Zaloguj się, aby obserwować  
szafpiotr27

PROSZE O POMOC!! JAKI KOMBAJN WYBAĆ JD 1075 czy MF 31

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szafpiotr27    0

Prosze o pilną ponoc w wyborze kombajnu ponieważ musze zdecydować siew tym tygodniu. A musze wybierać miedzy JD 1075 z 1985 a mf 31 z 1986 stan liczników podobny stan techniczny i wizualny tez z sieczkarniami cena jd 50 tys a mf 45 tys. prosze o pilną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

polecam jelonka choc zastanawia mnie jego niska cena

oszczedny perkins komfort kabina niemiecka precyzja :D


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

Zdecydowanie z tych dwóch JD będzie lepszy .

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Polecam tak jak reszta jelonka to na prawdę dobry kombajn niedaleko mnie spółka ma taki i na prawdę chodzi im super zero awarii polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Czy ja wiem czy drogo... Nasz serwis aukcyjny także obfituje w te modele i można znaleźć 1075 za 50tys., ale stan można ocenić już na podst. samych zdjęć. Było już dużo tematów na temat JD 10XX i nie chcę się powtarzać. Powiem tylko tyle, że jak brałem swojego 970 to brałem pod uwagę to, że mam niedaleko po części do Chemirolu oraz, że w pobliskości było kilku handlarzy co zawsze mogą pomóc w poszukaniu używanej części. Bo pamiętaj, że nowe zamienne do JD cenowo powalają i nie są to ceny bizonowsie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

no tak ale i jakosc jest inna

ale i tak lepiej szukac zamiennikow


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Zgadza się, są o wiele lepsze. Jednak warto kombinować z zamiennikami, bo oryginały mogą nieźle zrujnować kieszeń jeśli okaże się, że kupiliśmy kombajn w opłakanym stanie i trzeba w niego dużo inwestować. Sam kładę dużo polskich zamienników do swojego, głównie chodzi tu o pasy, przykładowo pas do sieczkarni- zamiennik stomila 110zł (pracuje już na min 4 sezon), oryginalny JD ok. 700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

Witam.A ja mam podobne pytanie,co sądzicie o kupowaniu kombajnu w zime,mam

chęci na taki nabytek,ale rozmawiałem z jednym mech. ,to mówił ze zimą to

niebardzo bo wszystko namarżnięte,i będzie wszystko stukać.Ale ja mam zamiar

kupić teraz,tylko niebardzo wiem na co zwracać uwage żeby niekupić jakiegoś

szrota,a on widze nie ma chęci ze mną jechać żeby niebyło póżniej na niego.

Może podpowiecie na co patrzeć,bo to bedzie mój pierwszy,.A teraz to nawet

troche tańsze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Na początek warto sprawdzić jak się z nim obeszli po zakończeniu sezonu, jak wiadomo różne rzeczy rosną na kombajnach.

Podstawy:

-bęben

-klepisko

-panewki na wytrząsaczach

-główne pasy napędowe (największy koszt zawsze)

-zużycie przenośników ślimakowych (porównać ze stanem licznikia mtg)

-przenośnik pochyły- tak jak w przypadku klepiska i bębna - sprawdzić czy nie miały przygód z kamieniami

-stan hydrauliki ciężko określić, ale na pewno szczelność co nieco podpowie o jej stanie.

Na pewno nie polecam kombajnów z przystawkami do kukurydzy i z resztkami po niej.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj