Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brykieciarka do słomy duo set firmy Asket

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Agronom15

Agronom15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 09:31

Brykieciarka do słomy duo set firmy Asket Witam. Od kilku miesięcy zajmuję się produkcją brykietu ze słomy. Posiadam linie 2 DUO SET+ ROZDRABNIACZ TYPU RK. Miesięcznie produkuje około 80 ton brykietu. Problem jest tylko z wydajnością. Gdy przerabiamy starą czystą(bez miotły trawy itp.) wysezonowaną słomę wszystko jest ok. Lecz gdy trafi się świeża słoma lub z jakąś wsiewką wydajność spada z 200 do 60 kg|h. Jest to spowodowane tym ze taka słoma jest bardziej sprężysta i się zawiesza nad otworem wlotowym do komory brykietującej. Asket umywa ręce mówiąc że w instrukcji jest napisane o tym że słoma ma być wysezonowana. Tylko słoma jest jaka jest i nic nie poradzę. Oczywiście poczyniłem jakieś ulepszenia ale to jeszcze nie to. Może ktoś zna sposób na rozwiązanie tego problemu? Biomasser jest dosyć popularny w Polsce więc liczę na pomoc kogoś kto pracuje na tych maszynach i również miał z tym problem. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brykieciarka do słomy duo set firmy Asket Dzisiaj, 08:14
  •  

#2 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 10:23

Brykieciarka do słomy duo set firmy Asket Nie zajmuje się produkcja brykiety ale zdaje mi się że jakbyś zamontował jakąś żmijkę która by wchodziła do tej komory brykietującej to by rozwiązało problem i jeszcze najlepiej żeby ten zbiornik do którego wrzucasz sieczkę był w kształcie leju. Wysezonowana- znaczy taka która leżała na dworze przez jakiś czas? Ale przecież ona będzie wilgotna, Zakłady skupujące brykiet kupują od ciebie brykiet o takiej wilgotności? Gdzie sprzedajesz brykiet?

#3 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 16:43

Brykieciarka do słomy duo set firmy Asket A z jakiej słomy robisz? Najlepsza do tych brykieciarek to jest w kolejności żytnia, pszenżytnia i pszenna. Z tego co się orientuję to można dodawać po trochu siana i słomy rzepakowej, ale niestety jęczmienna się wogóle nie nadaje. Słyszałem o tym że w zasobniku montowali drugie śmigło do mieszania ale chyba nie był zadowalającego efektu.

#4 Share Agronom15

Agronom15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 18:45

Brykieciarka do słomy duo set firmy Asket To nie chodzi o rodzaj słomy ale jej jakość. Słoma musi mieć odpowiednie parametry. Musi być odpowiednio wilgotna krucha i bez chwastów typu miotła o brykietowaniu siana to można zapomnieć. Jeżeli trafi się słoma zbyt elastyczna lub z jakąś wsiewką trawy to w zasobniku z sieczką zbija się i kłębi przez to nie obsypuje się do komory. Przerobiłem już kilkaset ton słomy także już poznałem je trochę. Spróbuje z tym drugim śmigłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 19:18

Brykieciarka do słomy duo set firmy Asket Rodzaj słomy ma znaczenie, a to ze względu na budowe. Żyto ma twarde i ciężkie łodygi przez co łatwo wpada do otworu, natomiast jęczmień ma przy łodyce liście które się kłębią i sie zawieszają. Co do siana to w naszy rejonie są podmokłe łąki na których nie raz kosiłem trawe (a raczej trzcinę) dochodzącą do dwóch metrów i idzie ją jako dodatek do słomy brykietować.

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 19:54

Brykieciarka do słomy duo set firmy Asket Żyto twarde?? W porównaniu z czym?? Bo raczej nie z pszenżytem i pszenicą

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 11 styczeń 2011 - 16:56

Brykieciarka do słomy duo set firmy Asket witam posiadam taki sam zestaw brykieciarek z asketu ile masz nastukane godzin na brykieciarkach?? jakies awarie? brykieciarki nowego typu tzn każda tuleja ma własny silnik?? po ile sprzedajesz brykiet?? jesli chodzi o wydajnosc to podstawowa sprawa jest dokładne pociecie słomy w rozdrabniaczu, musza byc czesto sprawdzane i wymieniane noze w razie potrzeby oraz ostrzona siatka

Edytowany przez PROXIMAMICHAL, 11 styczeń 2011 - 16:57.

Dodaj odpowiedź