Senator

Wymogi wzajemnej zgodności

Polecane posty

wikus666    0

witam

nie bardzo rozumiem ta akcje z wzajemna zgodnoscia.

jeden z doradcow proponuje mi podpisanie z nim wlasnie tej wzajemnej zgodnosci.

moje pytanie czy musze cos takiego podpisac??

jakie bede mial korzysci lub ewentualnie straty podpisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolega ma pewnie na myśli podpisanie umowy z doradcą na usługę (doradzenie) jak się dostosować do tych standardów (jakie spełnić warunki aby było OK).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
green    3

Dostałem dzisiaj kopie raportu z kontroli powierzchni gospodarstwa i jakie moje zdziwienie o ile powierzchnia się zgadza jakie małe róznice ale wciskają mi że miałem zasiany np jęczmień a tam było pszenżyto albo zamiast mieszanki (owies+jęczmień) sam owies. to była kontrola nie zapowiedziana ale wiedizałem że byli bo ich spotkałem jak mierzyli. Mozę ktoś wie czy mam interweniować coś w agencji czy czekać??

 

Witam,

Radzę czym prędzej gromadzić dowody - uprawy ofotografować dokładnie tak żeby było jakieś potwierdzenie daty, do tego ewentualnie faktury za zakup ziarna, świadkowie. Jeśli chodzi o zgłoszenie zastrzeżeń do raportu to moja odpowiedź jest już nieco spóźniona, gdyż zgodnie z art. 31 ust 7 ustawy o płatnościach w ramach systemu wsparcia bezpośredniego jest na to 14 dni. Nie zgłoszenie takich zastrzeżeń na szczęście nie zamyka jednak drogi do późniejszego odwołania się od niekorzystnej decyzji wydanej na podstawie raportu z takiej nieudolnej kontroli (które niestety zdarzają się bardzo często). Do wspomnianego odwołania potrzebne będą, jak napisałem na wstępie, jakieś poszlaki potwierdzające Pana wersję.

W razie czego służę pomocą w przygotowaniu odwołania. Zapraszam na stronę mojej kancelarii:

 

Mój odnośnik


GreenConsult - Doradztwo Prawne w sektorze rolnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Zależy kolego na jakich obszarach jesteś? ONW czy OSN

Obszar ONW wymogi podczas kontroli wet:

- ewidencja stosowania śr ochr roślin

- papierek z punktu sprzedaży o dostarczeniu zuużutych śr ochr rośl.

- ewidencja zakupu pasz

- ewidencja sprzedaży pasz, oraz nr paszowy(jeżeli sprzedajesz)

- zagospodarowanie obornika

- dzienna dawka pasz na jedną krowę

- księga leczenia zwierząt

- książka zdrowotna hodowcy

- oczywiście księga rejestracji zwierząt

- zaświadczenie z zakładu komunalnego o jakości wody + rachuki (chcą wiedzieć ile zuużywasz) albo badania wody jeżeli masz własne ujęcie

 

Jak sobie coś przypomnę to dopiszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj