sa przykrecone na kilka srubek i jeszcze togo nie odkrecalismy bo nie wiemy czy jeszcze gorzej tego nie popsujemy ale jutro moze postaramy sie to rozkrecic. do gory tego lozyska sie nie wyciagnie bo za maly otwor wiec zostaje tylko bokiem. walek pekl jakies 15 cm nad tym slimakiem. a ten glowny korpus to wyglada na calosc z blokiem skrzyni

#5 Share paulo

paulo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:01

POMOCY ukręcona kierownica Ja to wymieniałem w 5245 to musiałem odkręcić lewa pokrywe (patrzac gdy sie siedzi w ciagniku) a następnie wyciagnac lub wlożyc nowy wałek pod kątem musisz poprostu pokombinowac. Dokładnie już nie pamiętam ale wydaje mi sie ze gdy odkrecisz obudowe gdzie jest lozysko , to w korpusie po prawej stronie powinien byc taki rowek ktory pomaga w załozeniu tego wałka. Troche namieszałem ale wydaje mi sie ze pomogłem :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pitek13

pitek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 22:16

POMOCY ukręcona kierownica czyli jak odkrece prawy dekiel i to wyjme to pod katem da sie wlozyc ten nowy trzpien razem z tym lozyskiem? a juz myslalem ze trzeba te kulki jakos tam wkrecac :) dzieki moze to nie bedzie takie straszne na jakie wyglad

#7 Share paulo

paulo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 23:25

POMOCY ukręcona kierownica ja odkrecilem ten dekiel gdzie wychodzi ten walek to jest ten od strony akumulatora i włożyłem to w calosci tak jak to kupilem tylko pod pewnym katem, jest takie jedno miejsce ze ci przejdzie :rolleyes:

#8 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1547 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 13:46

POMOCY ukręcona kierownica umiecie czytac ze zrozumienie tekst????????

jak ci wyszly kulki to zycze powodzenia we wkladaniu, a pare ci zostanie na pamiatke lub do nastepnej i to niedlugo naprawy.sprobuj na gestym smarze usadowic je spowrotem, nie odkrecaj tych blaszek bo i po co,kulki musisz zalozyc na smarze przed wkreceniem walka .
1.kulka musi byc wykrecona z walka bo inaczej nie da sie zlozyc-po to jest ta rurka od dojarki,zeby kulki nie powypadaly !!!!
2. lozysko jest w tej obudowie ze smarowniczka,wykreczasz 2 nakretki i tulejke dystansowa,odkrecasz od gory 4 male sruby,potem tam sa dwa dekle na gwincie,jak nie masz specjalnego klucza[takiego mw jak do przykrecania tarczy szlierki] to chyba tylko cienki przecinak w dziury[tylko nie te z gwintem] i mlotkiem wykrecisz,walek wychodzi od dolu po wybiciu,jak bedziesz spowrotem skladal to uwaga na lozysko tam tez sa kulki i pewnie 1 raz ci sie rozleci,
3kulke wkladasz w ramie walu w imadle-pewnie po zakreceniu,bedzie zablokowana wiec musisz dodac podkladek dystansowych[roznie robia czesci wiem moze byc ok],mocno i dokladnie skrecasz,potem wkladasz do kolumny , od gory wkrecasz walek poskladany z obudowa,jak wejdzie,przykreczasz gore,bokiem wyciagadz rurke,patrzysz czy wszystko ok,pare razy krecisz kierownica,zakreczasz boki,wlewasz olej i w pole.
4czy wejdzie calosc bez wykrecania walka z kulki-nie wiem ja nigdy kabiny nie sciagalem,za duzo niepotrzebnej roboty,nigdy tak na ciagniku nie dokrecisz tulejki dystansowej jak w imadle i pewnie teraz masz luz na kierownicy

#9 Share pitek13

pitek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:37

POMOCY ukręcona kierownica a wiec sprawa wyglada tak, najpier po najnizszej linni oporu ja radzil paulo ze pod pewnym katem wkladac i wlasnie ze guzik prawda nie ma takiej opcji chyba ze tobie sie udalo to masz fuksa. poszlismy za rada jacka niestety w okolicy nie ma zadnych krow a tym bardziej dojarek zastosowalismy lepszy tani iwszedzie dostepny maly walek malarski i wszystko sie ladnie poskladalo brakuje tylko oleju i dopiero zobaczymy czy ten wynalazek zetor bedzie skrecal. dzieki jacek i pozdrowka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1547 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 22:36

POMOCY ukręcona kierownica za pierwszym razem to watpie ale po drugiej naprawie na pewno :D to serwo i caly uklad kierowniczy to chyba wymyslil pepik po 20 piwach, myslalem ze to tylko u nas krow nie ma.