Skocz do zawartości

Zdjęcie

Radio do fiata

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcin0389

Marcin0389

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 20:55

Radio do fiata Witam wszystkich;)
Mam pytanie do forumowiczów, jak zmontować radio do mojego fiata 680dt, w kabinie nie mam miejsca fabrycznie przygotowanego na radio, ale wpadłem na taki pomysł, mam jakieś stare dobre radio od forda mondeo i głośnik z drzwi samochodu (z vw golfa 4), i jakby to wszystko połączyć w jakąś skrzyneczke to może by coś z tego było, tylko nie wiem jak się do tego zabrać , jak to wszystko podłączyć, instalacja jest na 12V, jak podłączyć tą całą kostke z tyłu z zasilaniem itd??

Edytowany przez Marcin0389, 07 styczeń 2011 - 20:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Radio do fiata Dzisiaj, 17:19
  •  

#2 Share Adrian7245

Adrian7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, nowości rolnicze, ciężarówki

Napisany 07 styczeń 2011 - 21:26

Radio do fiata wrzuć zdjecie kostki

#3 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 07 styczeń 2011 - 21:28

Radio do fiata Może po kolei. Powiadasz, że masz radio od Mondeo. Zapewne nie posiadasz instrukcji od tego radia. Na początek zaopatrz się w kostkę (nie mam pojęcia co tam w Mondeo siedzi, ale chyba też standard iso) taką jak w Mondeo. Jeśli nie potrzebna w aucie to zaadoptuj od niego. Musisz zapoznac się z kablami od czego każdy jest aby dobrze połączyć. Może powiedz jakie to radio, może ktoś ma podobne i szybko rozszyfruje się "kabelkologia" jego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 10:03

Radio do fiata Tu jest troche opisany rozklad pinow w kostkach forda, moze znajdziesz taka sama: http://elektron.pol....ble/oemford.htm
Ogolnie rzecz biorac tu jest duzo wtyczek: http://elektron.pol....able/dolkab.htm

Poza tym jak to radio ma byc tylko tu do tego rozwiazania to warto placic 20-30zl za kostke? Prosciej chyba wziąć cążki w dłoń i 'ręcznie' porobić kable ;)
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Marcin0389

Marcin0389

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 10:04

Radio do fiata

Może po kolei. Powiadasz, że masz radio od Mondeo. Zapewne nie posiadasz instrukcji od tego radia. Na początek zaopatrz się w kostkę (nie mam pojęcia co tam w Mondeo siedzi, ale chyba też standard iso) taką jak w Mondeo. Jeśli nie potrzebna w aucie to zaadoptuj od niego. Musisz zapoznac się z kablami od czego każdy jest aby dobrze połączyć. Może powiedz jakie to radio, może ktoś ma podobne i szybko rozszyfruje się "kabelkologia" jego.

model radia to 2006 rds, z tyłu wejście na kostke jest troszeczke inne niż w większości radii, są tam 2 podłużne wejścia