Skocz do zawartości

Zdjęcie

rozrusznik

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 06 styczeń 2011 - 18:19

rozrusznik zauważyłem dzisiaj że w ciągniku w zetorze mam załorzony rozrusznik planetarny mógłby ktoś powiedzieć jak taki chodzi dodam że jest mniejszy niż w r11 z c330 a i jak taki ma się do tego z reduktorem,i jeszcze na którym silnik lepiej i szybciej odpala. ile taki dobry rozrusznik może kosztować ten z reduktorem. A i przeglądałem wujka google i tak co wpisuje planetarny to wyskakuje mi taki te nowe małe co bendiks jest poniżej a gdzie indziej że jest to typ rozrusznika któy bendiks ma na równo z wirnikiem, także o co chodzi. B)

Edytowany przez zetorlublin7341, 06 styczeń 2011 - 18:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rozrusznik Dzisiaj, 17:54
  •  

#2 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 18:33

rozrusznik Jeśli to nie jest Magneton to długiej żywotności mu nie wróżę. Takie cuda po 280-350zł wytrzymują po dwa lata.

Powiem Ci tak... jeżeli będziesz miał sprawny oryginalny rozrusznik to dużej różnicy nie zauważysz...ale jednak na plus tego z przekładnią. Tylko jeśli porównać żywotność to w takim przypadku oryginał jest najlepszy.
W wysokie mrozy żaden nie będzie dobry bo niestety ale silniki zetora ciężko palą na wysokim mrozie.
Nie ma sensu inwestować w rozrusznik z przekładnią... lepiej wymienić tulejki i szczotki w oryginalnym a na zimę zamontować grzałkę cieczy do bloku. Powinna być w każdym jednym fabrycznie montowana bo jedynie to rozwiązanie eliminuje problem rozpalania w niskich temperaturach. Po godzinie grzania w tem - 10 odpala od tzw "strzału"

#3 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 18:41

rozrusznik ten co mam załorzony to magneton orginalny chodzi od nowości. chpodzi mi oto na jakiej zasadzie taki planetarny chodzi czy bezpośrednio z wirnika czy ma jakieś coś po drodze, dodam że zaskoczyła mnie zima w tym roku i koło 10 grudnia było -20 nad ranem i stał w garażu nieogrzewanym a chciałem przejechać do przechowalni i tak wsiadłem myślałem że wrzyciu nie zaskoczy ale obróciłem silnik pare razy bez gazu później gaz i dwa razy i i odpalił na wszystkie gary także byłem zaskoczony, i włąśnie ciekawi mnie bo kończy mi się w ciapku r11 już słychać jak się tucze i nie wiem czy remont czy jednak kupić nowy i teraz czy planetarny czy z przekładnią oczywiście w gre wchodzi czeski magneton ewentualnie jubana litewski

#4 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 19:45

rozrusznik W magnetonie jest przekładnia,na wirniku mały tryb współpracuje z dużym połączonym z zębnikiem.Dzięki temu wirnik kręci się szybko i pobiera mniej prądu.Już to naprawiałem ,wysiadł elektromagnes,poza tym rozrusznik potrafi omykać przy uruchamianiu w niskich temperaturach.Wg mnie jest to nie trwała konstrukcja .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 14:22

rozrusznik Te rozruszniczki szybkoobrotowe są idealne do ciągników które palą od strzału, a taki zetorek który musi troszke pokręcić to lepiej włożyc normalnego. A w sprawie c-330 to jak ci pali dobrze czy tak jak zetor?
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#6 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 14:47

rozrusznik ciapek pali od strzała kupiłem tulejki i nowy wirnik wyczyściłem obudowę poskładałem i jest ok. ciapek bestia bez problemu na - 20 łąpie z odprężnikiem świece żarowe gitara, założony alternator i wreszcie mam doładowane akulumatory na ful, dodam że zalany płynem, tata mi mówił że raz w zimie ale to już ze 25 lat temu było - 30 a mieli cegłe wozić 360 za żadne skarby a ciapek kopyto i wio.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 20:03

rozrusznik No to gitara jak chodzi

kolego nie pisz postów które nic nie wnoszą. Następnym razem będzie warn.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników