Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymogi wzajemnej zgodności

56 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Prze80

Prze80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 luty 2011 - 08:43

Ewidencja leczenia: nie lecze, bo nie chorują, a jesli juz sie zdarzy jakis przypadek, to wpisuje.

Jeśli już coś leczysz to nie Ty masz wpisywać tylko weterynarz. Podając leki powinien zostawić kartkę z samo kopiującego druku, na której jest napisane, co, ile, kiedy podał, okres karencji i ma się pod tym podpisać. Takie luźne kartki zebrane do kupy, tworzą książkę leczenia zwierząt. Dodatkowo trzeba trzymać ją 5 lat. Jeśli ktoś przyjedzie do Ciebie na kontrolę i nie ma takiej ewidencji to punkty lecą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymogi wzajemnej zgodności Dzisiaj, 08:11
  •  

#42 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 17:28

Wymogi wzajemnej zgodności Przeczytałem dziś że muszą być w gospodarstwie środki dezynfekcyjne wie ktoś o jakie chodzi?

#43 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 13:21

Wymogi wzajemnej zgodności Przy hodowli zwierzat musisz miec maty dezynfekcyjne , same maty nic nie daja wiec musisz jeszcze posiadac srodek dezynfekcyjny ktorym nasaczysz mate gdy bedziesz musial jej uzyc

#44 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 18:17

Wymogi wzajemnej zgodności Czy jeżeli szczepię prosiaki żelazem to też muszę jakoś odnotować ?

#45 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 14 kwiecień 2011 - 20:44

Wymogi wzajemnej zgodności Pewnie tak, jak ze wszystkimi środkami leczniczymi - odnotowana sprzedaż na karcie od lekarza weterynarii...
Ja miałem dzisiaj kontrolę z WIS, po zaleceniach usłyszałem, że zostałem "wylosowany" do kontroli CC przez Agencję... , ma być w czerwcu, na koniec maja mam mieć te ich wszystkie papierki. Macie może jakieś pomysły - jak zaskoczyć kontrolę i się chociaż trochę im oprzeć? Bo nie wpuszczenie ich na swój teren, może być sankcjogenne. :lol:
Zauważyłem, że WIS tak do końca, nie jest mocny w interpretowaniu tych wspaniałych papierkowych przepisów i na moją uwagę o wymagany :blink: "rejestr usuwania ściółki", że pierwsze słyszę, też nie umieli sensownie wytłumaczyć, schodząc na normy wywozu nawozów naturalnych... . Więc też się uczą kontrolować. Ciekawe jak podchodzą / będą / do kontroli pracownicy ARiMR, bo raczej kontrola CC to wspólna WIS-u z Agencją?
Sądzę, że wybrali mnie, bo już trochę tych papierków nagromadziłem i tak od razu nie chcą pewnie ludzi karać obcinaniem dopłat, zwłaszcza w roku wyborczym...
Więc obywatelskie nieposłuszeństwo czy kolaboracja? :D
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#46 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 17:32

Wymogi wzajemnej zgodności Czy to CC dotyczy wszystkich rolników czy tylko onw, jak to jest gdzie mam szukac coś na ten temat ja do tej pory nie dostałem żadnych pism o któych piszecie

#47 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 23 październik 2011 - 13:15

Wymogi wzajemnej zgodności Ponawiam pytanie o punkt listy kontrolnej "PASZE C" nr 26: "Prowadzona jest dokumentacja dotycząca prawidłowego usuwania martwych zwierząt i ściółki."
Martwe zwierzęta to ok. wiadomo, ale co z tą ściółką?
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#48 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 24 październik 2011 - 11:12

Wymogi wzajemnej zgodności ściółki to chyba o obornik chodzi tak mi się wydaję to wiadomo przelicznik masz na h a jak za dużo ci wychodzi to musisz oddać bądź sprzedać komuś i jakiś papierek mieć na to

#49 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 14 listopad 2011 - 19:52

Wymogi wzajemnej zgodności My jutro mamy kontrole z weterynarii, tydzień temu była z dobrostanu, a jutro to o pasze, przechowuje ziarno na stropie garaży, powinno być ok tylko nie mam tych klatek dla gryzoni, czy jak to się nazywa. Wszystkie worki w paszarni są na paletach zawiązane, tak jak powinno być, ewidencja zakupu pasz, stosowania śr. ochr roślin jest. Teraz robie tabelkę zagospodarowania obornika, bo to też sprawdzają. :P Paliwo to na bieżąco zuużywam, śr ochrony też, i nie mam szafki. Macie jeszcze jakieś pomysły?

http://images2.budor...e_standardy.pdf Link naszego kochanego IBMER, może się przydać o magazynowaniu pasz...

Edytowany przez Pestus123, 14 listopad 2011 - 19:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share jozmi

jozmi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 19:27

Wymogi wzajemnej zgodności Dostałem dzisiaj kopie raportu z kontroli powierzchni gospodarstwa i jakie moje zdziwienie o ile powierzchnia się zgadza jakie małe róznice ale wciskają mi że miałem zasiany np jęczmień a tam było pszenżyto albo zamiast mieszanki (owies+jęczmień) sam owies. to była kontrola nie zapowiedziana ale wiedizałem że byli bo ich spotkałem jak mierzyli. Mozę ktoś wie czy mam interweniować coś w agencji czy czekać??

#51 Share wikus666

wikus666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 20:21

Wymogi wzajemnej zgodności witam
nie bardzo rozumiem ta akcje z wzajemna zgodnoscia.
jeden z doradcow proponuje mi podpisanie z nim wlasnie tej wzajemnej zgodnosci.
moje pytanie czy musze cos takiego podpisac??
jakie bede mial korzysci lub ewentualnie straty podpisania.

#52 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 21:14

Wymogi wzajemnej zgodności Podpisania ale czego? O co ci w ogóle chodzi?

#53 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 21:32

Wymogi wzajemnej zgodności Kolega ma pewnie na myśli podpisanie umowy z doradcą na usługę (doradzenie) jak się dostosować do tych standardów (jakie spełnić warunki aby było OK).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#54 Share green

green

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 21:45

Dostałem dzisiaj kopie raportu z kontroli powierzchni gospodarstwa i jakie moje zdziwienie o ile powierzchnia się zgadza jakie małe róznice ale wciskają mi że miałem zasiany np jęczmień a tam było pszenżyto albo zamiast mieszanki (owies+jęczmień) sam owies. to była kontrola nie zapowiedziana ale wiedizałem że byli bo ich spotkałem jak mierzyli. Mozę ktoś wie czy mam interweniować coś w agencji czy czekać??

Witam,
Radzę czym prędzej gromadzić dowody - uprawy ofotografować dokładnie tak żeby było jakieś potwierdzenie daty, do tego ewentualnie faktury za zakup ziarna, świadkowie. Jeśli chodzi o zgłoszenie zastrzeżeń do raportu to moja odpowiedź jest już nieco spóźniona, gdyż zgodnie z art. 31 ust 7 ustawy o płatnościach w ramach systemu wsparcia bezpośredniego jest na to 14 dni. Nie zgłoszenie takich zastrzeżeń na szczęście nie zamyka jednak drogi do późniejszego odwołania się od niekorzystnej decyzji wydanej na podstawie raportu z takiej nieudolnej kontroli (które niestety zdarzają się bardzo często). Do wspomnianego odwołania potrzebne będą, jak napisałem na wstępie, jakieś poszlaki potwierdzające Pana wersję.
W razie czego służę pomocą w przygotowaniu odwołania. Zapraszam na stronę mojej kancelarii:

Mój odnośnik

GreenConsult - Doradztwo Prawne w sektorze rolnym

#55 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 10:19

Wymogi wzajemnej zgodności Koledzy, może ktoś z was wypunktować jaką należy prowadzić dokumentację (do kontroli) w przypadku hodowli krów?

#56 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2012 - 20:46

Wymogi wzajemnej zgodności Zależy kolego na jakich obszarach jesteś? ONW czy OSN
Obszar ONW wymogi podczas kontroli wet:
- ewidencja stosowania śr ochr roślin
- papierek z punktu sprzedaży o dostarczeniu zuużutych śr ochr rośl.
- ewidencja zakupu pasz
- ewidencja sprzedaży pasz, oraz nr paszowy(jeżeli sprzedajesz)
- zagospodarowanie obornika
- dzienna dawka pasz na jedną krowę
- księga leczenia zwierząt
- książka zdrowotna hodowcy
- oczywiście księga rejestracji zwierząt
- zaświadczenie z zakładu komunalnego o jakości wody + rachuki (chcą wiedzieć ile zuużywasz) albo badania wody jeżeli masz własne ujęcie

Jak sobie coś przypomnę to dopiszę ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#57 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 19:32

Wymogi wzajemnej zgodności A krowę to trzeba doić (według Crocc Compolonoco), czy jak sama się wydoi to już jest OK?