Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ewidencja pasz (cross compliance)

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 23:06

Ewidencja pasz (cross compliance) Ale o jakich książeczkach wy tu piszecie? Od kogo je dostaliście? Ja w każdym razie nic nie mam i nic a takich nie słyszałem... :unsure:

Już kiedyś Polska wysyłała na Zachód zboże i stamtąd sprowadzała mąkę, kto interesuje się trochę historią wie jak to się skończyło. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ewidencja pasz (cross compliance) Dzisiaj, 14:54
  •  

#22 Share Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 04 styczeń 2011 - 23:13

Ewidencja pasz (cross compliance) Zasady Wzajemnej Zgodności (cross-compliance) Minimalne normy, Obszar A i Obszar B obowiązujący od 2011 r.
" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

#23 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 23:51

Ewidencja pasz (cross compliance) http://cc.cdr.gov.pl...C_SKOROSZYT.xls
z arkuszu SPIS (3 od lewej)
klikamy
V (PRODUKCJA ZWIERZĘCA)
4 Ewidencja produkcji pasz
lub szukamy arkusza: Ewid pasz SMR11, 12, 16-18

Czyli nie takie trudne
Oczywiście jest to proponowany i zalecany układ ale nie ma czegoś takiego że to musi tak wyglądać
Jednak gdy ktoś posiada segregator z takim spisem i prowadzi to wg zaleceń i w razie kontroli przychodzi przygotowany to zupełnie inaczej wygląda podejście inspektorów
Należy zaznaczyć że kontroluje agencja, IW lub PIORiN, a jak narazie z IW nie ma problemów a w razie czego taka ewidencje szybko idzie przygotować.

Można też skorzystać z oceny gospodarstwa i doradca wtedy powinien być bardzo pomocny
http://www.agrofoto....oss-compliance/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share kool

kool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 08:59

Ewidencja pasz (cross compliance) Ja kontrol od pasz miałem w grudniu 2010 roku jak i kolejna kontrol wymiary wszystkich pomieszczeń w chlewni natężenie światła dostęp do wody to samo obora. Mogę powiedzieć że w moim powiecie weterynaria nie jest strasznie upierdliwa jak to mówią jeśli czegoś brakuje każą poprawić do następnej kontroli nie dają raczej kar ani terminów na realizacje, co do wytwarzania paszy to trzeba mieć osobne pomieszczenie zabezpieczone przed dostępem szkodników itp.

#25 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 20:45

Ewidencja pasz (cross compliance) No jak widzę zainteresowanie tematem spore. Co do książeczki to właśnie dziś przyniósł listonosz jeszcze nie czytałam ale to nadrobię. moim zdaniem zapisywanie zakupionych pasz jest bez sensu są przecież faktury dodatkowe grzebanie w papierach którego już nie brakuje., ale odbiło mi się o uszy że trzeba będzie rozpisywać paszę zrobioną z własnych zbóż, zapisywać jakie zboże zebrane było z jakiej działki i w jakiej ilości(odnośnie ewidencji pasz ), ale nie wiem czy to prawda. Ciekawe co z przechowywaniem zboża na stropie np. chlewni? Czy może już ktoś widział jakieś druczki do tej całej ewidencji czy na razie czysta kartka?

#26 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 05 styczeń 2011 - 21:59

Ewidencja pasz (cross compliance) :blink: hej, wyluzujcie czym się przejmujecie, jak będą wam kazali liczyć ziarna zbóż to na pewno będziecie liczyć, jak każą przeliczyć ile sztuk jest buraków na waszym polu to policzycie, ci debile z agencji nie mają co robić i wymyślają kolejne idiotyzmy. A żeby się przyjęły muszą trafić na podatny grunt pełen cykorów. Miejcie choć trochę oleju w głowie te ulotki które tak wam narobiły strachu, to tak naprawdę dotyczą może parę procent rolników. A jeżeli już macie stracha to mędrcy z agencji swój cel osiągnęli ;[
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#27 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 10:42

Ewidencja pasz (cross compliance) Po pierwsze należy zrobić zgłoszenie do Powiatowego Lekarza Weterynarii że produkuje się pasze na własny użytek, w ewidencji pasz musi być: data, nazwa paszy, czy pojawiły się szkodniki w paszy, czy zbiór własny czy zakupiona, ile ton, przeznaczenie ( bezpośrednie skarmianie, domieszka paszy itp) Dodatkowo powinna być ewidencja zwalczania szkodników w miejscu składowania pasz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 19 październik 2011 - 08:12

Ewidencja pasz (cross compliance) Dzięki właśnie w ten sposób to prowadzę

#29 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 24 listopad 2011 - 19:12

Ewidencja pasz (cross compliance) moi drodzy a co wpisujecie w tym swistku co jest schemat zywienia zwierzat w gospodarstwie??nie wiem co tam wpisac dodam ze lochy w cyklu zamknietym mam.aha i powiedzcie jak zorganizowac pomieszczenie na padle zwierzeta bo jakos ciezko mi cos wymyslic dodam ze izolatke mam. do czego jeszcze kontrola weterynaryjna moze sie przyczepic??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#30 Share konji

konji

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 21:02

moi drodzy a co wpisujecie w tym swistku co jest schemat zywienia zwierzat w gospodarstwie??nie wiem co tam wpisac dodam ze lochy w cyklu zamknietym mam.aha i powiedzcie jak zorganizowac pomieszczenie na padle zwierzeta bo jakos ciezko mi cos wymyslic dodam ze izolatke mam. do czego jeszcze kontrola weterynaryjna moze sie przyczepic??

Ad 1. usuń to co niepotrzebne bo to dla krów.

Dodany obrazek

Ad 2. Pomieszczenie tylko i wyłącznie na padlinę, oznakowane przed dostępem osób nieupoważnionych, inne niż paszarnia czy chlewnia. Padlina w metalowej najlepiej beczce, koniecznie zamykanej, oznakowanej jako "materiał szczególnego ryzyka" lub po prostu "PADLINA". Izolatka jest dla zwierząt chorych/podejrzanych o chorobę ale jeszcze żywych. Padłych zwierząt nie możesz przechowywać razem z żywymi

Edytowany przez konji, 24 listopad 2011 - 21:03.

#31 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 21:17

Ewidencja pasz (cross compliance) to jest ewidencja pasz a ja potrzebuje schemat zywienia zwierza co to jest?? ewidencje juz sobie wypelnilem:) wiem ze nie moge miec zdycha z chorymi swinkami dlatego pytam jak by to przeskoczyc bo nie mam pomieszczenia na padle..

#32 Share konji

konji

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 21:39

to jest ewidencja pasz a ja potrzebuje schemat zywienia zwierza co to jest?? ewidencje juz sobie wypelnilem:) wiem ze nie moge miec zdycha z chorymi swinkami dlatego pytam jak by to przeskoczyc bo nie mam pomieszczenia na padle..

schemat żywienia zwierząt nie jest kontrolowany przy kontrolach cross-comliance - jest rejestr paszy podawanej zwierzętom oraz rejestr paszy kupionej/sprzedanej do gospodarstwa.
Możesz sobie rozszerzyć o jedną kolumnę ewidencję pasz stosowanych w gospodarstwie, nazwać ją dawka i wtedy masz już pełny schemat.
Ale jeśli chcesz osobny rejestr prowadzić to proszę przykładowy schemat zywienia zwierząt:
Dodany obrazek
Można padłe trzymać z tyłu chlewni w metalowej beczce

Edytowany przez konji, 24 listopad 2011 - 21:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 21:59

Ewidencja pasz (cross compliance) teraz mi pomogłeś dziekuje bardzo:)