Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką uszczelke pod głowice?

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 11:09

Jaką uszczelke pod głowice? jaka uszczelka powinna byc zastosowana przy doładowanym silniku (ursus 1012) ? wszystkie kanały wodne do głowicy otwarte? czy też zamknięte ?:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką uszczelke pod głowice? Dzisiaj, 19:34
  •  

#2 Share Gani43

Gani43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 12:19

Jaką uszczelke pod głowice? Pewnie wszystkie otwarte moj zetor 6 cyl.+turbo mial polowe kanalow wodnych zaslepionych poprostu nie byly wyciete w uszczelce tak zalozyl poprzednik jak ja przegwizdalo to kupilismy nowa wszystkie kanaly juz wodne byly wyciete i teraz jest super nie grzeje sie ani nic sie znim zlego nie dzieje. Lepiej pomysl o jakiej grubosci wezmiesz uszczelke bo my stalismy przed wyborem 1,5 byla i chyba 1,2. Powodzenia

#3 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 06 styczeń 2011 - 12:40

Jaką uszczelke pod głowice? u mnie to samo było co u kolegi Gani43 a kupiliśmy ze wszystkimi otworami wyciętymi i nie ma żadnych problemów a wcześniej trochę roboty w polu i temperatura na 100

#4 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 06 styczeń 2011 - 12:47

Jaką uszczelke pod głowice? U mnie w 1014 byly wszystkie otwory zamkniete i nic sie nie dzialo a to ze lapal u BUSTED temperature to moglabyc wina termostatu u mnie maksymalnie woda dovhodzila do 80 nie wazne w jakich warunkach pracowal a teraz zmienialismy na nowa i ta ma juz wszystkie kanaly otwarte.

#5 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 12:57

Jaką uszczelke pod głowice? wina termostatu nie była bo zmienialiśmy dwa razy a po zmianie uszczelki temperatura dochodzi do 60 z termostatem

#6 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 14:04

Jaką uszczelke pod głowice? to trzeba brac z otwartymi a jesli o grubosc chodzi to 1,2 bo ta 1,5 pisze zeby brac jesli tłok wystaje ponad powierzchnie bloku w gzp

#7 Share Gani43

Gani43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 16:58

Jaką uszczelke pod głowice? Pamietaj ze jak wezmiesz 1,2 i przykrecisz glowice to ona napewno sie troche scisnie i zmieni wymiary u mnie zaden nie wystawal ponad powierzchnie bloku i zalozylismy 1.5 i super jest. Ja polecil bym ci ta 1.5 ona sie sciesnie i bedzie dobrze siedziec. Jak kupujesz podkladke ta duza pod glowice to kupuj z silikonem to znaczy ona jest juz wysmarowana czerwonym sylikonem wokol kanalow jak ciagnik zlapie temperature to odrazu sie dobrze zaklei. Po wymianie podkladki umnie i przy ponownej regulacji zaworow to normalnie nie ten ciagnik :)

#8 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 21:38

Jaką uszczelke pod głowice? Tak swoją drogą może ktoś wie poco są produkowane uszczelki z nie powycinanymi wszystkimi otworami??
Kiedyś w 1614 miałem uszczelkę tylko z dwoma wolnymi kanałami i wydaje się że wtedy bardziej się grzał.
Co do grubości uszczelki wiem że w silnikach deutza grubość jest bardzo ważna i tam podkładka standardowa jak ma 1mm to silnik niema mocy.

#9 Share Gani43

Gani43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:06

Jaką uszczelke pod głowice? Prawda Deutz musi byc dobrze zrobiony starannosc itp. A takie uszczelki moze sa robione z oszczednosci powinna byc tansza. moze tez jest taka sprawa ze jak jest mnie otworow w uszczelsce to jest bardziej wymuszony obieg wody. Moze na zime jest to dobre zeby zagrzac maszyne Nie wiem sam A Ty co sadzisz o tym leszekd ?

#10 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:26

Jaką uszczelke pod głowice? Jak gdzieś już pisałem spotkałem się z gościem w sklepie i kupowaliśmy uszczelki pod głowicę pod 1004 ten sam rok i każdy z nas wyszedł z inną uszczelką. Więc teorii jest kilka, miałem też założoną uszczelkę z wszystkimi otworami jak i częścią otworów wodnych jak wyrzucał wodę na części otworów tak samo i na wszystkich otworach też.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Gani43

Gani43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 23:06

Jaką uszczelke pod głowice? Jak wybija wode to znaczy ze gdzies dostaje kompresje na kanaly wodne. I nic ztym nie robisz zeby tak sie nie dzialo ? Moze trzeba glowice na magnesowce poprawic.

#12 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 23:13

Jaką uszczelke pod głowice? Przyczyną był za nisko idący przewód pomiędzy chłodnicą a wymiennikiem ciepła (chłodnicą olejową).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#13 Share Gani43

Gani43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 09:59

Jaką uszczelke pod głowice? Wiem ze jak woda jest w oleju to najlepiej jest sprawdzic na poczatku wymiennik bo latwiej i mniej pracy przy tym jest. Niz przy zdejmowaniu glowicy.

#14 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 14:28

Jaką uszczelke pod głowice? Tak swoją drogą może ktoś wie poco są produkowane uszczelki z nie powycinanymi wszystkimi otworami??
Kiedyś w 1614 miałem uszczelkę tylko z dwoma wolnymi kanałami i wydaje się że wtedy bardziej się grzał.
Co do grubości uszczelki wiem że w silnikach deutza grubość jest bardzo ważna i tam podkładka standardowa jak ma 1mm to silnik niema mocy.

mi sie wydaje że ursusy z takimi uszczelkami szły do zimnych krajów aby silniki były dogrzane

#15 Share michalkaca

michalkaca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 11:02

Jaką uszczelke pod głowice?

Przyczyną był za nisko idący przewód pomiędzy chłodnicą a wymiennikiem ciepła (chłodnicą olejową).

możesz powiedzieć coś więcej na temat związku wyrzucania uszczelki pod głowicą a wymiennikiem (chłodnicą oleju)

Przyczyną był za nisko idący przewód pomiędzy chłodnicą a wymiennikiem ciepła (chłodnicą olejową).

Sadek czy możesz powiedzieć coś więcej na temat związku wyrzucania uszczelki pod głowicą a wymiennikiem (chłodnicą oleju)

#16 Share KonradS97

KonradS97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 20:07

Jaką uszczelke pod głowice? Witam, jestem nowy na tej stronie i szczerze jeszcze nie wiem do końca jak co działa :D a teraz bardziej konkretnie, mam ursusa 1614 '89r w 2011 roku został przeprowadzony remont silnika i od tego czasu jest nieustający problem z uszczelką pod głowica. Kilka dni temu poszła 3 uszczelka od remontu, zdarza się to co 300-400 mth ( ciągnik nie pracuje dużo). podejrzewamy że są za nisko osadzone tuleje. czy ktoś może powiedzieć coś na ten temat ? wolałbym rady kogos kto miał z tym do czynienia. :/

#17 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 26 lipiec 2014 - 20:57

Jaką uszczelke pod głowice? A głowica była regenerowana i planowana?Może być odkształcona płaszczyzna bloku.Albo nie dokręcasz tak jak trzeba tylko przez rurę.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 20:57

Jaką uszczelke pod głowice? Miałem podobny problem w 1224, a kuzyn w 1614. Po pierwsze kupić dobrą uszczelkę, ja kupiłem z Zetora, taką niezbyt ciekawie wyglądajacą ale już nie było problemu.
I druga bardzo ważna sprawa, tych silników, jaki i żadnych, nie wolno gasić od razu po ciężkiej pracy, musi pochodzić z 5-10 minut na wolnych obrotach,żeby lekko ostygł i wtedy można go zgasić.
To teżmoże być przyczyną wywalającej uszczelki, kuzyn tak zaczął robić i problem znikną.

#19 Share mechanikimek

mechanikimek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 21:30

Jaką uszczelke pod głowice? Tuleje mogo byc zanizone . Uszczelki w sklepie są slabo wykonane . Trzeba zlecic wykonanie uszczelki firmie z warszawy . Wykonujo oni uszczelki do wszelkich pojazdow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 26 lipiec 2014 - 21:35

Jaką uszczelke pod głowice? Może masz krzywa głowicę lub blok.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800