Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymogi wzajemnej zgodności

56 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:25

Wymogi wzajemnej zgodności

Zobaczcie Panowie jak to jest-jakiś urzędnik coś tam wymyśli a milion rolników zaczyna już myśleć jak mu dogodzić :D -a może by tak pomyśleć o obywatelskim nieposłuszeństwie,ciekawe co by było gdyby WSZYSCY rolnicy odmówili wypełniania owych bredni (pisząc to zaręczam żem zdrów na ciele i umyśle a za brednię uważam tą papierkologię-łańcuch żywieniowy-ciekawe jakim cudem przeżyliśmy tyle lat nie mając pojęcia o istnieniu czegoś takiego ).I ciekawe jest ile chorób zwierzęcych (odzwierzęcych) trafiło od nas na Zachód i vice versa ?

No właśnie, dobrze to ująłeś że wszyscy. Ale jak wiadomo w tym kraju jest to niemożliwe :D
Skończyło by się prawdopodobnie na tym że by pojechali po dopłatach ;[
A tak w ogóle to przestrzeganie CC jest warunkiem do naliczania wysokości dopłat, jak się mylę to mnie poprawcie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymogi wzajemnej zgodności Dzisiaj, 11:27
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:32

Wymogi wzajemnej zgodności Tak w ogóle to mi się przypomniało o tym całym łańcuchu żywieniowym że to planowane było już kupę lat temu-byłem przed laty w powiatówce (weterynarii) i rozmawiałem ze znajomą-wyciągnęła z szuflady właśnie dokumenty o owym łańcuchu i powiedziała-"niech pan spojrzy co wam fundują za bezsens za parę lat"-najciekawsze jest co jeszcze w tych biurkach trzymają ?:D

#23 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 12:45

Wymogi wzajemnej zgodności Tego nawet najstarsi Górale nie wiedzą :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2011 - 16:17

Wymogi wzajemnej zgodności Kurde to wygląda na to, że muszę tą broszurę przeczytać... B)
PS. Jak ktoś zrobi tą tabelę, to niech się podzieli :D

#25 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 21:27

Wymogi wzajemnej zgodności O jaką tabelę ci dokładnie chodzi? :)

#26 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 21:42

Wymogi wzajemnej zgodności Ok już wiem, jest ta tabela w załącznikach, załącznik nr 7 ewidencja zakupu pasz...A czy dobrze rozumiem, że plan nawożenia i zabezpieczenie kiszonek przed wyciekiem soków do gleby obowiązuje na obszarach OSN, czy na ONW też????

#27 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 21:53

Wymogi wzajemnej zgodności Chyba tylko na OSN :D

#28 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 21:57

Wymogi wzajemnej zgodności Chodź coś nas nieobowiązuje :P

#29 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 22:00

Wymogi wzajemnej zgodności No tak ale pomyślmy o tych których to teraz obowiązuje, ci to mają przej***ne :o

#30 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 09 styczeń 2011 - 22:44

Wymogi wzajemnej zgodności Czyli w świetle tych przepisów jak włączę śrutownik i przerobię 100kg pszenżyta i 100kg owsa na śrutę to muszę w tą tabelkę to wpisać?? I do tego będzie mi potrzebny ten numer od lekarza powiatowego?? :blink:
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 12:39

Wymogi wzajemnej zgodności Nr chyba potrzebny będzie, ale jak kupujesz koncentraty to wpisujesz chyba tylko od kogo go kupiłeś, ile, nazwę koncentratu, dla jakich zwierząt i do tego faktury albo jakieś inne dowody zakupu :)

Konkretnego składu paszy chyba nie musisz robić ;)

#32 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:24

Wymogi wzajemnej zgodności Mam 1 maciorę i to co od niej wychowam,nie mam książki leczenia bo nie wzywam lekarza (świnie nie chorują),co będzie w razie kontroli? i jeszcze jedno ,czy zabiegi inseminacyjne też wpisuje się do tej książki?.

#33 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:37

Wymogi wzajemnej zgodności Koledzy, uprawiam tylko pszenice i rzepak, nie prowadzę produkcji zwierzęcej. Przetwórca rzepaku wymaga ode mnie numeru producenta pasz. Czy ja takowy powinienem posiadać?
A tak na marginesie jeśli tempo rozwoju biurokracji się utrzyma, to w niedługim czasie będziemy zmuszeni posiadać karty drogowe w naszych maszynach. Ponadto pewnie przyjdzie nam też prowadzić coś takiego jak np: "rejestr wykorzystania wideł w gospodarstwie".

#34 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 11 styczeń 2011 - 21:15

Wymogi wzajemnej zgodności idż do powiatowego lek. wet. i tam się zapytaj o swój numer , ja bez tego w zeszłym roku nie mogłem pszenicy sprzedać

Nie cytujemy poprzedniego posta!

#35 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4175 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 14:00

Wymogi wzajemnej zgodności Ten numer powinien miec każdy. Wypełnia sie stosowny druczek.
Czy ten rejestr opryskó i nawożenia powinien prowadzić każdy rolnik? Czy tylko na OSN?

#36 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 16:03

Wymogi wzajemnej zgodności Opryski każdy już od kilku lat, nawożenie tylko na OSN :)

#37 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 16 styczeń 2011 - 23:16

Wymogi wzajemnej zgodności Z tego co ja zrozumiałem z tej broszury CC to wszyscy już musimy prowadzić ewidencję zarówno nawozów jak i śr. ochrony roślin.

#38 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 10:22

Wymogi wzajemnej zgodności @robert812- przeczytaj jeszcze raz, przed chwilą to zrobiłem sam (str 22-24) i roczny plan nawożenia muszą wypełniać tylko rolnicy na OSN, co do ŚOR to jak już od jakiegoś czasu wszyscy muszą wypełniać ;)

#39 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 01 luty 2011 - 10:04

Wymogi wzajemnej zgodności Po pierwsze jest to paranoja.
Po drugie, może jeszcze ewidencję "kupczenia", "seksenia" i ile litrów gorzały tygodniowo się spożywa i ogólnie ile kartek papieru i roboczogodzin?
Debilizmu - nie popieram.
Moja ewidencja wytwarzania pasz wygląda tak: raz na tydzień robię paszę, jak przyjadą to wpiszę z cyklem tygodniowym.
Ewidencja leczenia: nie lecze, bo nie chorują, a jesli juz sie zdarzy jakis przypadek, to wpisuje.
Rejestr szkodnikow (tylko kto tu szkodnikiem ;)): brak szkodnikow - niestwierdzono. Kot w stodole, lampa na owady w oborze, pies na zagrodzie.
Plan nawozenia i sr. ochr. roslin: to robie bo za to place i potem to jem.
Hmm, cos jeszcze, pewnie cos wymysla....
A i podobno juz podejrzewaja rolnika, ze zabija dzikie ptactwo i zwierzyne? Gdzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 01 luty 2011 - 13:09

Wymogi wzajemnej zgodności A dzisiaj przyszedl jeszcze jakis pacan z S.Security i chciał, żeby ochrone zamówić - :blink: (może jeszcze to niedługo będzie w CC). Babka od ubezpieczen non stop chodzi, żeby ubezpieczać uprawy. Powiedziałem jej, że nie bo to jest jeden wielki przekręt jak OFE. Lepiej niech wały przecwipowodziowe budują i nie wydają pozwoleń na budowe na terenach zalewowych, nie wiem jak to nazwać, nazwe łagodnie - debilizm. No, ale oczywiście jeszcze sie pytala czy ja kiedys byl w OFE. Powiedziałem, że tak - dałem jej się przepisać bo aż żal dupe ściskał jak na nią patrzyłem - sęp, hiena. Rolnicy - nie dajmy sie!!! Lepper wróć!!! Naciagacze won!!! Balcerowicz to chyba w piekle bedzie sie smazyl, tylu ludzi ma na sumieniu...