Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 05 styczeń 2011 - 20:07

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 Wybieram z pośród modeli podanych w temacie ciągnik dla mojego gospodarstwa. Mocą oscylują na pograniczu 220KM. Porównując modele wybrałem Masseya Fergusona. Najlepsza dostępność serwisu (25km), cena (tańszy od pozostałych o ok 40000PLN), wysoko zaawannsowana technologia, fendowska skrzynia VARIO, silnik 7,4l AGCO Sisu Power, TMS, komfort nieziemski, amortyzowana oś i kabina, klimatronic, przedni TUZ, dwublokowy odważnik 1500kg, GTAIII (przygostowanie do GPS). JD dużo uboższy. bardziej wół roboczy dla niezbyt rozgarniętego pracownika, ale na pewno wytrzymalszy, może mniej ekonomiczny. Fendt- zbyt zbajerowany, przereklamowany. jakość i wyposarzenie o dziwo porównywalna do MF. Dobry wybór??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 Dzisiaj, 01:00
  •  

#2 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 05 styczeń 2011 - 21:11

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 a na ile hu ma pracować???i z jakimi maszynami??

#3 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 21:32

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 Moim zdaniem wybór najlepszy z najlepszych. Nie dlatego że sam się wożę 7485 ale za tą cenę i z takim wyposażeniem to reszta wymięka B) . Poza tym jeździłem 716 i nie powaliła mnie na kolana i nie wiem za co dać tyle kasy jak w MF skrzynia i cały tył (most,podnośnik) jest z Fendta, czyli wychodzi na to że dopłacamy za inny silnik - chore :blink: . Komfort i ergonomia, wygląd deski rozdzielczej o niebo lepszy w MF. :)

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2011 - 09:18

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 MF:
- najdłuższy w stawce, pytanie jak wzrost o 10 cm rozstawu osi wpływa na zmniejszenie zwrotności i zwiększenie stabilności;
- kabina sześciosłupkowa amortyzowana, intuicyjna obsługa, niezła ergonomia(na temat GTA się wypowiada, bo nie obsługiwałem);
- najkorzystniejszy stosunek wyposażenia do ceny;

Fendt:
- najmłodszy w stawce, najświeższy design;

- silnik spełniający restrykcyjniejszą normę spalin, nieszczęsny AdBlue na pokładzie;
- kabina czterosłupkowa amortyzowana, mało intuicyjny Varioterminal, wielofunkcyjny joystick;

JD:
- pełnoramowa konstrukcja;
- kabina czterosłupkowa bez amortyzacji, bardzo intuicyjna obsługa, wysoka ergonomia;
- amortyzowana oś przednia na zawieszona na wahaczach poprzecznych;

JD również ze skrzynia bezstopniową rzecz jasna? Jakie maszyny przewidujesz do tego ciągnika?

Odnośnie komfortu, ergonomii, intuicyjności są to kwestie bardzo indywidualne i każdy inaczej będzie się na to zaopatrywał. Przy wyborze ciągnika przynajmniej dla mnie ważne jest jak się w nim człowiek czuje, bo przecież nie ma nić gorsze jak pracować czymś co nam nie odpowiada. Dodany obrazek Równie ważne jest zaplecze serwisowe oraz jakość obsługi posprzedażowej, przecież nie chodzi o to, żeby kupić tanio ciągnik i używając kolokwializmu zostać z nim na lodzie. Dodany obrazek

Edytowany przez Profil usunięty, 06 styczeń 2011 - 09:26.

#5 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2011 - 11:54

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 Tu chyba wystąpił jakiś błąd nie ma Fendta 722. Może chodziło ci o serie 800 lub 900?

Edytowany przez MDSikor, 06 styczeń 2011 - 11:55.

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2011 - 16:08

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 Chodzi o 822 najprędzej. Dodany obrazek Co do mocy to JD będzie trochę mocniejszy, bo ma 215KM mocy znamionowej wg. ECE-R24, Fendt wg. tej samej normy ma 200KM. MF ma natomiast 220KM wg. ISO TR 14396, więc może się okazać, że będzie słabszy nawet od Fendta. Dodany obrazek

#7 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 23:19

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 Najpierw sprostowanie. Chciałbym przeprosić, chodziło o model Fendta 822 ;)

W pierwszym sezonie ciągnik miałby pracować głownie z pługiem obrotowym 6-skibowym,
Mój areał to ok 200ha plus usługi.
JD ze skrzynią automatyczną AutoPowr (można ją nazwać bezstopniową)?
Bobek_Farmer mógłbyś podać jakiś przelicznik norm mocy??
Dlaczego firmy nie ujednolicą podawanych informacji i sieją zamęt??

Edytowany przez jacekbee, 09 styczeń 2011 - 23:34.

#8 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 23:58

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 tak AP to przekladnia bezstopniowa.

nie wiadomo czemu nie podaja w tej samej normie, ale roznice nie siegaja wiecej jak 10 KM, wiec tragedii tez nie ma.

bedziesz do niego uzywal ciezkie zawieszane maszyny, czy raczej preferuje polzawieszane i ciagane?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2011 - 00:15

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 Wg. wielu źródeł moc wg. ISO TR 14396 stanowi około 95 % mocy wg. ECE-R24, taka jest teoria. Natomiast jak jest w praktyce, to tylko pomiar mocy na WOM by ukazał... co te trzy ogiery są tak naprawdę warte. Dodany obrazek
Tak, AP to stuprocentowa przekładnia bezstopniowa. Dodany obrazek

Wahasz się jeszcze, czy już konsekwentnie Massey? Ile potencjalnie masz zamiar nim robić godzin w ciągu roku?

Edytowany przez Profil usunięty, 10 styczeń 2011 - 00:18.

#10 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 00:47

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 pomiar na WOM to tak sobie okresla moc silnika, bo przechodzi przez sprawnosc przekladni, a ta jest rozna dla roznych ciagnikow. przez co moga byc rozbieznosci z moca na kolach, womie, czy chociazby hydraulice ;) .

okreslanie w % roznic miedzy normami tez jest takie sobie. 300 konny ciagnik nie bedzie mial wiele mniejszego spadku mocy niz 100 konny, a okreslajac w % mialby 3 krotny :) .

moim zdaniem najwazniejsza sprawa z czym bedzie ciagnik pracowal.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2011 - 07:46

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 W przypadku skrzyń bezstopniowych cudów nie będzie, więc nie spodziewałbym się jakiś znacznych rozbieżności w strach mocy pomiędzy skrzyniami. Dodany obrazek Jak sam kiedyś pisałeś, każdy ciągnik ciągnie tak samo. Dodany obrazek

Edytowany przez Profil usunięty, 10 styczeń 2011 - 07:48.

#12 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 09:54

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 wlasnie w bezstopniowych moga byc najwieksze rozbieznosci.

#13 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 12:43

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 na początku przewiduję maszyny zawieszane ze względu na ich lepszą mobilność

decyzję podejmuje w tym tygodniu ale prawdopodobnie MF

co do ilości godzin - trudno powiedzieć (500?)

będzie on głównie wykorzystywany do cięzkich prac - orka, podorywka, uprawa i transport

#14 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 13:09

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 jak chcesz zawiesic mu 6 skibowy plug, czy ciezki agregat upr-siewny to odradzam ciagnik bez ramy.
zobacz w galerie @deera jaki plug zakupil i ile wazy, moze jakos podziala to na twoja wyobraznie :D .

MF jest fajny, ma super wyposazenie, ale to tylko pierdoly, ja bym sie skupil bardziej na konstrukcji niz na dodatkach.

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2011 - 13:39

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 Ja myślę podobnie, jak @brzozak2, ale się nie wyrywałem, bo mnie ktoś zaraz pojedzie za fanatyzm. Dodany obrazek Sceptycy jako argument przeciw ramie, zadają pytanie czy ktoś widział połamany ciągnik. Dodany obrazek Dodatkowo skoro ciągnik ma jakiś tam udźwig to znaczy, że go wytrzyma(pisząc w przenośni), przynajmniej powinno się to uwzględniać na etapie projektu. Dodany obrazek Mnie do ramy przekonywać nie trzeba, natomiast jakich argumentów użyć, aby przekonać tych którzy zwątpili. Dodany obrazek Bądź co bądź rama podbija cenę i to dla wielu rolników z kraju nad Wisłą największy problem. Dodany obrazek

#16 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 13:53

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 u mnie w axionie podnosnik sie zlamal (przedni) tzn urwaly sie sruby mocujace. gdyby byl wykonany z monolitu razem z rama to by sie nie urwal.
udzwig 5,4 tony, a talerzowka tylko 2,5 wazy. ojciec z podniesiona i rozlozona wjechal za szybko w bruzde i pizdło.

znajomy - ale urwal - obudowe skrzyni biegow w DF agrotronie 200, 2 razy z 6skibowym kvernelandem.

teraz pytanie dlaczego nie wszyscy stosuja rame?
- bo jest taniej.
dlaczego zatem ciagniki jezdza i sie nie lamia (tak generalnie)?
- bo malo kto obciaza tak na serio swoj ciagnik,
- bo mniejsze ciagniki i tak nie wspolpracuja z tak ciezkimi maszynami,
- bo wieksze ciagniki raczej sa agregowane z maszynami polzawieszanymi/ciaganymi.

istnieje wlasnie najwieksze niebezpieczenstwo (wg mnie) przy ciagnikach 220-300 KM, gdzie czlowiek jest wodzony pokusa lepszej zwrotnosci, ale chcialby pracowac juz wydajnymi maszynami ;) .

nie ma problemu tylko niech kupi ciagnik zbudowany na ramie :) .

#17 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 14:43

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 Zawsze uważałem że kosntrukcja ramowa JD daje mu przewagę nad wszytskimi i zgodzę się z tym jak to wydłuża żywotność części jak i całego ciagnika.

ja, prywatnie mam sentyment tylko dla jednej rzeczy, pieniędzy, ale nie uważam się za skąpca bo wiem że dobrze zainwestowane pieniadzę rozmnażają się błyskawicznie

mimo wszystko uważam, że oferta MF jest bardziej korzystniejsza i to mnie przekonuje

Pracowałem przez kilka lat MF 4270 który ważył 5 ton, z pługiem unia grudziądz 4 skib. 1300kg na zab. śrubowym, agregatem upr-siew. 2-tonowym i agregatem podorywkowym 1170kg. Moim zdaniem radził sobie dobrze, porównujac innych pracujących podobnym sprzętem z porównywalnymi ciągnikami. po 3500mtg nic się nie urwało, mimo bardzo delikatnego tylnego podnośnika, (popuszczały się nawet śruby od uchwytu siłowników wspomagających ale nic nie pękło)
7499 wazy prawie jeszcze raz tyle, pług GB 6 skib. waży 1980kg. Czy to szalone przeciążenie??

P.S. nie lubię dealerów MF ale oferta jest ofertą i nie chcę żeby ktoś napisał że mam oczy zamydlone MF

90% sukcesu to operator ;)

#18 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 15:15

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 zrobisz co uwazasz za stosowne ;)

moze i 90% to operator, ja tam wole jechac spokojnie niz z dusza na ramieniu, chociaz sam teraz jestem zmuszony to robic. kolejny raz znow dalem d..y i niuniek tez jest bez ramy, a czeka na niego rozsiewacz 3500 litrow :blink: , moze byc wesolo.
jesli pieniadze sa glownym kryterium to czemu tylko te 3 firmy bierzesz pod uwage?

#19 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 16:04

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 1 bardzo dobry serwis
2 nie duża odległość bazy serwisowej
3 w miarę duża jakość produktów za rozsądne pieniądze

wybierałem z pośród 9 modeli różnych firm

pieniędzy nie świadczy o tym, że mam kupić ciągnik kategorii 'pronar'

myślę, że MF ma najlepszy stosunek jakości do pieniądza

ten twój ''niuniek'' to co za maszyna ??

Edytowany przez jacekbee, 10 styczeń 2011 - 16:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:33

Massey Ferguson 7499, JD 7930, Fendt 822 MF ma profilowany blok, dla lepszego kąta skrętu?

ja tam wole jechać spokojnie niz z dusza na ramieniu

Ładnie powiedziane. Dodany obrazek Można rzecz, że chcąc dmuchać na zimne po raz drugi postawiliśmy na ramę. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy udźwigu 5,4 tony zestaw siewny z hydropakiem o masie 2,2 tony to sporo za dużo, podobnie jak pług z odstępem korpusów 85cm i Packomatem o masie 1600kg. Po dwóch latach pracy widać, jednak wpływ takiego obciążenia na układ zawieszania...

Edytowany przez Profil usunięty, 10 styczeń 2011 - 17:36.

Dodaj odpowiedź