Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przechowalnia

77 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 08 luty 2011 - 18:36

Przechowalnia pekinka jest w skrzynkach. w skrzynce kazda kapusta ustawiona pionowo. i to ustawione na jakies 2,5 metra na paletach w pomieszczeniu 3 metry wysokim. Chłodzenie konwekcyjne, powietrzem z zewnątrz :P bez agregatów i wiatraków. tylko w razie długotrwałego ocieplenia temp troche wzrasta.
Wiadomo, niekontolowana wilgotnosc to i masa towaru spada, ale lepsze to niz gdyby miała zgnic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przechowalnia Dzisiaj, 13:02
  •  

#42 Share BOKSKOZLOW

BOKSKOZLOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i pilka nożna

Napisany 10 luty 2011 - 21:21

Przechowalnia Co do ścian w przechowalni to już postanowione będą ocieplane styropianem 2x5cm ale dach czy lepjej ocieplić czy położyć płyte warstwową?

#43 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 11:51

Przechowalnia

dach czy lepjej ocieplić czy położyć płyte warstwową?

My będziemy na dach dawać płytę warstwową z rdzeniem poliuretanowym, płyta będzie raczej o grubości 10cm co równa się z płytą 17cm styropianu lub o grubości 8cm (co się równa 14cm płyty styropianowej). A ściany jak polecacie ocieplić? Bo mamy zamiar dać na zewnątrz 10cm styropianu frezowanego. Będziemy adoptować pomieszczenie o kubaturze mniej więcej 250m3 na komorę chłodniczą.

Proszę doświadczonych użytkowników o wypowiadanie się ;) Temat jest ciekawy, myślę, że pomogliby wielu osobom szukającym tu pomocy, mnie również ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 13 marzec 2011 - 13:00

Przechowalnia Kolego a wiesz już mniej więcej ile taka chłodnia będzie cie kosztować?

#45 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 15:01

Przechowalnia Na chwilę obecną właśnie dowiadujemy się o wszystkich kosztach więc jeszcze dokładnie nie wiem ile nas to wyniesie. Sama aparatura chłodnicza to będzie koszt minimum 20 tysięcy.

#46 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 09:01

Przechowalnia

A ściany jak polecacie ocieplić? Bo mamy zamiar dać na zewnątrz 10cm styropianu frezowanego. Będziemy adoptować pomieszczenie o kubaturze mniej więcej 250m3 na komorę chłodniczą.

natrysk pianką PUR
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#47 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 09:14

Przechowalnia Kolego, możesz powiedzieć coś więcej o tym natrysku? Jakie są tego koszty za m2? Na jaką grubość musi być zrobiony ten natrysk aby przyniosło to dobry efekt?

#48 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 11:24

Przechowalnia rok temu myslałem o natrysku ale sie rozmyslilem(koszt)
na agroshow 2010 przedstawiciel filmy wykonujacej nakryski przekonywal mnie ze 5cm pianki odpowiada 7cm styropianu,koszt to ok 8,5zl netto(natrysk wew.) za metr kwadratowy i 1 cm grubosci. cena oczywiscie do negocjacji

Porównanie grubości różnych warstw materiałów potrzebnych do uzyskania tego samego stopnia izolacji:
Materiał............................Grubość warstwy [cm]
Pianka PUR (gęstość 35 kg/m³)....................1
Styropian......................................1,6
Wełna mineralna................................1,8
Drewno..........................................6
Beton komórkowy.................................5

musisz poszukac w necie pod tematem: Natryskowe pianki poliuretanowe

Edytowany przez przemol87, 15 marzec 2011 - 11:18.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#49 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 11:41

Przechowalnia Znalazłem też ciekawe porównanie poliuretanu ze styropianem:
http://www.alfapanel...s_styropian.pdf

#50 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 09 kwiecień 2011 - 21:14

Przechowalnia

My będziemy na dach dawać płytę warstwową z rdzeniem poliuretanowym, płyta będzie raczej o grubości 10cm co równa się z płytą 17cm styropianu lub o grubości 8cm (co się równa 14cm płyty styropianowej). A ściany jak polecacie ocieplić? Bo mamy zamiar dać na zewnątrz 10cm styropianu frezowanego. Będziemy adoptować pomieszczenie o kubaturze mniej więcej 250m3 na komorę chłodniczą.

Proszę doświadczonych użytkowników o wypowiadanie się ;) Temat jest ciekawy, myślę, że pomogliby wielu osobom szukającym tu pomocy, mnie również ;)

Ja bym się nie bawił w przyklejanie styropianu - liczyłem nieopłaca się tak samo jak z dachem - najtaniej wychodzą płyty - dwustronne na dach i jak masz murowane sciany to jednostronne na sciany - czyli do ściany styropian na zewnątrz blacha - koszt zbliżony do klejenia styropianu plus siatka plus jakiś tynk - a elewacje masz na lata.
Co do grubości to ja wybrałem płyty styropianowe 20cm na dach i 15 cm jednostronna plus pustak silca na sciany. Każdy dodatkowy cm2 grubości płyty wychodzki ok 2 zł drożej na m2 więc nie ma co oszczędzać. Co do kosztów zależy od ilośći ja za dach płaciłem po 65 netto za sciany poniżej 50 zł plus 18 zł za montaż. Więc przy nowej budowie nie ma sensu robić natryskowego ocieplania - co innego przy modernizacji - jak masz gotową elewacje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 17:30

Przechowalnia jakie są dostępne maksymalne długości płyty warstwowej?
pytanie do osób które robiły strop z takich płyt.

#52 Share xirlo

xirlo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja

Napisany 17 luty 2012 - 17:20

Przechowalnia Odnawiam temat. Szukam jakieś sprawdzonej firmy która kompleksowo zajęła by się wbudowaniem komory chłodniczej w stodołę. Chodzi mi o opinie ludzi którzy korzystali z usług takiej firmy.

#53 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 17 luty 2012 - 19:21

Przechowalnia Jeżeli mogę ci coś zasugerować to raczej zajrzyj na któreś z for sadowniczych, są tam całe działy poświęcone budowie chłodni zakupu urządzeń chłodniczych itd. tam na pewno ci pomogą.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#54 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 23:50

Przechowalnia Witam,budynek do adaptacji na przechowalnię do ziemniaków,wymiary 15m x 9m, wysokość od posadzki pod okap 3,5m ,od posadzki do szczytu (kalenicy) około 6m,kryty blachą trapez, wewnątrz zarówno dach jak i ściany natrysk pianką PUR grubości 8cm,na zewnątrz będzie elewacja ze styropianu grub. 5cm
Mam pytanie czy taka grubość położona pianki PUR jest już wystarczająca? i jaki zastosować wentylator,gdzie go umieścić czy w ścianie czy w dachu.

#55 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 15:29

Przechowalnia z racji dużej wilgotności i słabego mieszania powietrza pod stropem w przechowalni, płyty w stropie robią się wilgotne. Mysle o zamocowaniu takiej folii na sufit. Jest paroizolacyjna a poprzez warstwe 'alu' daje dodatkowy ekran izolacyjny. No i nie jest drogo. co myslicie?
http://folnet.pl/towar/strotex-90-al

#56 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 19:35

Przechowalnia A co ze skroplinami? Jak planujesz odprowadzić wodę?

#57 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 20:08

Przechowalnia też mam problem ze skraplaniem na płycie warstwowej, ale bardziej męczy mnie fakt, iż nie położyłem nic pod blachę na stodole, przy przejściu przez 0 (jak przygrzeje słońce) zaczyna się intensywny opad

#58 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 22:35

Przechowalnia A co powiecie na folię w płynie? Jak dla mnie rewelka, tylko cena na poziomie 13-16 zł/l

Edytowany przez stasiex, 08 listopad 2012 - 22:37.

#59 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 23:15

Przechowalnia jak wyglada folia w płynie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 10:14

Przechowalnia folia w płynie? z tego co się orientuję folia w płynie stosowana w budownictwie służy uszczelnianiu ścian w pomieszczeniach z dużym poziomem wilgoci (kuchnia, łazienka) ale już pokrycie dachowe wydaje mi się innym podłożem, niektórzy producenci płyt warstwowych reklamują się powłoką zapobiegającą skraplaniu się wody, ale samej powłoki w sprzedaży nie spotkałem (a potrzebuje tego około 1000m2, więc najtaniej obecnie wychodzi natrysk pianki, bo przy folii to robocizna pochłonie całe oszczędności na materiale - pomijając już jej żywotność)