Skocz do zawartości

Zdjęcie

z224

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mon21051

mon21051

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 15:23

z224 Witam wszystkich mam taki problem ponieważ zamierzam wymienić rolki na tłoku i moje pytanie jest takie ile jest tam rolek i jest to trudna sprawa do zrobienia i może jak wyciągnę tłok to trzeba na coś jeszcze zwrócić uwagę. Po drugie zamierzam kupić przeciwwagę bo nie mam i czy przy mocowaniu trzeba na coś zwrócić uwagę. Jest trochę czasu w zimie to trzeba porobić. Dzieki za informację.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
z224 Dzisiaj, 01:12
  •  

#2 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 16:10

z224 Rolek jest 10 po wstawieniu nowych rolek należy dobrze je ustawić żeby nie było za dużych luzów.
Tylko spokój może nas uratować....

#3 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:ładne dziewczynki szybkie samochody i dochodowe rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2011 - 17:07

z224 Jak za inwestujesz w rolki to ja bym sprawił jeszcze nowe prowadnice tłoka bo na pewno są przy jedzone skoro rolki już sz... trafił no i daj gdzieś noże do na ostrzenia potem dobre ustawienie i na ładnych parę lat masz spokój może jeszcze tulejki i sworzeń na łączeniu tłoka z ramieniem bym dał nowego

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 17:27

z224 Prowadnice mogą być jeszcze dobre. Trzeba dobrze obejrzeć. Przy okazji możesz wymienić 2 blachy po bokach komory. Te z takimi zębami żeby słoma się nie cofała. I tak musisz je odkręcić żeby tłok wyjąc. Wszystkich rolek raczej nie musisz wymienić.
Naostrzyć noże przy okazji?? Przecież to się robi jak tylko jest tępy.U mnie są ostrzone kila razy w roku.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share mon21051

mon21051

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 18:03

z224 A to te rolki to trzeba potem ustawiać i jest ich 10 sztuk. A jak myślicie z ta przeciwwagą???? Bo nie mam i strasznie ciągnik szarpie

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 18:15

z224 Przykręć w tych miejscach co były. Ja tak zrobiłem.
Kupić i założyć. Tu masz trochę o cenie http://www.agrofoto....__fromsearch__1

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share mon21051

mon21051

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 18:26

z224 Tego linka widziałem tylko gdzie to dostać ??? To jest pytanie. Z tymi rolkami to zrobię tak jak mówisz trochę jest to wydatek i powymieniam co zużyte bo już prawie kapitalke jej zrobiłem tylko mi został tłok i nie wiedziałem jak to tam jest.

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 18:30

z224 Pytałeś w sklepie z częściami do maszyn??

bullet_black.png

#9 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:43

z224 To rolki zmienia się w dobrą godzinę 1 osobie, przy wyjmowaniu zwróć uwagę na te zabezpieczenia które blokuję belke przed powrotem do tyłu zawsze tłok się o nie zaczepia przy wyjmowaniu, a to ile czasu masz tę prasę że jeszcze rolek nie zmieniałeś? Bo ja miałem kilka lat temu nową to w drugim sezonie połowa poleciała.

#10 Share mon21051

mon21051

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 17:59

z224 Ja tą prasę kupiłem i jak prasowałem to dziwnie ten tłok pracował i jak zacząłem robić kapitałkę to wymienię już to. A czemu mam zwrócić uwagę na te zabezpieczenia? Nie wystarczy jak wyciągnę tłok zmienię te rolki i wsadzę spowrotem??? I oczywiście zmienię zużyte elementy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:ładne dziewczynki szybkie samochody i dochodowe rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2011 - 20:13

z224 Kolego Andrzeju to co ty tą prasą wiążesz że kilka razy w roku ostrzysz nóż? Albo ile kostek w roku strzelisz?

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 20:21

z224 Prasa chodzi na usługach. Nie wiem ile kostek robię rocznie ale soporo. Prasuje siano i słomę. Nie zawsze jest to do końca suche.

bullet_black.png

#13 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 07 styczeń 2011 - 20:33

z224

Ja tą prasę kupiłem i jak prasowałem to dziwnie ten tłok pracował i jak zacząłem robić kapitałkę to wymienię już to. A czemu mam zwrócić uwagę na te zabezpieczenia? Nie wystarczy jak wyciągnę tłok zmienię te rolki i wsadzę spowrotem??? I oczywiście zmienię zużyte elementy.

Same rolki nic nie dadzą, dalej tłok będzie ci uciekał, trzeba wymienić prowadnice i zgarniacze śmieci by rolki po nich nie jeździły.

#14 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 20:55

z224 Nie koniecznie. Zależy w jakim stanie ma prowadnice. Ja wymieniłem tylko to na dole komory. Inne zostały orginalne. Tylko ze u mnie kilku rolek wogóle nie było. Wszystko się posypało.

bullet_black.png

#15 Share mon21051

mon21051

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 21:28

z224 W mojej prasie jeszcze rolki są tylko na prowadnicach tak jak by były takie rowki a ile mogą kosztować te prowadnice??? I ile ich jest??

#16 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 07 styczeń 2011 - 22:56

z224 Mi akurat dwa razy podczas wyjmowania tłoka to pkły sprężyny na tych zabezpieczeniach dziwne że akurat przy tym a nie w pracy ale tak było. A co do prowadnicy to jakby mu wszystkie rolki po prostu stanęły to wtedy by może trzeba było je zmienić tak to wystarczy dobrze rolki ustawić szczoteczki popuścić na dół.

#17 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 12:21

z224 Ja wymieniałem to prowadnice http://www.sklep-gre...oducts_id/14020
A jest jeszcze
http://www.sklep-gre...oducts_id/14497
http://www.sklep-gre...oducts_id/24617

Te blachy musisz odkręcić żeby tłok wyszedł. http://www.sklep-gre...oducts_id/14499 Ja je odrazu wymieniłem bo były wytarte.

bullet_black.png

#18 Share mon21051

mon21051

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 18:55

z224 Wielkie dzięki jak będę wymieniał to wyminie wszystko parę złotych więcej ale będzie to porządnie chodzić.

#19 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 11:03

z224

W mojej prasie jeszcze rolki są tylko na prowadnicach tak jak by były takie rowki a ile mogą kosztować te prowadnice??? I ile ich jest??

kolego ja w swojej po kilku latach wymieniłem prowadnice tą od strony nagarniacza rolki te które były zatarte też wszystko ustawione po sezonie prowadnica wytarta tak jak ta stara która w prasie była od nowości wymiana rolek tak jak pisał przedmówca dobra godzinka i po robocie można napić się piwa :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Grzegorz2507

Grzegorz2507

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 21:36

z224 temat o przeciwwadze to moj. Dostac to mozesz w troche bardziej ogarnietych sklepach z czesciami rolniczymi. Tyle przeciwwaga kosztuje u nas w sklepie SIS, cos ala Grene