Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 1684.

47 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 16:34

Ursus 1684.

Witam,
Po wczorajszej rozmowie z kolegami na PolskiejMaszynie o waszych postach na temat Ursusa (jakich to nie będę pisał <_< ) postanowiłem założyć temat o prototypie Ursusa 1684.
Chciałem rozwiać wasze wątpliwości co do Ursusa który według Was nic nie robi i powinni go już dawno zamknąć, nie wspomnę już o tym gdy Ursus był na skraju bankructwa i wstrzymał na pewien czas produkcję i miał już nie produkować traktorów pod swoim logo to tak rozpaczaliście że sam się wtedy wzruszyłem że tak kochacie nasz Polski produkt, jednak gdy wznowili produkcję okazało się co innego.
Przejdźmy do sedna sprawy, chciałem Wam tu zaprezentować Ursusa 1684 (zdjęcia poniżej).
Jeszcze dużo na jego temat nie wiemy, jednak z głosów jakie dochodzą z fabryki Ursusa co Was na pewno zaciekawi to to że ma mieć bezstopniową przekładnie CVT i ma już być zaprezentowany na targach AgroTech w Kielcach. Jak widzimy to idzie Ursusowi bardzo prężnie budowanie prototypów i wprowadzanie ich do seryjnej produkcji przykładem są ciągniki 6834 i 8034 których prototypy były pokazane na AgroShow a już na przełomie lutego-marca mają być produkowane jeszcze w starej fabryce.
Więcej informacji na temat tego prototypu nie posiadam, liczę na to że koledzy z PolskiejMaszyny wiedzą coś więcej i również będą odpowiadać na wasze pytania. Ciągnik z wierzchu zapowiada się bardzo ciekawie, sam byłem pod ogromnym wrażeniem tego co zobaczyłem, jest to zupełnie inna koncepcja niż ta która była obecnie prezentowana. Maska zainteresowała mnie najbardziej, widać w niej bardzo duże podobieństwo tego projektu który wygrał konkurs na design Ursusa. Przechodzą do kabiny chciał bym zwrócić waszą uwagę na te ogromne szyby w szczególności przód, gdzie jest ona bardzo wysoko pociągnięta co będzie dawało wręcz rewelacyjną widoczność. Najbardziej podoba mi się to że Ursus już prawie w każdym modelu stosuje światła ledowe które naprawdę dają bardzo dobre światło.
W tle można zauważyć rysunki techniczne Ursusa 1674, więc wychodzi na to że będzie on podobny gabarytowo.
Czekam teraz na wasze opinie, co sądzicie o tym modelu.
Daję wam link do strony gdzie możecie zobaczyć jeszcze kabinę http://polskamaszyna...hp?album_id=74. Doszliśmy do wniosku że będzie to kabina do Ursusa 3704 gdyż jest dość wąska, nie ma płaskiej podłogi i różni się trochę od tej z 1684. Nawet jeden użytkownik PolskiejMaszyny widział ją na żywo zamontowaną na Ursusie 3702.
Zdjęcia:
Dodany obrazek
Dodany obrazek
*Zdjęcia użytkownika P@WeL.
Pozdrawiam NewHolland15/Kaz151 :)

Edytowany przez Newholland15, 05 styczeń 2011 - 16:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 1684. Dzisiaj, 07:38
  •  

#2 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 17:32

Ursus 1684. Na rysunkach prezentuje się ładnie.

#3 Share pawlolxd

pawlolxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 17:36

Ursus 1684. to będzie piękny ciągnik wiedziałem o nim już od dawna widziałem te zdjęcia i ta skrzynia bez stopniowa po prostu bajka bardzo podoba mi się maska i kabina są bardzo nowoczesne bardzo dobrze przeszklona kabina bardzo dobra widoczność jak ten ciągnik wejdzie do produkcji to na pewno znajdzie się dużo nabywców mam nadzieję że Pedro Cabeza zacznie spowrotem siciągac te ciągniki do Hiszpani :) bo teraz co mam to te co zostały wyprowadzone z produkcji :(

#4 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 18:06

Ursus 1684. CVT w Ursusie, bajka :rolleyes: z pewnoscia taki ciagnik wyprzedzil by znacznie na rynku takie marki jak Zetor, Pronar, Belarus itp. moze wtedy skonczy sie narzekanie ze Ursus ma przestarzale konstrukcje. zapewne w tym temacie pojawi sie sporo przeciwnikow Ursusa, ktory z gory stwierdza ze te ciagniki nie beda sie sprzedawac itd. taki ciagnik bedzie alternatywa dla DF TTV, Case CVX, NH T7000 AC, moze nie bedzie az tak dopracowany jak te ciagniki, ale napewno bedzie tanszy, a wiec znajdzie duzo nabywcow. pewnie zacznie sie znowu narzekanie, ze to wszystko jest kupione, ze Ursus nie zrobi tu nic swojego, ale juz duzo razy bylo to walkowane, ze nawet najlepsze marki jak np. Fendt mialy podzespoly kupione od innych firm, np. Fendt mial i nadal ma silniki Deutza a kiedys o ile sie nie myle montowali skrzynie ZF.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 18:50

Ursus 1684. A ja może troche sceptycznie podejdę do sprawy ponieważ znając życie i ekonomię to cena tego wypasionego ursusa nie będzie odstawała od ciągników zachodnich no może oprócz Fendta B) a być królikiem doświadczalnym za pareśascie tysięcy to nie wiem czy warto ;)

#6 Share Skofo

Skofo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ :-)

Napisany 05 styczeń 2011 - 19:03

Ursus 1684. Ursus będzie montował seryjnie skrzynie CVT do 130km modelu 1384 więc bardzo wielki postęp będzie w Kielcach :)
Mam nadzieje że zdrowie pozwoli na wyjazd

Ursus 1893 - 26.04.2011 Rest in Peace :( [*]

U mojego teścia hektarów dwadzieścia cztery konie w pługu do cholery długu :P

#7 Share pawlolxd

pawlolxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 19:13

Ursus 1684. sto nie będzie experymet oryginalna skszynia :D :D

#8 Share pawi

pawi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 21:18

Ursus 1684. moim zdaniem model ten model jak wejdzie do produkcji zrobi zamęt na rynku,oczywiście jak cena nie będzie za wysoka :)

#9 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 22:15

Ursus 1684. "krolik doswiadczalny" na skrzyni znanej z ciagnikow z koncernu CNH?? :huh: jesli to by byla nowa konstrukcja Ursusa to mozna by bylo sie bac, ale jest to juz sprawdzona skrzynia. to jaka skrzynie do 1684 zamontuja??

#10 Share pawlolxd

pawlolxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 08:48

Ursus 1684. będą montować skrzynie CVT bez stopniowe ;) :D :D :D :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2011 - 11:00

Ursus 1684.

to będzie piękny ciągnik wiedziałem o nim już od dawna widziałem te zdjęcia i ta skrzynia bez stopniowa po prostu bajka bardzo podoba mi się maska i kabina są bardzo nowoczesne bardzo dobrze przeszklona kabina bardzo dobra widoczność jak ten ciągnik wejdzie do produkcji to na pewno znajdzie się dużo nabywców mam nadzieję że Pedro Cabeza zacznie spowrotem siciągac te ciągniki do Hiszpani :) bo teraz co mam to te co zostały wyprowadzone z produkcji :(

Siedziałeś już w nim?? Wypowiadasz się na temat widoczności z kabiny, a ciągnik widziałeś tylko na obrazku ha ha :lol:

#12 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 11:06

Ursus 1684. o wygladzie i widocznosci narazie nie mozna nic powiedziec bo na tym "szkicu" nic ciekawego nie widac. pewnie bedzie wygladal zupelnie inaczej.

#13 Share pawlolxd

pawlolxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 17:45

Ursus 1684.

Siedziałeś już w nim?? Wypowiadasz się na temat widoczności z kabiny, a ciągnik widziałeś tylko na obrazku ha ha :lol:

po zdjęciach dożo widać bardzo przeszklona kabina i na pewno będzie dobra widoczność Hahha\ :)

#14 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:19

Ursus 1684. To będzie hit sezono 2011, coś tak czuje!

Ale by było fajnie jagby ursus wykopał taką firmę jak CHN lub Fendt
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#15 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:51

Ursus 1684. haha na nie przesadzaj :lol: "wykopac" to moze Pronara, Farmtraca, Zetora itp. ale nie CNH, a juz w ogole Fendta.

#16 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:07

Ursus 1684. Ogólnie prezentuje się ładnie :) Kabina bardzo przeszklona, ładnie ''wyprofilowana'' a maska tż niczego sobie :P Tylko nie podoba mi się te takie wgłębienie na jej środku ;[ Ale i tak wszystko pozmienia się kilka razy zanim zostanie wyprodukowany ;)

#17 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 11 styczeń 2011 - 21:53

Ursus 1684. No ciekawe posunięcie, ursus jak by sam zrobił bezstopniówkę to by miała małe powodzenie, ale jak włożył już sprawdzona to może może :o Oczywiście cena musi być niższa od ciągników koncernu cnh :o

#18 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 22:37

Ursus 1684. Cena powinna być niska co widzimy na przykładzie ciągników które są obecnie w produkcji i tych które będą w produkcji mowa tutaj o 6834 i 8034. Jak na swoje wyposażenie to cena jest bardzo niska.

#19 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 styczeń 2011 - 23:17

Ursus 1684.

To będzie hit sezono 2011, coś tak czuje!

Ale by było fajnie jagby ursus wykopał taką firmę jak CHN lub Fendt

Prędzej wszystkie fabryki ciągników na świecie upadną zanim upadnie fendt, to obecnie najlepsza firma na świecie. W Ursusie dzieje się dość dobrze(tzn pomysły są dobre i oby teraz to wykonali).
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 17:34

Ursus 1684. Pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie! No może troche przesadziłem z tym wykopaniem.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników