ema

Firma Usługowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ema    0

Witam czy opłaca się założyć firmę usługową?? W jakich rodzajach usług najlepiej można zarobić?? Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Niedaleko mnie na wsi koleś ma małe gospodarstwo a najważniejsze maszyny prawie nowe tj traktor, kombajn. Ma chyba około 8 ha a kupił z 5 lat temu nowego zetora za okolo 100 tysiecy i pozniej kombajn claas za 90 tysiecy. wszystko bez kredytu ani zadnych doplat. Robi wszystko na usługach od koszenia zbóz przez łąki po oranie. Ma wszystkie maszyny na ktorych mozna robic najwieksza kase na uslugach tj w/w kombajn, prasy kostke i belującą, i ogólnie żyje z usług co tu dużo mowic. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Np za ha koszenią łaki taką zwykła rotacją nie wiem ile ona tam bedzie miała szerokości to bierze 100 za godzine. Za prasowanie kostke chyba z 150 nie jestem pewien no ogólnie tak jak wszyscy tylko ze on ma czas dla klijenta i czesto woli jechac do kogos niz u siebie robic bo jak np idziesz do innych to mowia ze przyjada a tak naprawde chu*a przyjada albo za tydzien :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ema    0

Zastanawiam się nad taką firmą bo bardzo mnie interesują rzeczy związane z rolnictwem lecz mam bardzo małe gospodarstwo i szukam już jakiegoś sposobu na życie połączonego z przyjemnością.Tylko jak zawsze chodzi o kasę ale dla chcącego nic trudnego.Czekam na dalsze odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Jak założysz firmę usługową to możesz się starać o kredyt na rozwój firmy , jak się dowiadywałem w pko to były calkiem dobre warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie usług rolniczych to nie jest wcale głupi pomysł. Sam się nad tym zastanawiam i gdy tylko ukończę szkołę to zamierzam założyć takie przedsiębiorstwo. Nie mósisz mieć od razu kombajn za 500tyś, rozwijaj się małymi drobnymi kroczkami a dojdziesz do czegoś w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

a gdybym robił usługi np pługami siewnikiem kosiarką transport itp i byłbym na vat to długo bym odrabijał ceny maszyn nowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ale kupowalbys bez vat-u, tzn ze zwrotem, wiec chyba to nawet korzystnie jesli musisz mniej wpompowac kasy na poczatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ema    0

A co jeżeli nie znam się za bardzo na mechanice, znaczy się pewne pojęcie mam lecz trzeba by zatrudnić mechanika na co małej firmy nie stać. Bo każda awaria to straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Wpisz sobie w google Polski związek usługodawców czy jakoś tak i tam jest strona i masz cennik :D Kiedyś tak robiłem ale to dawno było :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
...tylko ze on ma czas dla klijenta i czesto woli jechac do kogos niz u siebie robic bo jak np idziesz do innych to mowia ze przyjada a tak naprawde chu*a przyjada albo za tydzien :P

no gdyby u mnie ludzie tak płacili za usługi to dawno bym się tym zajął.

Niestety Ci którzy mają kombajny, prasy owijarki itp średnio chętnie jeżdżą na usługi właśnie przez wypłacalność. Zrobisz robotę a późniejsz czekasz na kasę. Albo przyjedziesz kosić i czekasz bo ten nie wyrabia się z odbiorem spod kombajnu. IMHO nie warto na chwilę obecną.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.uslugirolne.pl/_ceny.htm

 

tu masz link do cen wszystkich usług w kraju.

 

Jeśli chodzi o maszyny to kupujesz je bez vat'u czyli dużo taniej, bo go sobie odliczasz. Chyba racjonalne jest, że jeśli danym ciągnikiem, kombajnem czy sieczkarnią zrobisz więcej ha to koszt spłaty maszyny w przeliczeniu na ha będzie mniejsze dlatego w tego typu przedsięwzięciu trzeba się narobić nie z obrabianiem tych ha tylko z ich załatwieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Różnicowanie w kierunku działalności poza rolniczej" czy coś takiego, ale dokładnie nie wiem jak to z tym jest, jakie wykształcenie, chyba trzeba być rolnikiem i mieć ziemię uprawną, ale nie wiem jak to jest dokładni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Maksymalnie 100tys zwrotu części poniesionych kosztów. Zwracają 50% ceny netto bodajże.

 

Co do usług-może odśnieżanie, wykaszanie poboczy lub wywóz nieczystości płynnych? Usługi te świadczyłbyś Gminie, poza tym jeśli masz sprzęt mógłbyś się zając usługami rolniczymi-orka, uprawa, siew itd. Jedna ważna rzecz-czy jest u Ciebie zapotrzebowanie na takie usługi? Bo założyć firmę można raz-dwa, tylko żebyś miał co robić...

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
provegeta    0

Ja sam od kilku dni myślę o takiej spółce z kuzynem, no ale najpierw trzeba przerowadzić ankiete, cyzli np chodzisz po rolnikach i pytasz czy byli by takim czymś zaintersowani. Bierzmy np orkę, 170 za ha + za paliwo, jeżeli masz już sprzęt to do roboty, gorzej jak musisz zaczynać od zera a ja będe musiał bo mój aktualny sprzęt moze i jest w miarę nowoczesny ale na pewno nie zbyt wielki.

 

pozdrawiam


Nizina Opolska - pobawmy się w rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik43    0

Ja sam od kilku dni myślę o takiej spółce z kuzynem, no ale najpierw trzeba przerowadzić ankiete, cyzli np chodzisz po rolnikach i pytasz czy byli by takim czymś zaintersowani. Bierzmy np orkę, 170 za ha + za paliwo, jeżeli masz już sprzęt to do roboty, gorzej jak musisz zaczynać od zera a ja będe musiał bo mój aktualny sprzęt moze i jest w miarę nowoczesny ale na pewno nie zbyt wielki.

 

pozdrawiam

kolega wyżej dobrze mówi bo jak we wsi nie ma takich rolników co np. po 60ha nie mają czsu orać bo bydłęm się opiekują to ci dają kase za orke, a jak we wsi jest więcej takich co po 6ha mają pare świnek to ci niezapłacą bie nie mają szczgo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

A ja mam 14lat i tak sobie z tatą kombinujemy bo potrzeba coś się rozwijać a tu prow nie będzie to i koniec , a tata się na początku rozmyślił a potem jednak powiedział że składa ale było za późno . Z tego co wyczytałem to na osobę dostaje się 100 tyś a można to wydać na zakup ciągnika ? Używany by był do odśnieżania , do lasu , do usług maszynami , do usług wyciągowych ( ktoś się zakopie , dzwoni i za 1h wyciągania np 20zł , każda jedna akcja 20 zł ) . No do wszystkiego . A i czy coś że na początek można dostać 18 tyś też na sprzęt ? A i czy można wypisywać faktury na wszystko nawet na firmę można kupować samochody itd ? A nawet na usługi budowlane ? A czy trzeba być na vacie aby sobie odliczyć przez firmę ? A ile płaci się za utworzenie firmy i za ubezpieczenie na 1 osobę ? Co to jest amortyzacja sprzętu ? Ile oni % kasy zwracają ? Piszę sam bez wiedzy taty , taki mój pomysł bo nie chcę do końca życia jeździć na c-360 i w belarusie 82 , starymi maszynami itd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

To na początek proponuję skończyć szkołę, bez niej do końca życia c360. Mój syn ma 15 lat i wie, że tata ma JD i Deutza i to ma mu wystarczyć, aż skończy studia. Do pomocy tylko podczas żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@FanUrsusa - 20zł za godzine? :lol: Przy dzisiejszych cenach niecałe 4litry ropy a przy wyciąganiu traktor spali troszkę więcej B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj