X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja biomasy

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 18:32

Produkcja biomasy wiesz ile to jest 5t/h w skali roku ..... i jeszcze trochę . myślę ze 500kg /h to juz jest sopra ilość :o

Edytowany przez tobiasz51, 14 kwiecień 2011 - 18:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja biomasy Dzisiaj, 11:08
  •  

#22 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 14 kwiecień 2011 - 19:07

Produkcja biomasy 28,5 tyś ton tyle nasz (JJ i My) sprzedaje rocznie z tego co z min rozmawiałem. Dlatego dziwię się, że dla niektórych 400kVA to mało, no chyba że nowik to właściciel Barlinka wtedy co innego :lol:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#23 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 19:28

Produkcja biomasy Łukasz te 400kVA weź mi to przelicz inaczej, ile tam można pociągnąć kW mocy i amperażu? Bo chcieliśmy stawiać trafo w firmie i chcieli żebyśmy zapłacili. Były przymiarki ale z obliczeń to jakieś między 200-300kW żeby szło podłączyć.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 19:39

Produkcja biomasy Dawid nie mam pojęcia muszę popytać :unsure:, Tyle że wy macie firmę, jakbyś swoją założył i chciał przyłącze to by musieli postawić, przynajmniej PGE tak ma ;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#25 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 19:49

Produkcja biomasy A to rozumiem dla nowych firm oni podłączają za darmoche. A firme będe otwierał swoją :)

#26 Share nowik1236

nowik1236

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 21:25

Produkcja biomasy Nie napisałem, że jest to mało. Czytaj uważnie;) Do produkcji na niewielką skalę w zupełności wystarczy. Ale nie to jest najwiekszym problemem. Tak jak ktoś wspomniał, ciekawe czy kolega ma dostep do dużej ilości stosunkowo taniej słomy. Znam osoby, które kupjąc słomę po 200 zl i sprzedając brykiet po około 350zł do elektrociepłowni wychodzą na swoje. Jezeli miałby dostęp do taniej słomy ( w naprawde dużych ilościach) to zysk byłby o wiele wyzszy.

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2011 - 21:28

Produkcja biomasy 2,5t/h to mało :blink: Z tego co dziki mówił to jest największy w okolicy w w pierwszej 3 w województwie 5t/h, większość to poniżej 1t, najczęściej 100t na miesiąc

#28 Share nowik1236

nowik1236

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 21:34

Produkcja biomasy 2,5 tony na godzine to nie jest mało. chyba coś źle zrozumiałem mój błąd... Ale zostawmy już sprawy przyłącza to nie jest najważniejsze.

#29 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 21:34

Produkcja biomasy

400kVA to niestety niewystarczające przyłacze jeżeli miała by to być produkcja na szerszą skalę

Chyba, że mówimy tu o małej brykieciarce i małym rozdrabniaczu to zmienia postac rzeczy. Wtedz 400kVA wzstarczy w zupełności ../../public/style_emoticons/default/wink.gif

tutaj ;)
tak jak JJ napisał 2,5t/h to już duży zakład peletu

#30 Share nowik1236

nowik1236

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 21:40

Produkcja biomasy Wszystko rozbija sie o kwestie co dla kogo jest już tą "dużą i szerszą skalą" produkcji. Na 400kVA da rane produkować 2,t tony na godzine bez większych problemów??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2011 - 21:51

Produkcja biomasy znajomy robi 2,5t ;) na jednym trafo 400 i dyskoteki nie ma, kwestia urządzeń.
Kwestia linii technologicznej. Jak z min rozmawiałem, bo trochę dla niego słomę woziłem to różnice pomiędzy poszczególnymi liniami wynosiły 20% zapotrzebowania na energię elektryczną :blink: Więc może być że z 400 zrobisz jak on 2,5t lub jak kupisz chińczyka to zrobisz 1,5t ;) a dla ciebie dużo i szeroka skala to ile? Barlinek :D

#32 Share nowik1236

nowik1236

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 21:55

Produkcja biomasy Dla mnie 2,5 t/h to już szeroka skala:P moje obawy wzięły się stąd, że producen powiedział że przy produkcji 2t/h to będzie niewystarczające przyłącze. ps. co wy z tym Barlinek-iem ?? :P

#33 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 21:58

Produkcja biomasy tak jak JJ napisał dyskoteki nie ma ale kiedyś wspominał, że przydałby się jeszcze jeden jakiś 100kVA w rezerwie bo czasami jak surowiec bardziej wilgotny to ciężej jest go przerzucić maszynom na początku ale co i jak dokładnie to nie wiem.
Barlinek to największy producent peletu w Polsce i się ze znajomego ( pseudonim Dziki) śmiejemy że sobie drugi Barlinek chce zrobić, bo chłop ma łep i chce się rozwijać, w dodatku mu to dobrze wychodzi

#34 Share nowik1236

nowik1236

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 22:04

Produkcja biomasy Hehehe;) wszsytko jasne. Dzięki Łukasz za wyjaśnienie.

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 maj 2011 - 21:49

Produkcja biomasy odświeżam temat bo jest bardzo ciekawy, jakieś kroki naprzód w produkcji coś już wiadomo?

#36 Share feliks135

feliks135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 15:59

Produkcja biomasy poczytałem sobie na forum brykieciarek... najlepiej to po prostu zobaczyć

#37 Share stalin

stalin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Lubię hodowtę bydła mięsnego i pracę przy zwierzętach jak i na łąkach w spokoju i ciszy z dala od czegokolwiek.

Napisany 12 grudzień 2014 - 15:24

Produkcja biomasy

Witam chciałbym się was zapytać czy nie wiecie gdzie sprzedać siano na biomasę? mam tego koło 170sztuk 150cm i nie wiem gdzie to sprzedać. jestem z kujawsko pomorskiego.

#38 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 11:46

Produkcja biomasy

Pod Piłą w miejscowości Ciszewo (obok Milicza) jest firma która skupuje taki surowiec. Pytanie z jakiego rejonu kuj-pom jesteś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share stalin

stalin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Lubię hodowtę bydła mięsnego i pracę przy zwierzętach jak i na łąkach w spokoju i ciszy z dala od czegokolwiek.

Napisany 15 lipiec 2015 - 11:08

Produkcja biomasy

Faktycznie w Ciszewie jest Farmutil i tam sprzedawałem a teraz jeżdżę do Moglina tam jest firma Pellet Polska i dają dużo lepsze pieniądze i ogólnie warunki sprzedaży