Agronom15

Brykieciarka do słomy duo set firmy Asket

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agronom15    0

Witam. Od kilku miesięcy zajmuję się produkcją brykietu ze słomy. Posiadam linie 2 DUO SET+ ROZDRABNIACZ TYPU RK. Miesięcznie produkuje około 80 ton brykietu. Problem jest tylko z wydajnością. Gdy przerabiamy starą czystą(bez miotły trawy itp.) wysezonowaną słomę wszystko jest ok. Lecz gdy trafi się świeża słoma lub z jakąś wsiewką wydajność spada z 200 do 60 kg|h. Jest to spowodowane tym ze taka słoma jest bardziej sprężysta i się zawiesza nad otworem wlotowym do komory brykietującej. Asket umywa ręce mówiąc że w instrukcji jest napisane o tym że słoma ma być wysezonowana. Tylko słoma jest jaka jest i nic nie poradzę. Oczywiście poczyniłem jakieś ulepszenia ale to jeszcze nie to. Może ktoś zna sposób na rozwiązanie tego problemu? Biomasser jest dosyć popularny w Polsce więc liczę na pomoc kogoś kto pracuje na tych maszynach i również miał z tym problem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

Nie zajmuje się produkcja brykiety ale zdaje mi się że jakbyś zamontował jakąś żmijkę która by wchodziła do tej komory brykietującej to by rozwiązało problem i jeszcze najlepiej żeby ten zbiornik do którego wrzucasz sieczkę był w kształcie leju. Wysezonowana- znaczy taka która leżała na dworze przez jakiś czas? Ale przecież ona będzie wilgotna, Zakłady skupujące brykiet kupują od ciebie brykiet o takiej wilgotności? Gdzie sprzedajesz brykiet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

A z jakiej słomy robisz? Najlepsza do tych brykieciarek to jest w kolejności żytnia, pszenżytnia i pszenna. Z tego co się orientuję to można dodawać po trochu siana i słomy rzepakowej, ale niestety jęczmienna się wogóle nie nadaje. Słyszałem o tym że w zasobniku montowali drugie śmigło do mieszania ale chyba nie był zadowalającego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom15    0

To nie chodzi o rodzaj słomy ale jej jakość. Słoma musi mieć odpowiednie parametry. Musi być odpowiednio wilgotna krucha i bez chwastów typu miotła o brykietowaniu siana to można zapomnieć. Jeżeli trafi się słoma zbyt elastyczna lub z jakąś wsiewką trawy to w zasobniku z sieczką zbija się i kłębi przez to nie obsypuje się do komory. Przerobiłem już kilkaset ton słomy także już poznałem je trochę. Spróbuje z tym drugim śmigłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Rodzaj słomy ma znaczenie, a to ze względu na budowe. Żyto ma twarde i ciężkie łodygi przez co łatwo wpada do otworu, natomiast jęczmień ma przy łodyce liście które się kłębią i sie zawieszają. Co do siana to w naszy rejonie są podmokłe łąki na których nie raz kosiłem trawe (a raczej trzcinę) dochodzącą do dwóch metrów i idzie ją jako dodatek do słomy brykietować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Żyto twarde?? W porównaniu z czym?? Bo raczej nie z pszenżytem i pszenicą


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam taki sam zestaw brykieciarek z asketu ile masz nastukane godzin na brykieciarkach?? jakies awarie? brykieciarki nowego typu tzn każda tuleja ma własny silnik?? po ile sprzedajesz brykiet?? jesli chodzi o wydajnosc to podstawowa sprawa jest dokładne pociecie słomy w rozdrabniaczu, musza byc czesto sprawdzane i wymieniane noze w razie potrzeby oraz ostrzona siatka

Edytowano przez PROXIMAMICHAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj