Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymogi wzajemnej zgodności

56 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 11:15

Wymogi wzajemnej zgodności Witam, mam pytanie odnośnie tego zagadnienia. Czy dotyczy to wszystkich rolników, czy tylko tych korzystających z PROW 2007-13? I czy jeśli wszystkich, to przy hodowli trzody muszę prowadzić jakąś ewidencję jeśli kupuje same koncentraty a nie paszę, bo pasza jest robiona we własnym gospodarstwie :)
I jak jest z tą księgą leczenia zwierząt, czytałem że wypisuje ją lekarz weterynarii, to czy ja muszę mu dać jakiś druk do wypełnienia i mu powiedzieć żeby wypełnił czy to on będzie miał, wypełni i mi da? <_<
A tak poza tym, to czy można powiedzieć przy kontroli że zwierzęta nie chorują i nie mam dlatego tej ewidencji? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymogi wzajemnej zgodności Dzisiaj, 00:25
  •  

#2 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 11:26

Wymogi wzajemnej zgodności CC dotyczy wszystkich rolników ubiegajacych sie o dopłaty bezpośrednie. Prowadzisz ewidencję pasz wyprodukowanych w gospodarstwie oraz zakupionych (w tym wypadku wystarczą dowodu zakupu np. koncentratu). Lekarz zostawia wypełnione karty leczenia które należy przechowywać 5lat. Zwierzęta nie chorują - a przecież jest też profilaktyka i wtedy też lek.wet. zostawia wypełnioną kartę leczenia.

#3 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 07 styczeń 2011 - 12:59

Wymogi wzajemnej zgodności

Prowadzisz ewidencję pasz wyprodukowanych w gospodarstwie oraz zakupionych (w tym wypadku wystarczą dowodu zakupu np. koncentratu).

Z całym szacunkiem dla CC ale czy nie sądzicie, że to jest lekko chore?? To co mam pisać przykładowo "5 wiader pszenżyta, 5 mieszanki ... "i datę do tego?? Od nas wymagają a głośno teraz o sprawie dioksyn w paszach w Niemczech... Polskiego rolnika za 1cm stanowiska za mało uwalą. A tam co się wyrabia?
Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 07 styczeń 2011 - 14:53

Wymogi wzajemnej zgodności zgadzam sie z poprzednikiem. już nie raz czy dwa było słychać, że kase z uni komuś urwali za zbyt krotkie stanowisko czy o pare litrów za małe szambo. A o tych dioksynach w niemczech sprawa ucichnie i nikt nie poniesie konsekwencji, bo mimo tego ze normy są przekroczone 4-krotnie nie szkodzą az tak bardzo. Wiec pytanie ode mnie: "po jaką cholerę one są i jak polski rolnik ma konkurować"

#5 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 15:27

Wymogi wzajemnej zgodności @trebor33- czyli nie muszę wypełniać jakichś druczków dot. pasz, przy kontroli pokazuję tylko dowody zakupu koncentratu?

A tą tabele dot. nawożenia roślin nawozami też trzeba mieć?

Edytowany przez Senator, 07 styczeń 2011 - 15:27.

#6 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 07 styczeń 2011 - 15:32

Wymogi wzajemnej zgodności z tego co ja zrozumiałem odnośnie ewidencji nawożenia, to dotyczy rolników na obszarach OSN

#7 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 16:10

Wymogi wzajemnej zgodności No tak, nie doczytałem :)

#8 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 18:31

Wymogi wzajemnej zgodności Myśle, że to może być pomocne http://www.arimr.gov...netowa_2011.pdf

#9 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 07 styczeń 2011 - 18:46

Wymogi wzajemnej zgodności Podejrzewam że tamat właśnie od tej broszury się zaczął, bo takie coś do domu mi z arimr przysłali.

#10 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 19:54

Wymogi wzajemnej zgodności No dobra podsumowując o paszach (własnych) w razie kontroli wystarczy pokazać dowód zakupu koncentratu tak? A co sądzicie o załącznikach:
Załącznik 10. Ewidencja zakupu produktów roślinnych i zwierzęcych.
Załącznik 11. Ewidencja sprzedaży produktów z gospodarstwa.
Wg. mnie to jest już prawie jak kasa fiskalna tyle że bez podanej ceny...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 20:55

Wymogi wzajemnej zgodności Przyłączam się do pytania @mszk8 w sprawie dowodu zakupu, czy trzeba go będzie wprowadzić do tej tabelki (załącznik 7), czy tylko pokazać przy kontroli?

I w sprawie załączników 10 i 11 to jak sprzedam zboże czy rzepak to mam tam wpisać? Dobrze to rozumiem?

Podejrzewam że tamat właśnie od tej broszury się zaczął, bo takie coś do domu mi z arimr przysłali.

Dokładnie :D

#12 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 21:22

Wymogi wzajemnej zgodności Zakup paszy trzeba wprowadzić do tabelki, ponieważ te dokumenty trzeba 3 lata wstecz przechowywać, a przez ten czas na zwykłym rachunku to wyblaknie.
Rachunki trzymać razem z kartką z tabelka i będzie ok :P

A co do tego jak coś sprzedasz to wpisać tylko tak jak wymagają w tabelce, do kogo, co i w jakiej ilości poszło.

Najlepiej zrobić sobie takie tabelki np. w excelu, wpisywać wszystko, na koniec roku wydrukować, trzymać z dokumentacją za rok np.2010 idobre ;)

Poza tym jak się produkuje we własnym gospodarstwie pasze to trzeba posiadać numer paszowy, składa się wniosek u powiatowego inspektora weterynarii i bez problemu to przydzielają.

To co wymagają to jest chore! Każdą pierdołę pisać, opryski też trzeba pisać co, ile, gdzie, kiedy, nawet jaka była pogoda podczas zabiegu :D ale to na szczeście wymagane nie jest.
Jak oni zaczną wszystko tak dokładnie kontrolować to będzie masakra, większości dopłaty pouwalają. Chociaż z początku jest tylko upomnienie. Aha i z każdą rzeczą którą się naprawiło/przystosowało po kontroli najlepiej zajechać do arimr-u i ich o tym powiadomić, oni wydają na to jakiś świstek że się modernizuje i jakby co to do następnej kontroli mamy dowody żeśmy ćoś w tym kierunku robili, żeby się przystosować.

#13 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 07 styczeń 2011 - 21:30

Wymogi wzajemnej zgodności Panowie,nie dajmy się zwariować,spokojnie,na razie to jest tylko wielki ro****l .Jakiś idiota i laik za biurkiem coś wymyśli a potem jest bałagan,oni sami9 się w tym wszystkim zamotają

#14 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 21:37

Wymogi wzajemnej zgodności Nie dajmy się zwariować, ale jak przyjdą i dopłaty opier***ą to będą dopiero jajca :lol:

#15 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 21:40

Wymogi wzajemnej zgodności co do tej ewidencji sprzedaży to wystarczy taka jak do VAT, czy trzeba oddzielną robić?

#16 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 18:51

Wymogi wzajemnej zgodności A jak jest z tym numerem paszowym? Czy muszę go mieć jeśli robiąc paszę mieszam tylko śrutę z zakupionym gotowym koncentratem?

#17 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 20:38

Wymogi wzajemnej zgodności Z tego co piszą to czy produkujesz na własne potrzeby czy na sprzedaż to musisz ten numer posiadać.
"Dokonanie zgłoszenia(rejestracji, zatwierdzenia) przez rolnika do powiatowego lek. weterynarii, prowadzonej działalności w zakresie produkcji, przetwarzania, przechowywania, transportu, dystrybucji pasz. Dotyczy: wszystkich produkujących, skarmiających zwierzęta i sprzedających pasze".

Chodzi im chyba o to że gdyby było coś z paszą nie tak, to cię szybko znajdą, z drugiej strony tak jakby nie można było tego załatwić wpisując normalnie danych osobowych, biurokracja no i tyle.

W tym kraju chcą te rolnictwo "zajechać" do końca, zamiast poprawiać żeby było lżej, to wymagają nie wiadomo czego.

#18 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 08:09

Wymogi wzajemnej zgodności Zobaczcie Panowie jak to jest-jakiś urzędnik coś tam wymyśli a milion rolników zaczyna już myśleć jak mu dogodzić :D -a może by tak pomyśleć o obywatelskim nieposłuszeństwie,ciekawe co by było gdyby WSZYSCY rolnicy odmówili wypełniania owych bredni (pisząc to zaręczam żem zdrów na ciele i umyśle a za brednię uważam tą papierkologię-łańcuch żywieniowy-ciekawe jakim cudem przeżyliśmy tyle lat nie mając pojęcia o istnieniu czegoś takiego ).I ciekawe jest ile chorób zwierzęcych (odzwierzęcych) trafiło od nas na Zachód i vice versa ?

#19 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 08:49

Wymogi wzajemnej zgodności @jaro a może by tak wszyscy tak skrupulatnie (co do grama zboża itd.) zaczęli wypełniać te papierki to urzędasy sami by się wtedy wkopali. A tak na marginesie to macie już zrobione tabelki ewidencyjne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 09:54

Wymogi wzajemnej zgodności Urzędnicy po prostu zażądaliby dodatkowych rąk do pracy (i je dostali ) i sami byśmy się wkopali :D .
PS.Ja już kiedyś jedną wojenkę z nimi wygrałem-koniecznie chcieli żebym przekwalifikował jedną łąkę (w papierach mieli że rosną tam drzewa a tych najstarsi Indianie nie pamiętali )-więc odparłem że zgoda (tu odetchnęli :D ) tyle że pod jednym małym warunkiem- za to przekwalifikowanie ( ok. 1200 zł) sami zapłacą :D .Jako że podawałem stan faktyczny więc byłem na wygranej pozycji-jakoś tą żabę przełknęli i przestali przysyłać zawiadomienia cobym ową łąkę sprostował.

Edytowany przez jaro, 09 styczeń 2011 - 09:59.