Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 1684.

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 12 styczeń 2011 - 17:43

Ursus 1684. Z wykopaniem to byś nie przesadził jak ursus by wprowadził bezstopniówke wtedy kiedy fendt :o A na renomę pracuje się latami :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 1684. Dzisiaj, 01:53
  •  

#22 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, energia odnawialna, hodowla drobiu

Napisany 12 styczeń 2011 - 18:14

Ursus 1684. no niestety ursus wtedy próbował wraz ze steyrem skonstruować ciągnik 1414s ale nie starczyło mu kasy a fendta sama przekładnia vario wprowadziła w niemałe zakłopotanie a firma ta miała sporo większe fundusze i gdyby nie pomoc inżynierów z firmy zf to możemy tylko pomyśleć co by mogło się stać
"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

#23 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 18:24

Ursus 1684. Ale te lampy tylko szpecą <_< Powinni zrobić coś na wzór JD 8R

#24 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:41

Ursus 1684.

Z wykopaniem to byś nie przesadził jak ursus by wprowadził bezstopniówke wtedy kiedy fendt :o A na renomę pracuje się latami :lol:

Ursus posiadal juz ta renome, ale stracil ja kilkanascie lat temu, niestety. teraz juz raczej takiej nie bedzie mial.

jesli Ursus mialby wyprodukowac samemu bezstopniowke musialby posiadac odlewnie, a wiadomo ze ta zostala zamknieta chyba jako pierwsza z wszystkich likwidowanych zakladow ZM Ursus (1999 rok). z drugiej strony CVT to dobry wybor, bo jest to skrzynia bardzo popularna. silnik perkinsa i skrzynia CVT, to moze byc dobra alternatywa dla tych dla ktorych NH lub Case sa za drogie, o ile oczywiscie te czesci beda dobrze poskladana <_<
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#25 Share agrotechnicZ165

agrotechnicZ165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Zetor Fan, Modele.

Napisany 12 styczeń 2011 - 22:57

Ursus 1684.

haha na nie przesadzaj :lol: "wykopac" to moze Pronara, Farmtraca, Zetora itp. ale nie CNH, a juz w ogole Fendta.

Co jak co, ale Zetor póki co trzyma się na równi z zachodnimi markami, a jak wejdzie Maxterra do produkcji, to Ursusy w tym przedziale mocy będą miał ostrego konkurenta. A jak Zetor dowali sobie bezstopniówki jako opcję, to i zachód może się bać.
Ha traktor, Akkor Zetor!

Zetor Team

#26 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 23:05

Ursus 1684. taaak, a kiedy wejdzie Maxterra?? Ursus bedzie juz mial bezstopniowke w ofercie a Zetor dopiero wprowadzi ciagniki wiekszej mocy ze zwykla skrzynia ;) a o tym ze Zetor ma produkowac ciagniki z bezstopniowka nie slyszalem :huh:

#27 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 16:47

Ursus 1684.

Co jak co, ale Zetor póki co trzyma się na równi z zachodnimi markami, a jak wejdzie Maxterra do produkcji, to Ursusy w tym przedziale mocy będą miał ostrego konkurenta. A jak Zetor dowali sobie bezstopniówki jako opcję, to i zachód może się bać.

Wiesz czemu się trzymał na równi? Bo maiał tanie ciągniki. A wiesz czemu spadł na drugie miejsce w sprzedaży i nadal sprzedaż leci w dół? Bo ludzie poszli po rozum do głowy i wolą kupić New Hollanda czy inną markę za mniejsze pieniądze. Nie wiem co strzeliło do głowy tym z Zetora żeby tak ceny podnieść.
A pro po maxterry to powiem tak, Ursus nie ma na razie się czego bać bo niż oni ten ciągnik wprowadzą (2014r. :lol: ) to Ursus będzie od 3 lat produkował ciągniki z bezstopniową przekładnią. I jeżeli oni będą te bezstopniową przekładnię będą wprowadzać taki czas jak maxterre to Ursus i inne marki już go dawno wyprą z rynku. A ratunek dla Zetora żeby nie stracić rynku to taki sam jak dla Ursusa, podpisać umowę licencyjną na ciągniki. Bo jeżeli oni mają zamiar tak długo każdy ciągnik wprowadzać to... :mellow: . A o maxterrce wiemy już chyba od 2008 czy 2009. Więc powiem tak albo Zetor weźmie się do roboty tak ja Ursus a nie siedzieć na laurach i tłuc te same ciągniki od 10 lat albo jego sprzedaż będzie nadal w takim tępie spadać.
Dobra Ursus jeszcze niedawno robił to samo ale on przynajmniej wziął się do roboty podpisując umowę z Landinim a teraz chcą wprowadzić jeszcze Ursusa 1684 i 1374 z bezstopniową przekładnią. Dodam jeszcze że Polsko-Włoski produkt ma zamiar produkować dwie serie czyli xx24 i xx34. Ta pierwsza z uboższym wyposażeniem i tańsza a druga już lepiej wyposażona a za tym idzie większa cena.
Pewnie wielu z was zjedzie mnie teraz bo jak ja mogę pisać tak na Zetorka, ale spójrzcie wprawdzie w oczy, Proxima jeszcze dobry ciągnik chodź trochę drogi a Forterra? Jedynie zmienili wygląd a od 10 lat robią to samo.
Powiem tak jeżeli oni nie uposażą do 2014 roku Maxterry w coś lepszego czyli w skrzynie bezstopniową (na to zawsze zwracacie uwagę) i nie zrobią jakiejś niskiej ceny (bo dzisiejsze ceny Zetorów to powalają na kolana) to wróżę im że dużej ilości tych Maxterr nie wyprodukują bo ludzie nie będą tego kupować. No chyba że Pepiczki się na to napalą :P .

Edytowany przez Newholland15, 13 styczeń 2011 - 16:53.

#28 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:19

Ursus 1684. sprzedaz Zetora nigdy nie zmaleje do tego stopnia co Ursusa w ostatnich latach, ale mniejszy zastoj na rynku, moze doprowadzic do powaznych problemow z funduszami. powinni do Maxterry wprowadzic ta skrzynie ktora byla w planach i w drugiej opcji skrzynie bezstopniowa, tak jak np. jest w JD ze mozna sobie wybrac przykladowo PQ+ lub Autopowr.

#29 Share lukeczl

lukeczl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 18:59

Ursus 1684. niech ursus wprowadzi bezstopniówki to coś pokaże, chociaż moim zdaniem ciężko będzie im odbudować zaufanie.oczywiście zachętą na pewno będzie atrakcyjna cena a jesli wyżyłują to będzie jak dotychczas obserwuję co ludzie kupują w mojej okolicy to w ciągu ostatnich 5 lat to chyba tylko 1 ursus i to 3512 tylko przybył pozatym to ci "bogatsi" kupują JD, new holland case a biedniejsi to pronar i zetor . trzeba zauważyć że zetor to obecnie o wiele potężniejszy zakład niż ursus. logo zetor sygnowane są ładowacze czołowe, kosiarki, pługi itd. a ursusik skromnie ciągniczki. myśle ze w zetorze uwierzyli że ludzie kupią byle co aby tylko było logo zetora troszeczke drgneli z tymi skrzyniami w proximach a poza ty to mało zmian - idą drogą ursusa z przed 15-20 lat a efekt jest widoczny.

#30 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 20:20

Ursus 1684. Wizualnie ciągnik bajecznie wygląda. Nigdy nie byłem za bardzo za ursusem ale jak bozia pozwoli kupić kiedyś nowy duży ciągnik to jest to bardzo fajna propozycja. Perkins+sprawdzona bezstopniowa skrzynia= bezawaryjność. Mam nadzieję że się mylę ale ursus obudził się o jakieś 5 lat za późno. Jeżeli tak jak zapowiadają po 2013 nie będzie już takiego prowu to możemy zapomnieć o nowych ciągnikach. Skończą się żniwa dla producentów ciągników a ursus nic z tego nie ugryzł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:17

Ursus 1684. oj mylisz sie ;) ja teraz tylko czekam az ten PROW sie skonczy. zrezygnowalem z MGR bo dowiedzialem sie, ze u nas w gminie duzo osob sklada wiec bym nie dostal (w woj. pomorskim zlozonych jest ponad 500 wnioskow). jak sie skonczy PROW, ceny ciagnikow znow beda nizsze. kiedys jeszcze przed tymi programami ciagniki byla o wiele tansze i mysle ze teraz tez tak bedzie. z reszta duzo producentow oferuje kredyty fabryczne, chociazby Ursus, na bardzo dogodnych warunkach. a wiec czekam do 2013-2014 roku na jakis porzadny ciagnik moze nawet z Ursusa ;)

#32 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:47

Ursus 1684. Ceny będą niższe czyli firmy typu ursus mniej zarobią tak? Heniuś mam wrażenie że jesteś w nielicznym gronie ludzi którzy czekają aż się skończy prow. Większość co mieło kupić ciągnik to kupił albo teraz złożyli taka prawda

#33 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:57

Ursus 1684. skoro nie mam juz szans zeby dostac cos na PROW to czekam, az to sie skonczy ;) jesli by jeszcze byla kasa w programach to mowilbym wrecz przeciwnie :P fabryki mniej nie zarobia, ale posrednicy, dilerzy bo to oni najczesciej mieszaja w cenach nowych maszyn. wiadomo, ze od razu te ciagniki nie beda tansze o 50 tys zl, ale dla mnie wystarczy te 20 tys, a juz mozna pomyslec o jakims kredycie.

#34 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:06

Ursus 1684. Oczywiście masz rację i to rozumiem tylko szkoda że się ursus wcześniej nie obudził bo teraz mimo nawet dobrych ciągników będzie mu bardzo ciężko. W latach 95-05 w mojej wiosce przybyło dwa nowe 3512, a w ciągu ostatnich pięciu lat 11 zachodnich ciągników. To mówi samo za siebie

#35 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 12:32

Ursus 1684. jednak jesli Ursus sie postara z tym 1684 i w miare szybko go wprowadzi, to moze zamieszac na rynku. bo takie ciagniki jak Zetor, Pronar, Farmtrac i Farmer nie posiadaja bezstopniowki i raczej narazie sie na to nie zanosi aby je posiadaly. wiec to moze troche pomoc Ursusowi. no ale jesli beda tak dlugo wprowadzac ten model jak Zetor Maxterre to moze byc cienko.

#36 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 13:29

Ursus 1684. Henius91 o to się nie martw, na pewno tak długo wprowadzać go nie będą. Z informacji jakie posiadam to w Kielcach ma być pokazany prototyp nie jestem tego do końca pewien ale tak słyszałem. Więc jak pokażą już prototyp to myślę że pod koniec tego roku lub na początku 2012 może już wejść do produkcji.

#37 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 13:56

Ursus 1684. ciezko im bedzie wyrobic sie do wystawy w Kielcach. ale w Bednarach napewno juz bedzie. ale oby nie bylo tak z tym modelem jak z tym 1414s.

#38 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 15:27

Ursus 1684. Czy się wyrobią? Wydaje mi się że tak, te zdjęcia były już dawno pokazane. Jeżeli się do Kielc nie wyrobią to w Bednarach już na 100% będzie. Z tego co wiem to w Kielcach mają pokazać sadowniki z przednim napędem i jakiś lifting tej maski Piko i Mido.
Jednak miejmy nadzieję że się wyrobią do wystawy w Kielcach z 1684.

#39 Share lukeczl

lukeczl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 19:22

Ursus 1684. polak jak chce to potrafi może zdążą;D. a ma ktoś jakieś zdjęcia tego 1684? niech wrzuci i oczy nasze pocieszy :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 19:37

Ursus 1684. @lukeczl Ten Ursus 1684 nie jest jeszcze raczej produkowany :lol: Cierpliwości jeszcze ''trochę'' trzeba poczekać :P