prometeusz

Na co zwracać uwagę kupując prasę z 224

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
prometeusz    3

A jak ta w linku pisze, że ma przeciwwagę tzn że ma to duże czerwone koło przy womie czy przeciwwaga to jest coś innego

w aparatach patrzeć czy nie ma jakichś luzów itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

Przeciwwaga jest to taki pół księżyc przy ramieniu od tłoka widać to na 3 zdjęciu. A tak w ciemno to trudno powiedzieć z aparatami najlepiej to na sucho sprawdzić jakie supły robi i wtedy coś się zdiagnozuje. Widać że ta persa trochę stała bo łańcuchu.

 

Wiadomo że trzeba będzie trochę kasy włożyć aby to uruchomić wiem z doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

Zdjęcia nie mówią za dużo najlepiej zobaczyć ja ocenić stan aparatu to najważniejsze no i iglic dobrze jest puścić na pusto zobaczyć jak wiąże, zobaczyć palec wiążący czy nie jest wyrobiony szczerze ja polecał bym Welgerkę prasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Uważam że ta prasa jest godna uwagi widać to już po tych zdjęciach, dużo to ona nie prasowała sam miałem prasę z tego rocznika to wiem jak może wyglądać. Przy zakupie zobacz podbieracz czy nie rozgiełdany czy prasa jest nierozciągnięta(ugięta na podbieraczu) bo będzie ci wałek spadał w podbieraczu przy większych bruzdach. Zobacz luz na aparatach czy nie jest zadurzy, czy koła zębate są niepowydzierane. Łańcuch główny nie jest wyciągnięty a napinacz nie widzę na zdjęciu żeby był pod spawany to dobrze świadczy. Oglądaj rolki na prowadnicach od tłoka czy nie tłuką czy nóż podczas przycinania nie przyciera za mocno o przeciw nóż. Ta prasa ze zdjęcia wygląda naprawdę nie źle można się nad nią zastanowić bo wygląda lepiej niż nie jedna o 10 lat młodsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazębiasz zapadkę i kręcisz kołem zamachowym aż zrobi się supełek :rolleyes:

Oba aparaty są wymienione, bo mają nie oryginalny kolor(pod smarem podkład z agromy), a podbieracz chyba jest malowany. ponieważ jest nie możliwe żeby nie było ani grama wytarcia przez 26 lat

Edytowano przez Guardian1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Załączasz aparaty jeden niech naciągnie sznurek i jeden kręci jak uplata to dobrze :D Sprawdź luz na tłoku bo to droga impreza wymiana rolek i prowadnicy tak samo katatoniki podbieracza żeby luzu nie miała bo kolejna impreza kosztowna, stół aparatów czy jest cały bo 400 zł też piechotą nie chodzi a pospawać się nie da tego


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na sucho może wiązać a ze słomo nie. Ciekawe czy ktoś zgadnie dlaczego.

Podbieracz napewno nie jest malowany. Ona dużo mniej chodziła od mojej choć jest dużo starsza.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

A taka bez przeciwwagi do ursusa c 360 3p to byłaby dobra znalazłem taką przyzwoitą ale nie ma przeciwwagi i jak związała to raz przy suple zrobiła się taka pętelka to jakaś wada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

Będzie cię strasznie szarpało ale jak jest cena nie za wysoka to można zawsze przecwwagę dokupić. Zależy jaka cena. Musiał byś zrobić foto tego supła to bym ci coś powiedział a tak to ciężko

coś wywnioskować. Daj jakaś fotkę prasy albo tego supła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

Nie mam fotek ponieważ nie zrobiłem a znalazłem ja w gazecie

A ta pętelka to jak by kokardka przy supełku ale pojawiła się tylko raz

Prasa zewnętrznie wygląda dobrze nie ma luzów na tłoku

Gość na końcu chciał 8 tyś ja mu dawałem 7 i tak stanęło prasa 90 rok

Zastanawiam się jeszcze nad tą z linku przy początku tematu jutro jadę zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

Do tego 500zł przeciwwaga a to z tym pętelką a zrobiło supła może być żę palec do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Wystarczy dokręcić nakrętkę 8 (na 13 klucz) przy sprężynie dociskającej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

Na razie dziękuję za wszystkie rady :rolleyes:

Jutro jadę zobaczyć jeszcze dwie, coś wybiorę, jest w czym przebierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego ta z linku widać ze stan jest ok farba z podbieraka i ślimaka nie starta (nie to co u mnie chociaż moja z 88r) cena też dobra, a na co zwracać uwagę tak jak mówią przedmówcy na łańcuchy napinacze i przede wszystkim na aparaty ale patrząc na jej stan nie powinny być za bardzo jak i cała prasa wyeksploatowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

A w aparacie co sprawdzać, gdzie mogą pojawić się luzy

Łańcuch jak wierzchołki ogniwek starte to do wyrzucenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na sucho może wiązać a ze słomo nie. Ciekawe czy ktoś zgadnie dlaczego.

Podbieracz napewno nie jest malowany. Ona dużo mniej chodziła od mojej choć jest dużo starsza.

Najprędzej dlatego że na sucho nie ma oporu a ze słomą lub sianem tak, z materiałem jest opór przytrzymywacz nie trzyma sznurka lub za supłem jest za krótki sznurek i supełek się rozwiązuje... możliwości kilka :rolleyes:

 

Jeżeli łańcuch jest napięty i nie skecze po czubkach zębatek to jest ok najlepiej jak byś wziął ze sobą do oględzin kogoś kto ma taką prasę, ps zobacz czy skrzynia prasy nie jest pęknięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

7250 zł plus transport kuzynowi 350

w lepszym stanie nie znalazłem, jak szukałem to im młodsza tym bardziej dojechana ;[

Edit

przed sezonem wymieniłem olej, 5 sprężyn, lekko wyprostowałem osłonę i porobiłem zaprawki lakiernicze,

puściła tylko 5 snopków ale sznurek się wtedy skończył :lol:

ogólnie git, snopki równiutkie, nic w niej nie tłucze, jestem zadowolony :D

Edytowano przez prometeusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj