Skocz do zawartości

Zdjęcie

Światła C-360

45 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 21:47

Światła C-360 Witam prosze o pomoc jak zrobić światła awaryjne w c-360

Wiem że potrzebuje wyłącznik i przerywacz i kable a to mam jak sie do tego zabrać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Światła C-360 Dzisiaj, 01:50
  •  

#2 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 04 grudzień 2009 - 21:59

Światła C-360 Hmm nie wiem czy przypadkiem montując przerywacz od MF 255 uzyskasz światła awaryjne, ale nie jestem pewien. Natomiast wiem na 100 procent że z tego przerywacza możesz wyprowadzić kontrolki kierunkowskazów do 1 i 2 przyczepy.
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#3 Share hksdam

hksdam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 22:09

Światła C-360 hmm najprościej to byłoby kupić drugi przerywacz i dać drugi włącznik i wtedy jedno wyjście z przerywacza pod np prawą żarówkę a od lewej do włącznika ; tylko nie wiem czy to zadziała ;/ale powinno
Nie wyobrażam sobie nie poprawiać fabryki.

#4 Share Filemon2

Filemon2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 22:10

Światła C-360 A wyłącznik jaki masz?Bo musisz mieć taki do awarynych jak np w Ursusie 912.A przerywacz też musisz mieć inny niz ten podstawowy 2*21W

#5 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 09:52

Światła C-360 Ja tak robiłem, ale w skuterze, myślę, że tu też będzie dobrze. Potrzebny Ci będzie jakiś przełącznik kołyskowy z dwiema nogami, dwa rezystory( z jakiejś starej płytki możesz wyjąć, bo jest tam ich pełno). Nacinasz kabel, który idzie sobie od przerywacza do przełącznika kierunków i doczepiasz do niego oddzielny kabel, który pociągniesz do przełącznika i podczepiasz go do jednej nogi, a od tej drugiej wolnej podczepiasz dwa przewody, na których w połowie montujesz rezystor( tak go musisz przyczepić, aby przewodził prąd w stronę kierunków, a żeby nie pozwalał przewodzić w stronę przełącznika) i jeden kabel podczepiasz pod przewód od prawego kierunku, a drugi pod przewód od lewego i już masz światła awaryjne.

#6 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 12:34

Światła C-360 A normalny wyłacznik nie może byc ? taki jak do kierunków tylko ze jednostrony ?

#7 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 05 grudzień 2009 - 16:24

Światła C-360 @mareknh rezystor niezależnie od polaryzacji przewodzi prąd w obie strony, wystarczyłaby tutaj zwykła dioda, ale ona i tak jest nie potrzebna... :lol: zakres bezpiecznika wybierasz z sumy mocy żarówek, zgodnie ze wzorem I=P/U, czyli np. masz 4 żarówki o mocy 21W i przy instalacji 12V - I=4x21/12=84W/12V=~8A, wsadź tam bezpiecznik porcelanowy 8amper i będzie okej. powinno działać. "wytrzymałość" włącznika dobierz tak samo jak bezpiecznika :) lepiej jest zastosować przerywacz elektroniczny, niż bimetalowy, ale nie pamiętam jak się go podłączało, bo chyba tam troszkę więcej styków było, poszukaj na forum elektrotech gdzieś to opisywał. tak więc kup elektroniczny od "kaszloka" albo od ciquecento, bo oryginalny może zadymić. dodaje tutaj, bo załączniki nie trybią chyba dalej

Dodany obrazek
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#8 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 09:26

Światła C-360 Uwaga!!!
Podaje najlepsze rozwiazanie-Przerywacz świateł awaryjnych od fiata 126p przerywacz świateł awaryjnych fiat 126p i inne (822106476) - Aukcje internetowe Allegro

Wystarczy zwykły przęłacznik (a po założeniu przełacznika od 126p -przy włączaniu awarujnych jednoczesnie mozna odłączać zasilanie kierunkowskazów-zalecane!!!)

#9 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 07 grudzień 2009 - 18:39

Światła C-360 zwykły włącznik jedno stronny z agromy bierzesz na niego prąd z bezpieczników wychodzący kabel z włącznika podłączasz do przerywacza nawet takiego samego jak masz na kierunki i używasz tylko jednej strony przerywacza podłączając do niej kable od wszystkich kierunków tak będzie najprościej i będzie działać.

#10 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 20:22

Światła C-360 Działać moze i bedzie, ale migać bedzie 2x wolniej niż kierunkowskazy!
Przerywacz który poleciłem kosztuje tylko 18zł(ze szrotu nawet za 5 zł) i swiatła będą migać równo, niezależnie od kierunkowskazów i obciążenia!
P.S.
Sory ,ze się wymadrzam,uważam ,że ta metoda jest najmniej inwazyjna i najbezpieczniejsza dla instalacji elektrycznej(a przełacznik może być zwykły dwu pozycyjny-tylko wtedy podczas właczonych awaryjnych niewolno włączać kierunków)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Światła C-360 Dzisiaj, 01:50
  •  

#11 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 07 grudzień 2009 - 20:28

Światła C-360 fakt będą migać dwa razy wolniej ale na to też jest sposób bo podłączasz przerywacz na przekaźnik i z przekaźnika dopiero na kierunki i działa tak samo jak kierunki i nie obciąża instalacji. a co do kosztów to nie będę się wypowiadał bo po prostu nie znam tych cen

#12 Share grzegorzc360

grzegorzc360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 10:19

Światła C-360 Mam problem tego typu ze nie chcą mi świecić długie światła. postojowe i mijania świecą a długie nie chcą świecić. w czym problem proszę o pomoc
ursus c 360 moc i potega...

#13 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 10:38

Światła C-360 sprawdz bezpiecznik może się przepalił lub przyśniedział albo odłączył się przewód przy wkładce bezpieczników lub przy stacyjce

#14 Share sylwek29

sylwek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 12:22

Światła C-360

sprawdz bezpiecznik może się przepalił lub przyśniedział albo odłączył się przewód przy wkładce bezpieczników lub przy stacyjce

dokładnie jesli nie pomoże to podnieś maske i sprawdzdz przy chłodnicy powinny byc kostki które łaczą obie lampy z instalacja następnie mozesz podpiac żarówki na krótko i sprawdzić czy nie są spalone

#15 Share konarek

konarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:All po trochu ;p

Napisany 22 sierpień 2010 - 13:25

Światła C-360 Mógł też odłączyć się kabelek od stacyjki
sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

#16 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 29 sierpień 2010 - 14:26

Światła C-360 sprawdz czy przewody nie sa gdzies przetarte sprawdz te kostki na chłodnicy i czy kabelek nie odłączył sie od stacyjki i kostki bezpieczników i możliwe że zasniedział lub przepalił się bezpiecznik

#17 Share pawel2793

pawel2793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja.

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:06

Światła C-360 Siema. Zginęły mi światła krótkie i długie, najpierw krótkie zaczęły mrugać i zgasły,....za jakiś czas były i po 2 tyg znikły. za miesiąc podobnie się stało ze światłami długimi?
Co może być przyczyną?
bezpieczniki, żarówki są ok ale do żarówka wcale prąd nie dopływa.
czy to coś za stacyjką?

#18 Share 1994szymon

1994szymon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:to co każdego na AF: rolnictwo, motoryzacja i komp:)

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:17

Światła C-360 jeżeli twój ciągnik dawno nie miał wymienianej wiązki to radziłbym ci kupić nową i zamontoać. Będziesz miał spokuj na jakiś czas, ale jeżeli niechcesz to sprawdź kable czy są całe(wiem, bardzo nie pomogłem:))

#19 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:25

Światła C-360 to stacyjka .....miałem tak w c-330 zmień całą wiązkę jak masz starą ;) i będziesz miał spokój ,koszt to tylko 90 zł :lol: i 1,5 godziny B)