Skocz do zawartości

Zdjęcie

Firma Usługowa

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share provegeta

provegeta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 14:38

Firma Usługowa Ja sam od kilku dni myślę o takiej spółce z kuzynem, no ale najpierw trzeba przerowadzić ankiete, cyzli np chodzisz po rolnikach i pytasz czy byli by takim czymś zaintersowani. Bierzmy np orkę, 170 za ha + za paliwo, jeżeli masz już sprzęt to do roboty, gorzej jak musisz zaczynać od zera a ja będe musiał bo mój aktualny sprzęt moze i jest w miarę nowoczesny ale na pewno nie zbyt wielki.

pozdrawiam
Nizina Opolska - pobawmy się w rolnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Firma Usługowa Dzisiaj, 09:21
  •  

#22 Share rolnik43

rolnik43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 wrzesień 2011 - 06:17

Firma Usługowa

Ja sam od kilku dni myślę o takiej spółce z kuzynem, no ale najpierw trzeba przerowadzić ankiete, cyzli np chodzisz po rolnikach i pytasz czy byli by takim czymś zaintersowani. Bierzmy np orkę, 170 za ha + za paliwo, jeżeli masz już sprzęt to do roboty, gorzej jak musisz zaczynać od zera a ja będe musiał bo mój aktualny sprzęt moze i jest w miarę nowoczesny ale na pewno nie zbyt wielki.

pozdrawiam

kolega wyżej dobrze mówi bo jak we wsi nie ma takich rolników co np. po 60ha nie mają czsu orać bo bydłęm się opiekują to ci dają kase za orke, a jak we wsi jest więcej takich co po 6ha mają pare świnek to ci niezapłacą bie nie mają szczgo

#23 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 23 październik 2011 - 20:43

Firma Usługowa A ja mam 14lat i tak sobie z tatą kombinujemy bo potrzeba coś się rozwijać a tu prow nie będzie to i koniec , a tata się na początku rozmyślił a potem jednak powiedział że składa ale było za późno . Z tego co wyczytałem to na osobę dostaje się 100 tyś a można to wydać na zakup ciągnika ? Używany by był do odśnieżania , do lasu , do usług maszynami , do usług wyciągowych ( ktoś się zakopie , dzwoni i za 1h wyciągania np 20zł , każda jedna akcja 20 zł ) . No do wszystkiego . A i czy coś że na początek można dostać 18 tyś też na sprzęt ? A i czy można wypisywać faktury na wszystko nawet na firmę można kupować samochody itd ? A nawet na usługi budowlane ? A czy trzeba być na vacie aby sobie odliczyć przez firmę ? A ile płaci się za utworzenie firmy i za ubezpieczenie na 1 osobę ? Co to jest amortyzacja sprzętu ? Ile oni % kasy zwracają ? Piszę sam bez wiedzy taty , taki mój pomysł bo nie chcę do końca życia jeździć na c-360 i w belarusie 82 , starymi maszynami itd .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 24 październik 2011 - 08:49

Firma Usługowa To na początek proponuję skończyć szkołę, bez niej do końca życia c360. Mój syn ma 15 lat i wie, że tata ma JD i Deutza i to ma mu wystarczyć, aż skończy studia. Do pomocy tylko podczas żniw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 24 październik 2011 - 18:41

Firma Usługowa @FanUrsusa - 20zł za godzine? :lol: Przy dzisiejszych cenach niecałe 4litry ropy a przy wyciąganiu traktor spali troszkę więcej B)

#26 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 25 październik 2011 - 21:46

Firma Usługowa No ale to ile 50zł przecież tam wyciągasz z 10 min na czysto . Reszta to odkopywanie jak poważniejsza wpadka . Wiem że tak to trochę brzmi dziwnie no ale ...

#27 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 18:14

Firma Usługowa Za wyciąganie 20 zł za sztukę zastanów się....
po 1 zwykle ludzie posiadają 2 maszynę aby pociągnąć szpadel aby się odkopać a po za tym znam ludzi którzy pakóją się w bagno ze świadomością że sami nie dają rady ale co tam sąsiad pomoze za free.
2.Wyciąganie to jest hazardowa gra sam kiedyś byłem wyciągać pustego tira zakopał się na placu tak padło że musiałęm ustawić się na asfaltowej drodze wszystko było ok wolny bieg wyciagłem go w miarę lekko (ursus 1222 117 km na asfalcie nie do zatrzymania;>) koleś ledwo wyskubał 50 zł a ja ledwo wjechałem do domu i patrze kałuża oleju... zwolnica pękła obrobiło trybka itd... koszt naprawy przeszło 1000zł...!2.Znajomy ma u 1224 też był powalczyć z tirem poszło coś w skrzyni remont zapewne wiecie ile może kosztować... zastanów się bo wyjdziesz jak zabłocki na mydle!!!

Edytowany przez Patryk1222, 01 listopad 2011 - 18:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share luk

luk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 luty 2013 - 14:45