Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przechowalnia

77 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 13:02

Przechowalnia Jest na to sposób. Chłodnica w pomieszczeniu. Woda skrapla się na niej i z tacy odprowadzana jest na zewnątrz. przy okazji można zbić temperaturę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przechowalnia Dzisiaj, 17:36
  •  

#62 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 16:39

Przechowalnia Folia w płynie to taki "niebieski kisiel" który nakładasz pędzlem w 2-3 warstwach na powierzchnię - po wyschnięciu ściana wygląda jak oklejona folią. Mam tym wysmarowane ściany pod styropianem w chłodni i teraz zastanawiam się, czy nie położyć jeszcze ze 2 warstwy na wierch (na szpachlę).

Edytowany przez stasiex, 09 listopad 2012 - 16:40.

#63 Share mirek123456

mirek123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 18:43

Przechowalnia Witam chcialbym przerobic stara obore na przechowalnie na ziemniaki. Pomieszczenie ktore chcialbym ocieplic ma 160 m2 oraz 4 m wysokie. Od zewnatrz raczej nie da rady bo znajduja sie tam inne pomieszczenia ktore nie potrzeba ocieplac i byloby zbedne ocieplac caly budynek Co sadzicie o osieplenieu od srodka welna mineralna? Co dac na welne jakies plyty z blachy, wiorowe czy cos innego? Jaka musialabybyc grubosc waty? Sciana ma grubosc okolo 50 cm.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 13 wrzesień 2013 - 18:53

Przechowalnia wełna to chyba słaby pomysł, lepszy bedzie styropian

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#65 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 02 maj 2015 - 09:17

Przechowalnia

witam odnośnie płyty warstwowej na pokrycie dachu w przechowalni ma rdzeń 120 mm poliuretan jednak do koloru wszystkich budynków pasuje mi brązowy kolor producent daje gwarancje na taki kolor do długości 8 metrów , a ja mam 6,5 więc ok tylko czy mimo wszystko nie będę tracił chłodu w budynku wiosną na tym kolorze ?

#66 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 12:52

Przechowalnia

adaptuje byłą chlewnie na komorę przechowalniczą, komora o wymiarach 10 x 12 x 3m  i chciałbym tam wrzucić ziemniaki na zimę.

mam zamiar pryzmować mogę sypać na ściany?

jak wysoko sypać pryzmę?

orientacyjnie ile mogę tam pomieścić towaru?

ogólnie zawsze bawiłem się w kopiec i nie mam rozeznania więc proszę o pomoc.

#67 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 15:32

Przechowalnia

jakie tam są ściany ? jeśli jest min pustak 30cm to można sypać.

wysokość pryzmy zależy od wydajnośći wentylacji i jej rodzaju (kanały, ruszt), ale jesli masz pomieszczenie 3m wysokie, to więcej jak 2,5 nie wsypiesz z oczywistych względów.

ok 100t powinno wejść.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#68 Share dzony7701

dzony7701

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 23:33

Przechowalnia

Witam,

posiadam stajnie murowaną z której chciałbym zrobić przechowalnie rabarbaru w skrzyniopaletach, jej wymiary to 6x5x2,30m, w ciągu roku użwywana by była, w przełomie maja-czerwca oraz lipca-sierpnia po około 7-10, max14dni. Posiada ona wewnątrz wejscie do piwnicy, na strych, wejście główne dla zwierzat 'poszerzone na swobodny wjazd z paleta z towarem", oraz boczne wejście dla ludzi do innego pomieszczenia gospodarczego z którego zrobiłem garaż dla samochodu i tez bym chciał użyc jako chwilowa przechowalnia...

Wszystkie wejscia, przejścia i obejscia izolowałbym tylko styropianem, gdyż przez cały rok wykorzystywał bym to do innczych czynności.

Czy musi być to jakoś super szczelne? chcę tylko żeby chłodziło warzywo, nie traciło ono wody/wagi przez te kilka dób, i żeby agregat dawal rade utrzymywac w całym pomieszczenia jednakową temperature

MOje pytania:

zarys kosztów agregatu chłodniczego który by to ogarną? jakie by miał zapotrzebowanie na energie ?!

Czy agregat zamontowany w stajni dał by rade przez przejscie dla ludzi w garażu chłodzić jeszcze dodatkowe 9 palet rabarbaru ? 

Czy jest jakis inny sposób, aby jak najniższym kosztem zrobić taka przechowalnie ?

pozdrawiam

#69 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 12:58

Przechowalnia

orientuje się jaki mógłby być koszt budowy przechowalni o wymiarach 20x15 (5m w ścianie) dostawiona do stodoły, myślałem o pustaku w środek steropian 2*6 i połówka, Góra płyta 10cm (poliuretan) wjazd od stodoły.. Bez agregatu, na ziemniaki kapustę itd.  Budował ktoś podobny obiekt.

Edytowany przez maniana, 05 styczeń 2016 - 12:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 05 styczeń 2016 - 15:24

Przechowalnia

w ubiegłym roku 25x15 pustak ceramiczny 25 plus styropian 10, ściana ze słupami żelbetowymi, konstrukcja dachowa metalowa plus poliuretan 10, brama 6x4,5, całość ok250000.

#71 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Komputery, Muzyka/Dj-ka

Napisany 02 marzec 2016 - 22:37

Przechowalnia

Wiem że są różne fora na ten temat ale na ile metrów wysokości  można stawiać przechowalnię warzyw? Znajomy mi mówił że max 6 m w szczycie ale mi się wydaję że można więcej po odrolnieniu działki.

#72 Share Kelton

Kelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 15:02

Przechowalnia

Panowie przerabiał stodołę na przechowalnie i będę ją ocieplał styropianem. Mam problem gdyż dach jest dwuspadowy i chciałem coś układać na suficie od przechowalni, z czego można wykonać strop?

#73 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 19:41

Przechowalnia

np.płyta warstwowa

#74 Share Kelton

Kelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 09:03

Przechowalnia

np.płyta warstwowa

Orientujesz sie może ile kosztuje m2 takiej plyty?

#75 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 20:48

Przechowalnia

zależy od grubości ale od 60 nawet do 200 zł. Po co masz robić strop przykryj dach płytami warstwowymi i możesz ładować do samego czubka.

#76 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 16 maj 2016 - 10:37

Przechowalnia

Panowie, w planach mam budowę nowej przechowalni, głównie na ziemniaka (wszystko w skrzyniopaletach). Znajomi polecają mi konstrukcję stalową + ściany z płyt ale koszty są duże, chciałbym zrobić porządnie ale możliwie najmniejszym kosztem. Wymiary 25x10m, wielkim plusem jest to, że mogę dostawić się bez problemu do budynku sąsiada więc odchodzi koszt stawiania wyższej i najdłuższej ściany.

Jaką metodę wykonania proponujecie?

Edytowany przez Badylarz, 16 maj 2016 - 10:38.

#77 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 16 maj 2016 - 12:24

Przechowalnia

Pustak żużlowy lub maxy na to jedziesz styropian 10 lub 15 i porządny agregat. konstrukcja metalowa pracuje i z czasem jak uszczelki w płytach zbutwieją to będziesz miał przedmuchy. ale ogólnie majstrów do murowania jest od chu....a  hale z płyt warstwowych kilka w polsce i sobie nieżle liczą/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#78 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 09:26

Przechowalnia Witam chłopaki,

Mam budynek (stodola) murowany z kamienia, pokryty onduliną i dwoje drzwi około 4x4m. Wymiary do zaadaptowania pod kartofla w skrzyniach to 5 x 11m i do szczytu gdzieś 6- 7metrów, musiałbym postawić ściane działową tak aby strop zrobić i pod dachem jakąś wentylacje, żeby nic nie zaciekalo i myśle o MAXach, dalej to zastanawiam się nad izolacją dachu, wieźba ma już troche lat i myśle że zostanie, mur ją troche wzmocni ale do sedna, pianka by mnie wyszla około 7000 PLN a wełna między krokwie z folią to polowa z tego... Jak nie mniej, jeszcze jest do wyboru styropian ale nie wiem jak to by bylo z montażem...

Nastepnie kwestia drzwi, oboje bezpośrednio na zewnatrz budynku, jedne mogły by być przesówne to wiadomo można zrobić 10cm, ale druga strona najlepiej byloby zamontować przemysłówke, ale zaś panele mają 4cm, czy to nie za mało przy możliwym -30*C ?
Ściana gotowa ma ok pół metra, a nowa bedzie stała w stodole dzie jest zawsze cieplej niż na zewnątrz budynku.

Co podpowiecie, wiadomo że za darmo umarło, chciałbym opini co do materiałów, ceny to tam drugi plan, pianka zamknietokomórkowa, ok niby bajka, na początku a po 10latach?? Nie pęka to, bo drewno też pracuje.

Jak z izolacją ścian i podłoża??

Edytowany przez piotr2691, 28 listopad 2016 - 09:27.

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.