johny

Żyto stuletnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
johny    2

Witam chciał bym sie dowiedzieć czy ktoś uprawie tę odmianę żyta jak tak to bardzo bym prośił o jakies info na jego temat ..

http://www.zytostuletnie.pl/ jakieś info dla zainteresowanych. :rolleyes:

Przepraszam ze tak napisałem tylko chcę wiedzieć czy ktos ma z nim stycznosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorski    0

Zamowilem na pol ha i bede sie bawil, ale tez chetnie dowiedzial bym sie na temat od kogos, kto juz zaczal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Odgrzeje koleta :P Uprawia kto? to na większą skale?

 

 

 

WebRep

 

Ogólna ocena reputacji

 

 

Strona nie ma oceny reputacji

(za mało głosów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Podłączam się do tematu. Jeśli ktoś coś na ten temat wie będę bardzo wdzięczny za informację.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Odświeżam temat. Jest ktoś w stanie powiedzieć coś więcej z praktycznego punktu podejścia na temat ,,żyta stuletniego" edit- ponownie odświeżam.

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bos_taurus    1

Kolego krzyca to nie żyto stuletnie, zresztą tłumaczyłem to kiedy je ode mnie kupowałeś:-\ .Przykre że podajesz link do swojego ogłoszenia a nie mojego;-) W zasadzie żyto stuletnie to nie nazwa gatunkowa, to nazwa wymyślona przez dr Pilarczyka. Rośliny są kompletne odmienne pod względem biologii. Krzyca to prymitywna odmiana żyta chlebowego przez co łatwo się z nim krzyżuje bo kwitnie w tym samym czasie. Żyto stuletnie bardziej przypomina trawę w pokroju ma ościsty kłos ale wyłuskać z niego ziarniak to sztuka. Zresztą nie ma po co najlepsze wschody dają właśnie oplewione ziarniaki. Żyto stuletnie urośnie wszędzie wolno startuje ale nie da się zagłuszyć. Kiedyś zaorałem poletko bo w nasionach które zdobyłem było tyle głuchego owsa że sądziłem że wogóle nie w wzeszło. Posiałem tam pszenżyto przewódkę w listopadzie. W kolejnym roku żyto stuletnie przepięknie się wykłosiło w tym pszenżycie przerastając je o ponad metr :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bos_taurus    1

"Uprawiam" to za dużo powiedziane.  Zostawiłem w kolekcji bo to ciekawa roślina z rodzaju Secale. Żyto stuletnie, czyli tak naprawdę  secale strictum kuprijanov. Robiłem z tego kiszonkę dla bydła, ale w porównaniu z trawami  np. festulolium "Felina", żyto stuletnie jest bez szans. Podobnie jak rutwica wschodnia, którą też mam w kolekcji. To świetna roślina motylkowa wieloletnia nawet 20 lat (dla bardzo,  ale to bardzo cierpliwych pasjonatów),  w naszych warunkach na klasach średnich koniczyny czy lucerny biją ją na głowę.

Za to uprawiamy krzycę na ziarno i na zielonkę. Wszystkie informacje można znaleźć na naszej stronie zytokrzyca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Kolego krzyca to nie żyto stuletnie, zresztą tłumaczyłem to kiedy je ode mnie kupowałeś:-\ .

 

nie twierdzę, że krzyca to żyto stuletnie, ani też nie twierdzę, iż krzyca to żyto świętojańskie,

poza tym obawiam się, że nic od Ciebie nie kupowałem, a kolega nie mam pojęcia skąd to wytrzasnął,

widzę, że wiedzę masz ogromną, chylę czoła

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez bartus16
      koledzy pomozcie bo cos nie tak jest z moim z żytem <_< bo zaczyna żołknoc i to co raz gesciej pojawiaja sie zżolkniete listki co to moze oznaczac???????????? :rolleyes:
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj