Senator

Wymogi wzajemnej zgodności

Polecane posty

wikus666    0

witam

nie bardzo rozumiem ta akcje z wzajemna zgodnoscia.

jeden z doradcow proponuje mi podpisanie z nim wlasnie tej wzajemnej zgodnosci.

moje pytanie czy musze cos takiego podpisac??

jakie bede mial korzysci lub ewentualnie straty podpisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kolega ma pewnie na myśli podpisanie umowy z doradcą na usługę (doradzenie) jak się dostosować do tych standardów (jakie spełnić warunki aby było OK).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
green    3

Dostałem dzisiaj kopie raportu z kontroli powierzchni gospodarstwa i jakie moje zdziwienie o ile powierzchnia się zgadza jakie małe róznice ale wciskają mi że miałem zasiany np jęczmień a tam było pszenżyto albo zamiast mieszanki (owies+jęczmień) sam owies. to była kontrola nie zapowiedziana ale wiedizałem że byli bo ich spotkałem jak mierzyli. Mozę ktoś wie czy mam interweniować coś w agencji czy czekać??

 

Witam,

Radzę czym prędzej gromadzić dowody - uprawy ofotografować dokładnie tak żeby było jakieś potwierdzenie daty, do tego ewentualnie faktury za zakup ziarna, świadkowie. Jeśli chodzi o zgłoszenie zastrzeżeń do raportu to moja odpowiedź jest już nieco spóźniona, gdyż zgodnie z art. 31 ust 7 ustawy o płatnościach w ramach systemu wsparcia bezpośredniego jest na to 14 dni. Nie zgłoszenie takich zastrzeżeń na szczęście nie zamyka jednak drogi do późniejszego odwołania się od niekorzystnej decyzji wydanej na podstawie raportu z takiej nieudolnej kontroli (które niestety zdarzają się bardzo często). Do wspomnianego odwołania potrzebne będą, jak napisałem na wstępie, jakieś poszlaki potwierdzające Pana wersję.

W razie czego służę pomocą w przygotowaniu odwołania. Zapraszam na stronę mojej kancelarii:

 

Mój odnośnik


GreenConsult - Doradztwo Prawne w sektorze rolnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Zależy kolego na jakich obszarach jesteś? ONW czy OSN

Obszar ONW wymogi podczas kontroli wet:

- ewidencja stosowania śr ochr roślin

- papierek z punktu sprzedaży o dostarczeniu zuużutych śr ochr rośl.

- ewidencja zakupu pasz

- ewidencja sprzedaży pasz, oraz nr paszowy(jeżeli sprzedajesz)

- zagospodarowanie obornika

- dzienna dawka pasz na jedną krowę

- księga leczenia zwierząt

- książka zdrowotna hodowcy

- oczywiście księga rejestracji zwierząt

- zaświadczenie z zakładu komunalnego o jakości wody + rachuki (chcą wiedzieć ile zuużywasz) albo badania wody jeżeli masz własne ujęcie

 

Jak sobie coś przypomnę to dopiszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj