Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja biomasy

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lopez

Lopez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 12:21

Produkcja biomasy witam chce otworzyc firme produkujaca pelet ze slomy i trocin chcialbym sie dowiedziec na jakie dofinansowanie z UE i gminy moglbym liczyc a pozatym moze ktos z was prowadzi juz taka dzialalnosc? z checia posluchalbym waszych rad i opinii na ten temat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja biomasy Dzisiaj, 12:35
  •  

#2 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 13:42

Produkcja biomasy Możesz skorzystać z działania "Różnicowanie działalności rolniczej". Najlepiej zajrzyj na www.brykieciarki.fora.pl Tam jest forum na ten temat i można się wiele dowiedzieć.

#3 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 13:44

Produkcja biomasy nie prowadzę ale interesowałem się tym. moim zdaniem ciężki kawałek chleba. jedynie kontrakt z elektrownią i nic więcej
ja mieszkam 20km od elektrowni ale już byli szybsi ode mnie w okolicy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 13:54

Produkcja biomasy Szymon, można również nawiązać kontakt z firmą skupującą, która odsprzedaje biomasę do elektrowni.

#5 Share Lopez

Lopez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 13:57

Produkcja biomasy ja pisalem do elektrowni ale nieotrzymalem jeszcze odpowiedzi po jakiej cenie by skupowali wiec znacie moze ceny skupu?

#6 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 07 styczeń 2011 - 15:41

Produkcja biomasy A dlaczego pelet a nie brykiet?

#7 Share Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 07 styczeń 2011 - 22:36

Produkcja biomasy Moj kolega prowadzi produkcje brykietu musze powiedziec ze nie idzie mu najlepiej coz moze to wina tego ze nie wykazuje sie przedsiebiorczoscia. A w wiosce obok taka produkcja upadla.
" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

#8 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 08 styczeń 2011 - 12:07

Produkcja biomasy A z jakich okolic jesteś? bo widzę że lubelskie i ja też lubelskie B)

#9 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 12:44

Produkcja biomasy @Lopez pellet jest gorszy niż brykiet w produkcji. Sam o tym myślałem i doszłem do wniosku że lepsze rozwiązanie to brykiet RUF czyli ładna kosteczka.

#10 Share nowik1236

nowik1236

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 13:58

Produkcja biomasy Produkcja brykietu ze słomy jest opłacalna tylko pod kilkoma warunkami. Najważniejszym z nich jest dostęp do dużych ilości taniej słomy. Elektrownie bardzo chętnie kupią nawet 100 % wyprodukowanego surowca, jednak aby bezpośrednio sprzedawac brykiet trzeba miec produkcje na poziomie min. 100o ton miesięćznie. Przy mniejszych mocach produkcyjnych brykiet można sprzedawać przez pośredników. Aktualne ceny to cos ok 320 zł za tone przy sprzedaży przez posredników do Elektrowni Ostrołęka. sprzedając w detalu można uzyskać nawet 450 zł za tone( w zależności od specyfiki rynku lokalnego).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 16:42

Produkcja biomasy pisałem w innych tematach i nic
A jak to jest dotacjami na linie do produkcji czy na dziś coś jest albo kiedy będzie bo nic nie mogie takiego znaleźć a wiem że kiedyś było dofinansowanie ???

#12 Share nowik1236

nowik1236

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 19:02

Produkcja biomasy Jeżeli chodzi o dotacje to sprawa nie wyglada zbyt ciekawie. Jest kilka form uzyskania dotacji jednak są to programy ogólne, a nie specyficzne dla produkcji brykietu. Problem z rozpoczęciem produkcji brykietu jest całkiem spory. Zaczynając od przyłącza transformatorowego o dużej mocy, poprzez uzyskanie pozwolenia na produkcje, rozpoczęcie prowadzenia działalności(przejście na zus), poprzez zakup całej linii do produkcji brykietu. Niemniej jednak przy pewnych sprzyjajacych okolicznościach jest to świetny interes i pomysł na biznes.

#13 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 19:43

Produkcja biomasy lepiej przejście na Krus te wszystkie papiery to da sie załatwić w jakiś sposób , tylko chodzi mi o dotacje na zakup linii do produkcji cos konkretnego

#14 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 13 kwiecień 2011 - 19:54

Produkcja biomasy

Zaczynając od przyłącza transformatorowego o dużej mocy,

Do 400kVA stawia zakład energetyczny na swój koszt
A nie możesz poszukać w necie jest tego masę no EFRR Polska Wschodnia itp itd to paliwo alternatywne gdzie się nie zakręcisz to można coś wyrwać, jak ty nie wiesz gdzie zacząć szukać to produkcji na pewno nie zaczniesz ;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#15 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 19:59

Produkcja biomasy no tak konkretnie to nie jest łatwo znaleść cos na ten temat

#16 Share nowik1236

nowik1236

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 21:17

Produkcja biomasy 400kVA to niestety niewystarczające przyłacze jeżeli miała by to być produkcja na szerszą skalę. Sam rozdrabniacz potrzebuje wiecej "mocy". brykieciarka pracuje pulsacyjnie i jeśli nie będziesz posiadał swojego transformatora to sąsiedzi bedą miali "dyskoteke" co z pewnością przyczyni sie do konfliktów między ludzkich. Chyba, że mówimy tu o małej brykieciarce i małym rozdrabniaczu to zmienia postac rzeczy. Wtedz 400kVA wzstarczy w zupełności ;)

#17 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 09:48

Produkcja biomasy Ja pierdziele to sobie postaw 1MVA za swoje i starczy ci na wszystko a 400kVA Przedsiębiorstwo Energetyczne nowej firmie stawia za free. Poza tym masz kasę na linię technologiczną na poziomie 5t/h? :lol:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2011 - 10:08

Produkcja biomasy T-rex 5t/h to 1 800 tyś € jak Dziki stawiał :lol: także żeby na 0,5t/h miał kasę to będzie dobrze :P

#19 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 17:47

Produkcja biomasy no ktoś tu grubo przesadza albo się porywa z motyką na słońce ;[ :D :D :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 18:12

Produkcja biomasy A właśnie zapomniałem o nim :) on na 5t/h ma dwa trafo po 400kVA każdy jeden na siebie drugi na żonę aby mieć je za darmo
Tobiasz o co ci chodzi z tą motyką?
Niech autor napisze czy ma dostęp do surowca ;)