Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 07 styczeń 2011 - 19:07

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 Witam :rolleyes: mam zamiar kupić prasę z 224 i nie bardzo wiem na co zwrócić uwagę przy oględzinach
proszę o porady
i co sądzicie o tej prasie http://allegro.pl/pr...1381585810.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 Dzisiaj, 20:46
  •  

#2 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 19:16

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 Przy zakupie należ zwrócić uwagę na stan techniczny aparatów wiążących, iglic, łańcucha a także na stan wizualny maszyny. :D
red power

#3 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 07 styczeń 2011 - 19:25

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 A jak ta w linku pisze, że ma przeciwwagę tzn że ma to duże czerwone koło przy womie czy przeciwwaga to jest coś innego
w aparatach patrzeć czy nie ma jakichś luzów itp?

#4 Share mon21051

mon21051

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 19:41

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 Przeciwwaga jest to taki pół księżyc przy ramieniu od tłoka widać to na 3 zdjęciu. A tak w ciemno to trudno powiedzieć z aparatami najlepiej to na sucho sprawdzić jakie supły robi i wtedy coś się zdiagnozuje. Widać że ta persa trochę stała bo łańcuchu.

Wiadomo że trzeba będzie trochę kasy włożyć aby to uruchomić wiem z doświadczenia.

#5 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 19:41

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 Zdjęcia nie mówią za dużo najlepiej zobaczyć ja ocenić stan aparatu to najważniejsze no i iglic dobrze jest puścić na pusto zobaczyć jak wiąże, zobaczyć palec wiążący czy nie jest wyrobiony szczerze ja polecał bym Welgerkę prasę

#6 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 19:57

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 Ale ta to chyba dużo nie chodziła, bo blachy na podbieraczu nie są nawet wytarte?

#7 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 20:05

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 Uważam że ta prasa jest godna uwagi widać to już po tych zdjęciach, dużo to ona nie prasowała sam miałem prasę z tego rocznika to wiem jak może wyglądać. Przy zakupie zobacz podbieracz czy nie rozgiełdany czy prasa jest nierozciągnięta(ugięta na podbieraczu) bo będzie ci wałek spadał w podbieraczu przy większych bruzdach. Zobacz luz na aparatach czy nie jest zadurzy, czy koła zębate są niepowydzierane. Łańcuch główny nie jest wyciągnięty a napinacz nie widzę na zdjęciu żeby był pod spawany to dobrze świadczy. Oglądaj rolki na prowadnicach od tłoka czy nie tłuką czy nóż podczas przycinania nie przyciera za mocno o przeciw nóż. Ta prasa ze zdjęcia wygląda naprawdę nie źle można się nad nią zastanowić bo wygląda lepiej niż nie jedna o 10 lat młodsza.

#8 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 20:08

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 A sprawdzać jak wiąże to na sucho jak koledzy piszą(jak to się robi) czy ze słomą?

#9 Share Guardian1986

Guardian1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 20:13

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 Zazębiasz zapadkę i kręcisz kołem zamachowym aż zrobi się supełek :rolleyes:
Oba aparaty są wymienione, bo mają nie oryginalny kolor(pod smarem podkład z agromy), a podbieracz chyba jest malowany. ponieważ jest nie możliwe żeby nie było ani grama wytarcia przez 26 lat

Edytowany przez Guardian1986, 07 styczeń 2011 - 20:19.

#10 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 20:18

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 Załączasz aparaty jeden niech naciągnie sznurek i jeden kręci jak uplata to dobrze :D Sprawdź luz na tłoku bo to droga impreza wymiana rolek i prowadnicy tak samo katatoniki podbieracza żeby luzu nie miała bo kolejna impreza kosztowna, stół aparatów czy jest cały bo 400 zł też piechotą nie chodzi a pospawać się nie da tego
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 20:51

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 Na sucho może wiązać a ze słomo nie. Ciekawe czy ktoś zgadnie dlaczego.
Podbieracz napewno nie jest malowany. Ona dużo mniej chodziła od mojej choć jest dużo starsza.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#12 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 20:20

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 A taka bez przeciwwagi do ursusa c 360 3p to byłaby dobra znalazłem taką przyzwoitą ale nie ma przeciwwagi i jak związała to raz przy suple zrobiła się taka pętelka to jakaś wada?

#13 Share mon21051

mon21051

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 20:32

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 Będzie cię strasznie szarpało ale jak jest cena nie za wysoka to można zawsze przecwwagę dokupić. Zależy jaka cena. Musiał byś zrobić foto tego supła to bym ci coś powiedział a tak to ciężko
coś wywnioskować. Daj jakaś fotkę prasy albo tego supła.

#14 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 20:40

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 Nie mam fotek ponieważ nie zrobiłem a znalazłem ja w gazecie
A ta pętelka to jak by kokardka przy supełku ale pojawiła się tylko raz
Prasa zewnętrznie wygląda dobrze nie ma luzów na tłoku
Gość na końcu chciał 8 tyś ja mu dawałem 7 i tak stanęło prasa 90 rok
Zastanawiam się jeszcze nad tą z linku przy początku tematu jutro jadę zobaczyć

#15 Share mon21051

mon21051

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 20:51

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 Do tego 500zł przeciwwaga a to z tym pętelką a zrobiło supła może być żę palec do wymiany.

#16 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:10

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 Wystarczy dokręcić nakrętkę 8 (na 13 klucz) przy sprężynie dociskającej.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#17 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:16

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 Na razie dziękuję za wszystkie rady :rolleyes:
Jutro jadę zobaczyć jeszcze dwie, coś wybiorę, jest w czym przebierać :)

#18 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:21

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 Kolego ta z linku widać ze stan jest ok farba z podbieraka i ślimaka nie starta (nie to co u mnie chociaż moja z 88r) cena też dobra, a na co zwracać uwagę tak jak mówią przedmówcy na łańcuchy napinacze i przede wszystkim na aparaty ale patrząc na jej stan nie powinny być za bardzo jak i cała prasa wyeksploatowana

#19 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:26

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224 A w aparacie co sprawdzać, gdzie mogą pojawić się luzy
Łańcuch jak wierzchołki ogniwek starte to do wyrzucenia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:51

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224

Na sucho może wiązać a ze słomo nie. Ciekawe czy ktoś zgadnie dlaczego.
Podbieracz napewno nie jest malowany. Ona dużo mniej chodziła od mojej choć jest dużo starsza.

Najprędzej dlatego że na sucho nie ma oporu a ze słomą lub sianem tak, z materiałem jest opór przytrzymywacz nie trzyma sznurka lub za supłem jest za krótki sznurek i supełek się rozwiązuje... możliwości kilka :rolleyes:

Jeżeli łańcuch jest napięty i nie skecze po czubkach zębatek to jest ok najlepiej jak byś wziął ze sobą do oględzin kogoś kto ma taką prasę, ps zobacz czy skrzynia prasy nie jest pęknięta