Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:38

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 A o jakim ciągniku @Bobek piszesz ?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 Dzisiaj, 17:07
  •  

#22 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:46

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 @jacekbee teraz widze, ze dobrze podchodzisz do sprawy wyboru ciagnika ;)

niuniek to nh t6040.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:59

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822

A o jakim ciągniku @Bobek piszesz ?

Odnośnie pługa i zestawu o DF. Dodany obrazek

Edytowany przez Profil usunięty, 10 styczeń 2011 - 20:06.

#24 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:25

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 Dobrze wiecie, że zakup ciągnika nie może być lekkomyślny jak zakup browara w sklepie, dlatego uważam że powinno się podchodzić do tego rozsądnie i ze spokojem. Do zakupu przygotowuje się od października. Dealerzy od JD ''kazali'' mi kupywać w pierwszy dzień jak do nich przyjechałem bo twierdzą że trzeba zamawiać z wyprzedzeniem. Mieli cwaniackie podejście i trochę się zniechęciłem.

Byłem już gotów zapłacić te 40000-50000PLN więcej, ale okazało się że wstrzymali produkcję i nie ma nigdzie modelu 7930 i dopiero na żniwa byłby dostępny z nowym silnikiem (poprawa normy emisji spalin, prawdopodobnie AD-BLUE)

Bieszczadzka kolejka wąskotorowa jest dziś jedną z atrakcji turystycznych Bieszczadów. Wybudowana końcem XIX w. służyła mieszkańcom tej górskiej krainy jako ważna trasa komunikacyjna ożywiająca gospodarczo dawne wsie królewskie położone u stóp granicznego Beskidu. Po raz pierwszy jechałem kolejką, o ile dobrze pamiętam, w roku 1977. Cóż to była za frajda. Wagoniki ciągnęła "ciuchcia" z prawdziwego zdarzenia, tłoku w niej nie było, tylko czas leciał niesamowicie szybko. W kolejnych latach dalej bardzo lubiłem przejechać się tym środkiem lokomocji, jednak wiele się zmieniało, zmieniało się także moje spojrzenie na samą kolejkę. Aktualny rozkład jazdy bieszczadzkiej wąskotorówki oraz ceny biletów. Kolejka jeździ obecnie na trasie Majdan - Cisna - Przysłup oraz Majdan - Żubracze - Solinka - Balnica. Zawieszono kursowanie kolejki do Smolnika oraz Woli Michowej, kolejka kursuje natomiast również zimą a w sezonie letnim robi po 2 kursy dziennie na danej trasie. W wyremontowanym budynku stacji w Majdanie, urządzono w kilku salach ekspozycję muzealną, która gromadzi przedmioty związane z bieszczadzką kolejką z różnych okresów czasu. Zobaczymy tu różnego rodzaju narzędzia, mundury, czapki i wiele innych przedmiotów, które niegdyś były używane na co dzień przez pracowników kolejki. Bez znaków - wycieczka nieczynnym torowiskiem bieszczadzkiej kolejki wąskotorowej. Fotorelacja z przejścia kilku odcinków tej trasy od Rzepedzi, przez Prełuki, Duszatyn, Smolnik, Beskid i Smerek po niedostępne obecnie dla turystów Moczarne na terenie BdPN. Kolejna część wędrówki śladem pozostałości po bieszczadzkiej wąskotorówce. Tym razem odcinek prowadzący z Ustrzyk Górnych do Widełek przez Bereżki. Dobrze jest pokonywać ją poza okresem letnim, ponieważ bujna roślinność uniemożliwia wówczas obejrzenie wszystkiego co po kolejce na tej trasie zostało. Linia kolejki wąskotorowej na odcinku Nowy Łupków - Majdan wybudowana została w latach 1890 - 1898 a jej celem był wywóz drewna z okolicznych lasów i przeładunek na kolej normalnotorową w Łupkowie. Powstała zgodnie z ówczesnymi normami, jako kolejka z 760mmm rozstawem szyn. Odwiedzającym Bieszczady oferujemy praktyczne informacje i wskazówki, które pomogą zaplanować wyjazd w Bieszczady, przygotować się do aktywnego wypoczynku(rowery, narty, konie), pozwolą zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie, pomogą odnaleźć ważne instytucje i wskażą na co warto zwrócić uwagę w czasie pobytu. Bieszczady stają się coraz popularniejsze jako miejsce aktywnego wypoczynku w zimie. Stanowia idealne tereny dla narciarstwa biegowego i ski-tourowego. Powstaje również coraz więcej nowoczesnych wyciągów dla wielbicieli narciarstwa zjazdowego, a istniejące ośrodki podnoszą jakość usług. Zima w Bieszczadach trwa około 120 dni na obszarach położonych powyżej 700m n.p.m oraz około 80 dni na terenach powyżej 400m n.p.m. Pokrywa śnieżna w Bieszczadach pojawia się już pod koniec listopada, utrwala w połowie grudnia, a w wyższych partiach gór utrzymuje się nawet do pierwszych dni maja(Wielka Rawka, gniazdo Tarnicy i Halicza). Śnieg narciarski czyli powyżej 10 cm grubości utrzymuje się około 60-95 dni w roku. W partiach szczytowych gór występuje głównie śnieg zbity(gips zbity), na połoninach spotyka się szreń i lodoszreń, tworzący skorupy lodowe. Świeżo spadły śnieg zostaje szybko przewiany. W niższych partiach gór i północnych stokach istnieją dobre warunki śniegowe, występuje tu śnieg ziarnisty tzw. firn, z nakładającymi się warstwami świeżych opadów. W lasach śnieg jest mokry i ciężki.

Ja potrzebuje ciągnik na połowę marca - realizacja programu PROW

Edytowany przez jacekbee, 21 marzec 2014 - 15:54.

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:37

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 Jaśka byś miał z większym EGR i DPF. Dodany obrazek Tym samym zdecydowałeś się na ciągnik który ma bardziej przyjazny dla rolnika generacyjnie silnik. Dodany obrazek

#26 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 14:59

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 Trzeba było podjechać do lepszego dealera albo rozmawiać z innym handlowcem. Mógłbyś kupić jeszcze model 7930. Co prawda w przypadku specyfikacji nie miałbyś zbyt dużego pola manewru, ale na zasadzie współpracy między dealerami zdobyłbyś jakiegoś jelenia. Nowy ciągnik będzie pokroju 8 R - niesamowity komfort... Ale do ceny obecnej serii trzeba dodać z 8 procent.

#27 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 19:21

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 czytaj uważniej- chciałem kupić tylko i wyłącznie 7930
nie mieli nawet 7830
szukałem u dwóch dealerów
jeżeli czegoś nie ma t nawet ''najlepszy dealer i najlepszy handlowiec'' z ''gó.na bata nie ukręci""

mam pytanie. w wyposarzeniu będęmiał 4 pary wyjść plus 1 para na przodzie i przedni WOM. czy hydraulika zmienno-wydatkowa 110l/min wystarczy??

Edytowany przez jacekbee, 20 styczeń 2011 - 22:29.

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2011 - 07:21

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 My mamy mieć 5 par i 110 litrów, ale innej opcji nie ma... Jeżeli jest możliwość bierz wydajniejszą hydraulikę, zawsze to lepiej, mniejsze obciążenie silnika, hydrauliki. Dodatkowo, jak będziesz korzystał z siewnika pneumatycznego napędzanego hydraulicznie, to również będzie mniejsze obciążenie na układ.

#29 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 08:53

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 wywalcz od nich za friko ;) pompę 150 l/min, im więcej tym lepiej
od znajomego za 7485 z amortyzowaną kabiną, osią, przednim tuz, opony 650/42, kpl oświetlenia, chcą 328 netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 11:19

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 @zonk to mi nic nie mówi. przy takim ciągniku jak 7499 wiele rzeczy ma wpływ na cenę. moja oferta jest bardzo bogata. przedstawiciel mi mówił że jeszcze nie sprzedali żadnego ciągnika z hydr 150l/min i 110 wystarczy. 150l/min kosztuje 8800zł. warto??
za friko już wyhaczyłem: odważnik dwuczęściowy 1500kg(800euro), przedni WOM(1800euro), dodatkowa para wyjść hydr.(209euro)

Edytowany przez jacekbee, 21 styczeń 2011 - 11:22.

#31 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 12:08

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 taa za friko :P . placisz pol miliona i mowisz, ze za friko, dobre sobie.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2011 - 12:52

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 Siłowniki w maszynach typu pługi, agregaty występują jakieś dławiki w siłownikach? Jeżeli nie to będzie się szybciej obracał, składał itp. Dodany obrazek Czy wraz ze wzrostem wydajności rośnie objętość oleju w układzie?

Edytowany przez Profil usunięty, 21 styczeń 2011 - 12:53.

#33 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 12:56

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 dla silownikow oprocz przyczepy to max wydajnosc juz jest przy 50 l/min.

#34 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 17:46

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 ''friko'' to na zasadzie ustalenia ceny, a potem jak się dowiem coś nowego to tekst- to macie jeszcze dołożyć bo jak nie to idę do ''zielonego'' (czyt. JD :) )

#35 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:10

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 oni sa szkoleni do tego, zebys tak myslal i maja to od poczatku uwzglednione.

u mnie np. byla taka historia, ze w ogole sie nie targowalem, po prostu zdecydowalem na claasa bo mi odpowiadal pod wiekszoscia wzgledow i na fakturze zobaczylem cene o 5 000 euro mniej niz ustalalismy ;) .

#36 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:17

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 to zachowali się honorowo bo inni to nie urwaliby tej różnicy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 21:04

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 7930 napewno był dostępny tydzień - 2 tygodnie temu... Cena wynosiła ok 400 tys zł jeśli dobrze pamiętam. Spróbuj jeszcze popytać, albo pomagluj innego dealera.

Dodaj odpowiedź